×
FANZINE.cz

Podle fantasy seriálu Once Upon A Time vzniká kniha. Možná i série

Once Upon A Time: Reawakened (ilustrační)Na konci dubna vyjde ve Spojených státech román Reawakened. Jeho autorka Odette Beane v něm převypráví první řadu seriálu Once Upon A Time. Ten pojednává o pohádkových postavách uvězněných v naší realitě.

Sněhurku (vlevo) hraje v seriálu Ginnifer Goodwin , Emmu Jennifer Morrison. Zdroj: výřez z obálky
Sněhurku (vlevo) hraje v seriálu Ginnifer Goodwin, Emmu Jennifer Morrison. Zdroj: výřez z obálky

Filmové a seriálové adaptace čtenářsky oblíbených románů nejsou ničím převratným. Knihy napsané podle filmových hitů vznikají také. Protože ale jde ve většině případů o přepis scénáře, málokdy stojí za více než jedno přečtení. Zda tomu tak bude i u románu Reawakened, se teprve uvidí.

Kniha má v USA vyjít 27. dubna nejprve v elektronické a o týden později v papírové podobě. Půjde o příběh, který v literární podobě převypráví události první řady fantasy seriálu Once Upon A Time. Jeho autorkou je Odette Beane.

Přečtěte si: Klasické pohádky dostávají nový rozměr. Fanoušci jsou nadšení

Vydavatelství Hyperion books, jež vlastní Disney, zatím plánuje pouze jednu knihu. Zda se stane úvodním dílem budoucí série, záleží na mnoha věcech. Zejména na úspěšnosti předlohy.

Seriál Once Upon A Time si pohrává s motivem pohádkových postav uvězněných v lidském světě. Tam je uvrhla kletba zlé královny, obálka Once Upon A Time: Reawakenedkvůli níž si nepamatují své předchozí životy. Prokletí dokáže zlomit pouze dcera Sněhurky a prince Krasoně Emma. Tu do městečka Storybrook přivádí její syn, kterého dala před deseti lety k adopci.

V seriálu se diváci setkají jak s klasickými pohádkovými charaktery od Karkulky po Popelku, tak s postavami z jiných dětských knih. K nim patří například Kloboučník z Alenky v říši divů. Střídají se v něm také dvě roviny. Jedna popisuje události odehrávající se v naší realitě a paralelní z kouzelné říše pohádek.

Román Reawakened nenabídne čtenářům pouhé překopírování děje. Slibuje jim „zcela nový pohled na jejich oblíbené hrdiny a příběhy“.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..