×
FANZINE.cz

Podívejte se na původní ilustrace z Hobita. Nakreslil je sám Tolkien

Vzhled Středozemě má většina lidí patrně spjat s ilustracemi Alana Lee a také s výjevy z filmů Petera Jacksona. Autorem původních kreseb je však sám J. R. R. Tolkien.

[album: https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/tolkienovy-ilustrace-z-hobita/]

První vydání knihy Hobit aneb cesta tam a zase zpátky vyšlo v roce 1937. Objevilo se v ní také dvacet ilustrací, které nakreslil autor knihy J. R. R. Tolkien. O svých ilustrátorských schopnostech však měl spisovatel mnoho pochybností. Později tedy už oslovoval renomované výtvarníky, kterým dovolil vtisknout do kreseb vlastní představy o Středozemi.

Čtěte také: Tolkienův zapomenutý epos o králi Artušovi vyjde poprvé příští rok

Dlouhou dobu tak nikdo netušil, že Tolkien ve skutečnosti vytvořil nikoli dvacítku, ale více než stovku ilustrací. O jejich publikaci se postaral až vydavatel David Brawn, když se chystal oslavit výročí prvního vydání románu.

K tomu došlo v loňském roce. Jednalo se sice o 74. výročí, David Brawn je ale takto naplánoval schválně. Nechtěl totiž, aby vydání publikace The Art Of Hobbit zastínil připravovaný film Petera Jacksona.

Svazek obsahuje skici, plánky, mapy a kresby vyvedené inkoustem a vodovými barvami, které byly objeveny v Tolkienově oxfordském archivu. Kniha dosud vyšla pouze v angličtině.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..