Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Potvrzeno: Praha jako první uslyší hudbu k filmu Jack, zabiják obrů

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

10. 10. 2012

!Exkluzivně!Festival Film Music Prague 2012 uvede světovou premiéru hudby k filmu Jack, zabiják obrů. Skladatel John Ottman nakonec poskytl festivalu poslední skladbu ze soundtracku s názvem End Titles.

John Ottman si pro Prahu přichystal světovou premiéru. Zdroj: Warner

O hudbě se dlouho jednalo, nakonec ale John Ottman poskytl charitativnímu festivalu ochutnávku s názvem End Titles. Zazní tak v pražském Rudolfinu 18. listopadu na Concert for Help, který začíná v 19:00. Půjde o světovou premiéru soundtracku.

„Zatím jsme dostali sborové partitury, v příštím týdnu by měly dorazit i zbylé noty. Moc se těšíme a téhle příležitosti si nesmírně vážíme,“ uvedl jako první pro TOPZINE.cz hlavní organizátor akce, prezident občanského sdružení For Help Nikola Bojčev.

Čtěte také: Exkluzivní rozhovor Oldřicha Mánerta s Johnem Ottmanem

Celý festival Film Music Prague se bude konat 16. až 18. listopadu. O špičkové provedení všech skladeb, které jdou napříč žánry, se postarají světoznámý orchestr Filharmonici města Prahy a Pražský filharmonický sbor. Akce Concert for Help se zúčastní mnoho hostů, skladatel Gabriel Yared (držitel Oscara za film Anglický pacient), Ilan Eshkeri (Hvězdný prach) a Nicholas Hooper (Harry Potter a Fénixův řád). Fanoušci budou mít příležitost se s pozvanými hosty setkat osobně a poslechnout si naživo skladby ze zmíněných filmů.

Na filmu Jack, zabiják obrů (neboli Jack the Giant Killer) se podílí režisér X-Menů či Superman se vrací Bryan Singer. Můžeme se těšit na jména herců, jako jsou Ewan McGregor, Nicholas Hoult, Stanley Tucci nebo Bill Nighy. Příběh se inspiruje tradiční pohádkou o Jackovi a fazolích.

Jack, zabiják obrů (Jack the Giant Killer)

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický
USA, 2013

Režie: Bryan Singer
Hrají: Ewan McGregor, Nicholas Hoult, Stanley Tucci, Bill Nighy, John Kassir, Eleanor Tomlinson, Ian McShane, Lee Boardman, Warwick Davis, Eddie Marsan, Ewen Bremner, Sam Creed, Ben Daniels, David Frost, Richard Dorton

Premiéra v ČR: 21. března 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Potvrzeno: Praha jako první uslyší hudbu k filmu Jack, zabiják obrů

Hide picture