Menu
FANZINE.cz
Filmové recenze

PRVNÍ DOJMY: Interstellar se může stát nejlepším filmem roku

Nela Christovová

Nela Christovová

3. 11. 2014

Christopher Nolan je režisérem, který se pomalu vypracoval mezi špičky ve svém oboru. Každý jeho nový film se ocitá pod tlakem z očekávání fanoušků a ani vesmírný Interstellar nebyl výjimkou.

Pokud se podíváme na Nolanovu dosavadní tvorbu, lze u Interstellaru nalézt několik shodných rysů s jeho dřívějším snímkem Inception. Ovšem kde se Inception vydává do lidského nitra a tematiky lidských snů, tam Interstellar vystřeluje svou premisu do vesmíru a daleko za hranice naší galaxie.

Příběh Interstellaru se odehrává v nedaleké budoucnosti, kde lidská rasa doplácí na svou neukojitelnou touhu po přírodním bohatství a podřezává si tak větev pod nohama. Matička Země už není schopna naše pokolení dále živit a zdá se, že rodu Homo Sapiens hrozí zánik. Do hry však vstupuje tým vesmírných výzkumníků vedený  Matthew McConaugheym a Anne Hathaway. Ti mají za úkol zachránit generaci, jejíž vyhlídky do budoucna nejsou příliš pozitivní. A jak samotný film dopadl?

Interstellar trailer

Verdikt:

Na Interstellar se nešlo netěšit. Hvězdně nabité sci-fi režírované filmovým mágem Christopherem Nolanem si o pozornost říkalo od samého začátku. Interstellar ale očekávání beze zbytku naplnil. Většina zápletky moc nepřekvapí, to se ovšem dalo dopředu očekávat. Ostatně v tomto žánru toho bylo zfilmováno už mnoho.

To, co činí film výjimečným, je ovšem jeho zpracování. Zejména precizní a pohledu líbivá kamera, sugestivní efekty a dunivá symfonická hudba. Film se navíc natáčel na 35mm a 70mm filmový pás, a tak se při projekci ze staré dobré promítačky tvoří nostalgické zrno. Nevšední zážitek si ale bohužel užijete jenom v IMAXu, kde se navíc po dobrou třetinu filmu obraz vypne na obří 1:1,43.

Existuje jen málo filmů, u nichž má skutečně smysl připlatit za velkolepé plátno, a Interstellar je rozhodně jedním z nich. A to nejen kvůli dechberoucím záběrům na modrou planetu a nekonečně hluboký vesmír.

Hodnocení 90 %  

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PRVNÍ DOJMY: Interstellar se může stát nejlepším filmem roku

Hide picture