Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Potvrzeno! Star Wars: Epizodu 7 natočí režisér J. J. Abrams

Marek Jedinák

Marek Jedinák

25. 1. 2013

FOTO: Star WarsRežisér J. J. Abrams bude točit další Star Wars, tedy Epizodu s pořadovým číslem 7. Pokračování série Star Wars bylo ohlášeno loni na konci roku poté, co Disney koupil od George Lucase Lucasfilm.

FOTO: Star Wars

Zdroj: 20th Century Fox / Lucasfilm

Snad už dávno zapomenuté přání všech fanoušků kulturní ságy Hvězdné války se stalo skutečností. J. J. Abrams, jeden z nejoblíbenějších geeků mezi režiséry, se i přes počáteční neochotu nakonec rozhodl vzít Epizodu VII pod svá pomyslná režisérská křídla. Abrams si tak splní dětský sen mnoha fandů a stane se režisérem prvního dílu nové trilogie. Zprávu přinesl důvěryhodný zdroj, který ji poskytl webu Deadline.

Zpráva obletěla svět rychleji než protonové torpédo a po kontroverzním prodeji kompletní licence společnosti Walt Disney jde  po dlouhé době o opravu pozitivní informaci týkající se kultovní ságy. Vlnu překvapení nad tím, že bude film režírovat právě Abrams, zdvihla tato novinka především kvůli jeho nedávnému odmítnutí této možnosti.

Producentka Kathleen Kennedy jej totiž oslovila jakožto jednoho z hlavních adeptů na pozici režiséra, což však autor nové adaptace Star Treku okomentoval následovně: „Ano, zahájili jsme sice předběžné rozhovory, ale kvůli své oddanosti vůči Star Treku a taky tomu, že jsem sám velikým fanouškem Hvězdných válek, bych se upřímně řečeno na takovém dalším projektu nechtěl podílet.“

Nepřehlédněte: Star Wars: Epizoda VII už zná scenáristu. Je jím autor Toy Story 3

Abrams na konci minulého roku prohlásil, že si „Epizodu VII raději vychutná jako divák“ a přislíbil nákup vstupenky na premiéru filmu.

Nyní se však karta obrátila a režisér Super 8 potvrdil, že po dokončení dalšího pokračování Star Treku se bez váhání vrhne na přípravy natáčení nejnovějšího dílu ságy odehrávající se před dávnými časy v předaleké galaxii, což řada fanoušků vzhledem k jeho znalostem filmové mytologie a pověsti opravdového starwarsáckého fandy jistě uvítá.

Podle nejnovějších informací mají zájem o účast osobnosti jako Ewan McGregor (Obi-Wan), Carrie Fisher (Leia) i Mark Hamill (Luke). Nenápadný zájem o roli projevil také Harrison Ford (Han), který si však dle svých vlastních slov „nejprve rád přečte scénář. “

Pln entusiasmu vyrazil kupředu možné roli také Samuel Jackson (Mace Windu). „Jsem úplně zgeekovanej myšlenkou, že se chystají další Hvězdné války. Mohlo by to být jako s Obi-Wanem, všichni tak nějak počítali, že v Epizodě IV zemřel, což si lidé mohou myslet i o postavě, kterou jsem ztvárnil já. Třeba se tak nakonec dočkáme nějakého paralelního příběhu Mace Windu.“

Po jeho poněkud až příliš nadšením kypících poznámkách doufejme, že Abrams zvládne vybruslit z pochroumaného obrazu nové trilogie, který mu zanechal Lucas. Jackson by se dle svých tvrzení totiž velmi rád vrátil třeba jako „jednoruký Jedi, který v souboji s Palpatinem ve skutečnosti nezemřel.“

Epizoda VII by se dle plánu měla dostat na plátna kin během roku 2015 a nad její kvalitou zatím neustále visí Damoklův meč. Abramsova záštita však přinesla podobně jako Epizoda IV – novou naději.

Myslíte, že je ohlášení jména J. J. Abrams dobrou zprávou pro sedmý díl Star Wars? Napište nám svůj názor do diskuze pod příspěvkem!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Potvrzeno! Star Wars: Epizodu 7 natočí režisér J. J. Abrams

Hide picture