×
FANZINE.cz

Váš svět Divergence – představte ho v soutěži nakladatelství CooBoo!

Nechte se inspirovat divergencí a vytvořte svůj příběh! Zdroj: výřez knižní obálky.

Nechte se inspirovat světoznámou románovou trilogií Divergence! Nebo ještě lépe, vytvořte svou vlastní představu „divergence“. Zúčastněte se literární soutěže „Váš divergentní svět“ a možná vaše povídka vyjde i knižně! 

Nechte se inspirovat divergencí a vytvořte svůj příběh! Zdroj: výřez knižní obálky.
Nechte se inspirovat divergencí! Zdroj: výřez knižní obálky.

Chcete se pokusit o literární seberealizaci, v nejlepším případě korunovanou i nějakou tou cenou? Vyberte si jakýkoli fantastický literární žánr od dystopie, přes fantasy až po sci-fi a můžete se pustit do psaní.

V rámci oslav svých 5. narozenin se totiž nakladatelství CooBoo rozhodlo vyhlásit literární soutěž na téma „Váš divergentní svět.“ Překvapivě se však nesmí jednat o žádnou fan-fiction na motivy románů Veronicy Rothové.

Váš příběh se nesmí ve světě Divergentní trilogie odehrávat a dokonce ve vašem vyprávění nesmějí figurovat ani postavy známé z knih Divergence, Rezistence, Aliance nebo Čtyřka. Jedna z podmínek a zároveň to nejdůležitější je, aby vaše povídka vyjadřovala podstatu divergence – tedy toho, co si pod tímto termínem představujete.

Další nutnou podmínkou účasti je také dodržení rozsahu povídky: maximálně 20 a nejméně 10 normostran (normostrana má rozsah 1800 znaků včetně mezer, což odpovídá třiceti řádkům o šedesáti znacích nebo přibližně 250 slovům běžného textu).

Poslední den odevzdání vašeho textu – tedy deadline je 31. 1. 2015.

Svoje texty posílejte v elektronické podobě ve Wordu na adresu: soutez@cooboo.cz včetně vyplněné přihlášky, kterou najdete na internetových stránkách CooBoo. Texty, které nebudou splňovat všechny soutěžní podmínky, budou ze soutěže vyřazeny.

Nejlepší povídky budou vyhlášeny s příchodem Rezistence (Insurgent) do kin. Autoři budou náležitě odměněni (je možné, že nakladatelství vydá i povídkový soubor této soutěže).

A teď se můžete pustit do psaní – přejeme vám mnoho originálních nápadů!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..