Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Je sedmá část mangy Naruto tou Správnou cestou?

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

14. 8. 2012

Již sedmý díl manga série Naruto. Ve Správné cestě se postavy dále vyvíjejí (tím spíše očekávatelným směrem) a nečekané zvraty se schovávají za rohem (ale až za rohem jiných knih, zde nic takového nečekejte). Prostě průměrná ninja série pro mladistvé, jak má být.

[album:https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/manga-naruto-7-ukazky/|width=660]

Série Naruto se dějově za sedm knih dost posunula. Ne v přepočtu na počet knih, prostě jen posunula. A u mangy není pomalé tempo ničím nezvyklým. Nyní hrdinská trojice v nervydrásající (jak ji autor původně zamýšlel) zkoušce postupuje. Chování postav se vytřibuje, poodhalují se další záležitosti z minulosti, všichni sílí. Tajemno a napětí přituhují. Nebo by to tak alespoň mělo fungovat.

Masaši Kišimoto
Jeden z nejvýznačnějších autorů mangy se narodil 8. listopadu 1974 v Japonsku. Navždy bude spojen právě se sérií Naruto. Sám se touto ultrasérií proklel – za vše další mu budou fanoušci již jen nadávat.

Hned první stránky sedmé knihy přinášejí hutný nášup. Bitva. Její tahy rozehrály postavy už v minulém díle a valná většina se tím dost zřídila, jejich protivníci jsou přece fakt nářezoví ukrutoři, tudíž čtenář nemůže vydechnout.

Čtěte také: Šestá manga Naruto je jen vaše rozhodnutí! (a taky Sakuřino)

Tedy nemohl by, kdyby vše dobře fungovalo. I ona ustavičná předvídatelnost ustupuje do pozadí, když člověk rozluští jen polovinu bojových scén. Masaši Kišimoto kreslit umí, to mu nikdo neupře, nicméně právě v tom se možná nachází kámen úrazu. Autor se chce předvést a do obrázků se snaží nacpat co nejvíce akčního pohybu a detailů. Ve výsledku pak čtenář drží neuchopitelné panely, z nichž rozluští tak polovinu. Přestože smysl mu neunikne, i tak to docela kazí zážitek.

Prostě borec na druhou

Pokud si ovšem myslíte, že kvůli nečitelnosti bojů přijdete o všechnu drsnost, jste na omylu. Kišimoto se to pokusí napravit cool klišovitými hláškami, které samozřejmě nefungují. A kdyby ani to nezabralo, připravil si pro nás hustodémonsky krutopřísné názvy kapitol. Samy o sobě ani nijak frajerské nejsou, ale když se za každý nápis, včetně těch, ke kterým se to absolutně nehodí, dodají tři tečky a několik vykřičníků, to už pak přece musí zabrat. Ne? Ne.

Sedmý díl od zajetých kolejí vybočuje jen lehce. A to směrem dolů. Série stále balancuje kolem laťky průměru, jen tentokrát se drží spíše pod ní. Průměrné čtivo pro omladinu. Mozkové upuštění na záchodě.

Název originálu: Naruto #7: Správná cesta
Český název: Naruto #7
Scénář a kresba: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Masaši Kišimoto
Počet stran: 192
Vazba: paperback
Rozměry: 110 x 175 mm
Vydal: Crew, Praha 2012
Doporučená cena: 189 Kč

Hodnocení: ** (40 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Je sedmá část mangy Naruto tou Správnou cestou?

Hide picture