Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Hitman se vrací a stíhá zadělat na Pár vražd navíc

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

2. 10. 2013

John McCrea: HitmanUž se zdálo, že Hitman skončil. Osm knih a šlus. Naštěstí není třeba smutnit (zase na chvíli), protože nyní vyšel speciální svazek nazvaný Pár vražd navíc, který přináší spoustu bonusových příběhů přesně ve stylu toho, co čekáte. Chcete zjistit, kde Hitman získal superschopnosti, a ještě se u toho pobavit?

uvodni John McCrea: Hitman - Par vrazd navic

Vůkol panoval mír a na lukách básníci přednášeli z papírů své ódy psané psacím písmem usmívajícím se telatům. Koroptve se honily. Holubi předváděli milostné hry. Ne, tohle je Hitman Gartha Ennise, hoďte do této vize desítky mrtvol a padesát bublin vulgarit, jinak přes telata vlak nejede.

Garth Ennis
Garth Ennis sice už píše především pro americká vydavatelství, ale na svůj původ nezapomíná. Snad vždy se v jeho komiksech musí Irové objevit. Jinak jde vlastně o takového hitmakera, ostatně posuďte sami: Hitman, Preacher-Kazatel, Punisher, Ghost Rider, Fury, Darkness, Banda, Hellblazer, Bitevní pole, Thor.

Vedle avizovaného Hitmanova originu zažije čtenář ještě spoustu jiných příhod. Zjistí, jak Tommy zabil siamské dvojče Dubelze, projde si westernovou story se superhrdinou, zachrání JLA, rozdá si to s Lobem, zahlédne pokec ožraly Šestipíva a Supermana, pohlédne do budoucnosti, kde Hitmana uctívají jako hrdinu. A mnohem víc.

Příběhy ve sborníku podivně těkají. Od těch naprosto úžasných a kulervoucích, u nichž se čtenář bude jen těžko bránit výbuchům smíchu (Hitman vs. Lobo) přes suché (Hitman #1 000 000) po ty špatné (Jak být superhrdinou).

Povídka naprosto prostá vtipu sice zamrzí, ale naštěstí se právě ty lepší vyznačují mnohem větším rozsahem. A přesto krátkým natolik, aby udržel tempo a netáhl se. I když tímto neduhem trpí spousta Ennisových komiksů, zde se mu úspěšně vyhýbáme.

obalka John McCrea: Hitman

Vedle toho, že má v této knize čtenář možnost zjistit pár důležitých věcí, přináší zajímavost i jinou. Možnost sledovat kresbu Johna McCrey. A nejen jako tu známou vyvinutou, ale její růst od ne-tolik-vymakaného Hitmanova prvního výskytu po velké v-ruce-chycené spektákly.

Jinak McCrea předvádí jeho typický solidní výkon. Překonává ho a daleko za sebou nechává jen Doug Mahnke v crossoveru s Lobem, to je žrádlo. Žrádlo psí a namixované z vnitřností dětí, půvabná exhibice. Ostatní hostující výtvarníci se sice nachází za McCreou, ale jen kousek, stále jde o pěknou podívanou, byť na Mahnkeho zkrátka nemá nikdo.

Jak dopadne svatební obřad Loba a Hitmana?

Je hezké mít všechny speciály takhle pospolu. Je hezké se ještě jednou potkat s Hitmanem. Každému fanouškovi Hitmana tento komiks udělá radost, nejedním příběhem převyšuje klasickou radost (a nejedním klesá, sic!). Navíc jde o opravdový bůček za výhodnou cenu.

PS: Jen si nejsem jistý, jestli těch pár úprav překladu Lobo vs. Hitman oproti prvnímu vydání v Crwi prospělo. Proč se, sakra, jednou Šestipívo nazve jako Sixpack a jindy používá český ekvivalent?!

Český název: Hitman: Pár vražd navíc
Scénář: Garth Ennis
Kresba: John McCrea, Doug Mahnke, Nelson Faro DeCastro, Steve Pugh, Carlos Ezquerra
Překlad: Štěpán Kopřiva, Šimon Španihel, Pavel Dort
Obálka: John McCrea
Počet stran: 280
Vazba: Paperback
Rozměry: 168 x 258 mm
Vydal: BB/art, Praha 2013
Doporučená cena: 599 Kč

Hodnocení: **** (70 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Hitman se vrací a stíhá zadělat na Pár vražd navíc

Hide picture