×
FANZINE.cz

RECENZE: Je sedmá část mangy Naruto tou Správnou cestou?

Již sedmý díl manga série Naruto. Ve Správné cestě se postavy dále vyvíjejí (tím spíše očekávatelným směrem) a nečekané zvraty se schovávají za rohem (ale až za rohem jiných knih, zde nic takového nečekejte). Prostě průměrná ninja série pro mladistvé, jak má být.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/manga-naruto-7-ukazky/|width=660]

Série Naruto se dějově za sedm knih dost posunula. Ne v přepočtu na počet knih, prostě jen posunula. A u mangy není pomalé tempo ničím nezvyklým. Nyní hrdinská trojice v nervydrásající (jak ji autor původně zamýšlel) zkoušce postupuje. Chování postav se vytřibuje, poodhalují se další záležitosti z minulosti, všichni sílí. Tajemno a napětí přituhují. Nebo by to tak alespoň mělo fungovat.

Masaši Kišimoto
Jeden z nejvýznačnějších autorů mangy se narodil 8. listopadu 1974 v Japonsku. Navždy bude spojen právě se sérií Naruto. Sám se touto ultrasérií proklel – za vše další mu budou fanoušci již jen nadávat.

Hned první stránky sedmé knihy přinášejí hutný nášup. Bitva. Její tahy rozehrály postavy už v minulém díle a valná většina se tím dost zřídila, jejich protivníci jsou přece fakt nářezoví ukrutoři, tudíž čtenář nemůže vydechnout.

Čtěte také: Šestá manga Naruto je jen vaše rozhodnutí! (a taky Sakuřino)

Tedy nemohl by, kdyby vše dobře fungovalo. I ona ustavičná předvídatelnost ustupuje do pozadí, když člověk rozluští jen polovinu bojových scén. Masaši Kišimoto kreslit umí, to mu nikdo neupře, nicméně právě v tom se možná nachází kámen úrazu. Autor se chce předvést a do obrázků se snaží nacpat co nejvíce akčního pohybu a detailů. Ve výsledku pak čtenář drží neuchopitelné panely, z nichž rozluští tak polovinu. Přestože smysl mu neunikne, i tak to docela kazí zážitek.

Prostě borec na druhou

Pokud si ovšem myslíte, že kvůli nečitelnosti bojů přijdete o všechnu drsnost, jste na omylu. Kišimoto se to pokusí napravit cool klišovitými hláškami, které samozřejmě nefungují. A kdyby ani to nezabralo, připravil si pro nás hustodémonsky krutopřísné názvy kapitol. Samy o sobě ani nijak frajerské nejsou, ale když se za každý nápis, včetně těch, ke kterým se to absolutně nehodí, dodají tři tečky a několik vykřičníků, to už pak přece musí zabrat. Ne? Ne.

Sedmý díl od zajetých kolejí vybočuje jen lehce. A to směrem dolů. Série stále balancuje kolem laťky průměru, jen tentokrát se drží spíše pod ní. Průměrné čtivo pro omladinu. Mozkové upuštění na záchodě.

Název originálu: Naruto #7: Správná cesta
Český název: Naruto #7
Scénář a kresba: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Masaši Kišimoto
Počet stran: 192
Vazba: paperback
Rozměry: 110 x 175 mm
Vydal: Crew, Praha 2012
Doporučená cena: 189 Kč

Hodnocení: ** (40 %)Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..