Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

RECENZE: Šok a milostná trápení čekají čtenáře v knize Tajný kruh – Moc

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

13. 2. 2012

Poslední díl série Tajný kruh – Moc od L. J. Smithové přinese Cassie nejedno nečekané překvapení. Mladá čarodějnice musí nejen zvítězit proti silnému nepříteli, ale i postavit se proti vlastnímu stínu. Dokáže závěrečný díl od americké spisovatelky zaujmout a pohltit své fanoušky i potřetí?

Také série Tajný kruh se dočkala seriálového ztvárnění. Zdroj: distributor seriálu

Cassie se odjakživa považovala za obyčejnou dívku. Vše se však změnilo poté, co se musela přestěhovat za svou babičkou do New Salemu. Tam nakonec zjistí, že je stejně jako členové její rodiny právoplatná čarodějnice.

V novém městečku ale není jediná, a tak se na škole postupně seznámí s ostatními stejně nadanými spolužáky, mezi kterými si získá jak přátele, tak i nepřátele. Aby toho nebylo málo, zamiluje se do Adama, přítele své nejlepší kamarádky Diany.

Ačkoliv se Cassie snaží bojovat proti svým citům, stejně je jednou přistihne její nepřítelkyně Faye při nečekaném setkání s Adamem a neváhá to použít proti ní a přinutit ji dělat věci, ke kterým by se nikdy nesnížila. Dokážou členové Tajného kruhu v takovém rozpoložení zvítězit proti Černému Johnovi?

Míříme do finiše

Kalifornská autorka L. J. Smithová dokázala po předchozích dvou dílech Zasvěcení a Otrokyně vygradovat napětí na plno. Všechno se mění, trápení s láskou ustupuje mírně do pozadí a do popředí se dostává boj proti mocnému Černému Johnovi, který si nedělá práci se skrýváním svých úmyslů.

Příjemným překvapením je i upuštění od velkolepých popisů charakterových kvalit ostatních hrdinek, kdy Cassie až přehnaně prožívala vzhled Diany.

Tajný kruh - Moc L. J. Smith (obálka knihy)

Změny v chování, od hodné plaché dívky po odvážnou koketu, kterými mladá čarodějka prošla, se začínají konečně řešit. Kniha Tajný kruh – Moc tak už nemá tak těžkopádný charakter a čtenář se může soustředit na hlavní pointu celé série. Napětí a nové zvraty spojené s postupným odhalováním Cassiiny minulosti přináší potřebnou dávku vzrušení a překvapení.

Čtěte také: Osmá kniha série Upíří deníky. Má ještě co nabídnout?

A dojde i na milostné komplikace, nové lásky a neočekávané momenty. Kdo nakonec získá srdce mladé dívky, to se uvidí. Stejně jako v předchozích dvou dílech neváhala americká autorka využít své oblíbené protiklady, kdy na jedné straně vystupuje dokonalá Diana, na druhé straně zlá Faye, přesto se všechno může změnit jako mávnutím kouzelným proutkem.

Ačkoli autorka využívá prostředí a historické souvislosti spojené se známým oběšením salemských čarodějnic, nepoužívá archaismy ani novodobé vulgarismy. K propojení minulosti s přítomností dochází zcela novým, neotřelým způsobem.

Poslední díl Moc je vhodný především pro mladé čtenářky, které rády vychutnávají kouzlo magie propojené s nádechem milostného dobrodružství.

Název originálu: The Secret Circle – The Power
Český název: Tajný kruh – Moc
Autor: L. J. Smith
Překlad: Ivana Svobodová
Obálka: Shutterstock
Počet stran: 232
Vazba: brožovaná
Rozměry: 130 x 200 mm
Vydal: COOBOO, Praha 2011
Doporučená cena: 249 Kč

Hodnocení: ***** (90 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Šok a milostná trápení čekají čtenáře v knize Tajný kruh – Moc

Hide picture