Menu
FANZINE.cz
Fantasy povídky

Váš svět Divergence – představte ho v soutěži nakladatelství CooBoo!

Olga Buriánková

Olga Buriánková

19. 12. 2014

Nechte se inspirovat světoznámou románovou trilogií Divergence! Nebo ještě lépe, vytvořte svou vlastní představu „divergence“. Zúčastněte se literární soutěže „Váš divergentní svět“ a možná vaše povídka vyjde i knižně! 

Nechte se inspirovat divergencí a vytvořte svůj příběh! Zdroj: výřez knižní obálky.

Nechte se inspirovat divergencí! Zdroj: výřez knižní obálky.

Chcete se pokusit o literární seberealizaci, v nejlepším případě korunovanou i nějakou tou cenou? Vyberte si jakýkoli fantastický literární žánr od dystopie, přes fantasy až po sci-fi a můžete se pustit do psaní.

V rámci oslav svých 5. narozenin se totiž nakladatelství CooBoo rozhodlo vyhlásit literární soutěž na téma „Váš divergentní svět.“ Překvapivě se však nesmí jednat o žádnou fan-fiction na motivy románů Veronicy Rothové.

Váš příběh se nesmí ve světě Divergentní trilogie odehrávat a dokonce ve vašem vyprávění nesmějí figurovat ani postavy známé z knih Divergence, Rezistence, Aliance nebo Čtyřka. Jedna z podmínek a zároveň to nejdůležitější je, aby vaše povídka vyjadřovala podstatu divergence – tedy toho, co si pod tímto termínem představujete.

Další nutnou podmínkou účasti je také dodržení rozsahu povídky: maximálně 20 a nejméně 10 normostran (normostrana má rozsah 1800 znaků včetně mezer, což odpovídá třiceti řádkům o šedesáti znacích nebo přibližně 250 slovům běžného textu).

Poslední den odevzdání vašeho textu – tedy deadline je 31. 1. 2015.

Svoje texty posílejte v elektronické podobě ve Wordu na adresu: soutez@cooboo.cz včetně vyplněné přihlášky, kterou najdete na internetových stránkách CooBoo. Texty, které nebudou splňovat všechny soutěžní podmínky, budou ze soutěže vyřazeny.

Nejlepší povídky budou vyhlášeny s příchodem Rezistence (Insurgent) do kin. Autoři budou náležitě odměněni (je možné, že nakladatelství vydá i povídkový soubor této soutěže).

A teď se můžete pustit do psaní – přejeme vám mnoho originálních nápadů!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Váš svět Divergence – představte ho v soutěži nakladatelství CooBoo!

Hide picture