Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Od Stmívání k Zatmění aneb Jak vznikla upíří horečka

Redakce

Redakce

26. 11. 2011

FOTO: Twilight ságaFilmovým ztvárněním Twilight ságy bylo odstartováno obrovské upíří šílenství, které se šířilo světem rychlostí blesku. Pojďme si připomenout její první díly, které nás všechny přenesly do nové upíří éry.

FOTO: Twilight sága

Herci z této ságy jsou dnes superhvězdy, Zdroj: distributor filmu

První díl ságy s názvem Stmívání (Twilight) dorazil do českých kin v listopadu roku 2008. V tomto díle se seznamujeme s hlavní hrdinkou celé ságy Isabellou Swanovou (Kristen Stewart). Ta zanedlouho po příchodu do nové školy zjišťuje, že její tajemný spolužák Edward Cullen (Robert Pattinson) není tak úplně normální.

Pozor! Článek obsahuje spoilery.

Neobyčejná síla, obratnost, chladná kůže, vyhýbání se slunci, oči měnící svou barvu, nadpozemská krása… To vše ji utvrzuje v jednom. Edward je upír.

TOP 7 nejkrásnějších upírů ve filmech. Od nich je kousnutí sladké

Láska si však nevybírá a i přes tuto odlišnost se do sebe Bella s Edwardem bezhlavě zamilují. Bella se sbližuje i s jeho početnou rodinou, která se jako jedna z mála z jejich druhu živí pouze zvířecí krví.

Na scéně se však objeví trojice nebezpečných krvežíznivých upírů a jeden z nich, vášnivý lovec James (Cam Gigandet), zatouží Bellu zabít. Cullenova rodina v čele s Edwardem mu ji však bez boje nedají a James nakonec skončí v plamenech nelítostného ohně.

Další díly – Jamesovy přátelé se pokouší o pomstu

Zabitím Jamese Bellino ohrožení nekončí. Naopak, není nic horšího než rozzuřená přítelkyně, která touží pomstít svého mrtvého druha.

V druhém díle nazvaném Nový měsíc (New moon) se Bella sbližuje se svým kamarádem z dětství Jacobem (Taylor Lautner), který se spolu s dalšími z jeho kmenu začíná měnit v to, čím skutečně je. Ve vlkodlaka. A to v důsledku přítomnosti krvelačných upírů – Jamesových přátel – kteří jsou hrozbou nejen pro Bellu, ale i pro celé město.

FOTO: Bella a Jacob

Bella a Jacob jsou víc než jen přátelé

Právě realistické ztvárnění vlkodlaků je i jedním z prvků, díky kterému (jak tvrdí i sám herec Taylor Lautner v jednom rozhovoru), se tento díl dostává do vyššího levelu oproti prvnímu dílu.

A třetí díl

Třetí díl s názvem Zatmění (Eclipse) přináší rozhodující bitvu mezi Cullenovými a armádou novorozených upírů, které vytvořila Jamesova přítelkyně Victoria (Rachelle Lefevre). S pomocí vlkodlaků se jim však podaří tyto mimořádně silné upíry porazit a Viktorii jednou provždy zneškodnit.

Možná i zásluhou nového režiséra tohoto dílu Davida Sladea je Zatmění poměrně dost temné a brutální. Je také plné akčních scén a dalších napínavých momentů.

TOP 5 filmů s krvelačnými upíry. Sága Twilight jim má co závidět

Twilight sága se tak stala doslova megahitem, a to nejen volbou lákavého tématu, ale i hereckým obsazením. Staronová tematika upírů přilákala pozornost nejen dívek z řad teenagerů, ale i spousty dalších.

Co si o těchto filmech myslíte vy? Napište nám to do komentářů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Od Stmívání k Zatmění aneb Jak vznikla upíří horečka

Hide picture