Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

RECENZE: Apokalypsa čeká v knize Zásvětí od Alexandry Adornettové

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

23. 10. 2012

Zásvětí Alexandra Adornettová (výřez z obálky knihy)Idylický život Bethany a jejích přátel se rychle obrací v boj o přežití v Zásvětí od oblíbené autorky Alexandry Adornettové. Po prvním díle Zář trojice andělských bytostí zapomene být ve střehu a nečekaně silný a svůdný ďábel se neváhá chopit své šance.

Idylický život Bethany a jejích přátel se rychle obrátí v boj o přežití. Zdroj: výřez ze zahraniční obálky

Bethany vede společně se svými andělskými sourozenci Gabrielem a Ivy poklidný a spořádaný život. Jejich důležitá mise, snažit se vnést trochu klidu do malého městečka a přivést lidi blíže k bohu, se zdá být na dobré cestě. Navíc andělská dívka může trávit více času se svým přítelem Xavierem, který dokázal obhájit své city i před těmi nejvyššími.

Blížící se Halloweenská párty ale všechno změní a Bethany se dostane do pekla. Ještě ke všemu se její odvěký nepřítel a bývalý spolužák Jake Thorn snaží získat její lásku. Stane se z Bethany padlý anděl, nebo se dokáže vzepřít svému osudu a bojovat za svou lásku do posledního dechu?

Přečtěte si: Narcis v řetězech L. K. Hamiltonové si užívá mučení a bondáž

První fantasy příběh plný napětí a dobrodružství Zloděj stínů napsala australská spisovatelka v pouhých čtrnácti letech. Následně, když odeslala svůj koncept do nakladatelství, nečekala, že by mohla vůbec uspět. Opak byl ale pravdou, vydavatelství projevilo velký zájem a přesvědčilo Alexandru Adornettovou vydat návrh jako trilogii, čímž si později získala srdce mnoha fanoušků. V děsivém příběhu se ústřední dvojice dětí Milipop a Ernest dostane do sídla notorického lorda Aldora, který se snaží získat nesmrtelnost prostřednictvím ukradení stínů všech lidí z městečka Drabville.

Zásvětí Alexandra Adornettová (obálka knihy)

Zkouška Bethaniny lásky

První díl trilogie Zář začal nevinným a romantickým dobrodružstvím mladé andělské dívky, která se zamilovala do sportovce a oblíbence školy Xaviera.  Jejich životy prošly pár zkouškami a nebezpečími, ale nic závažnějšího se nestalo. Druhá kniha ale už tak shovívavá není, v Zásvětí se Bethany dostane do pekla a bude mít co dělat, aby si zachovala zdravý rozum.

Tématu lásky se ani v pokračování nevyhnete, city ústřední dvojice ustupují do pozadí a mladá dívka musí čelit namlouvání nejbližšího spolupracovníka ďábla Jakea Thorna, který se nehodlá po minulém neúspěchu jen tak vzdát. Nastává tak opravdová prověrka jejího charakteru a vůbec celého vztahu, ve zkoušce musí obstát oproti minulému dílu Bethany.

Kniha se vyznačuje plynulým a napínavým tempem, mezi hlavní čtenářskou skupinu se budou stejně jako u Záře řadit mladé dospívající dívky, toužící po nahlédnutí do milostného trojúhelníku. Každá z postav je naprosto odlišná, lze tu pozorovat protiklady, dobro a zlo, láska a nenávist, touha a šílenství. Osvětlení božských principů a dávné historie spojené se vznikem pekla přináší zajímavý pohled na současný svět a celkově pomáhá dotvářet prostředí příběhu do nejmenších detailů. Nezbývá než se nechat unášet někde mezi peklem a zemí a těšit se na další díl.

Název originálu: Hades
Český název: Zásvětí
Autor: Alexandra Adornettová
Překlad: Markéta Demlová
Obálka: David Dvořák
Počet stran: 352
Vazba: vázaná
Rozměry: 132 x 206 mm
Vydal: Knižní klub, Praha 2012
Doporučená cena: 299 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Apokalypsa čeká v knize Zásvětí od Alexandry Adornettové

Hide picture