Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Silvestrovský filmový maraton. Naplánujte si kompletního Terminátora

Matouš Márai

Matouš Márai

30. 12. 2011

Nač si lámat nohy na horách, když můžete zažívat dobrodružství z pohodlí svého domova. Filmový maraton, dobré jídlo a pití mohou svátky velmi zpříjemnit. Podívejte se na několik nápadů na filmovou jízdu.

Znáte to – za okny hnusné počasí, vy jste se právě najedli a nechce se vám dělat nic, jen lenošit. V televizi nic nedávají a ven přece nepůjdete. Co teď?

TOP 5 postapokalyptických filmů. Budoucnost bude temně mizerná

Odpovědí může být právě filmový maraton. Svolejte své přátele, přizvěte drahou polovičku nebo si užívejte samoty. Zde je několik tipů a nápadů. Vyberte si z mnoha žánrů.

Tetralogie Terminátor

Počet filmů: 4

Přibližná délka maratonu: 8 hodin

Považujete hluboké filmy za příliš vyčerpávající v klidném duchu svátků? Pusťte si všechny čtyři díly Terminátora. Je pravda, že Arnold Schwarzenegger toho moc nenamluví, ale vše, co vypustí z úst, je zlato. „Hasta la vista“ bývalému guvernérovi státu Kalifornie už nikdo neodpáře.

Hodiny akční podívané potěší spíše pánskou část obecenstva, na druhou stranu vypracované tělo kulturisty Arnolda nenechá leckterou dívku chladnou. Dobrý argument pro hádku s přítelkyní na téma, který film vybrat.

Filmy Quentina Tarantina

Počet filmů: 4

Přibližná délka maratonu: 9 hodin

Máte rádi krev, černý humor a netradiční scénáře? Quentin Tarantino pozvedl násilí a krev ve filmu na estetiku a umění. Pokud vám sem tam nějaká červená nevadí, Tarantinovy filmy jsou dobrou volbou.

Kultovní Pulp Fiction: Historky z podsvětí jsou dobrým začátkem. Pokračovat můžete s vizuálně velmi povedeným snímkem Sin City město hříchu a maraton můžete uzavřít snímky Kill Bill 1 a 2.

Trilogie Matrix

Počet filmů: 3

Přibližná délka maratonu: 6,5 hodiny

Dystopická vidina lidstva, které žije v iluzorním světě, kde člověk funguje pouze jako monočlánek pro napájení robotů. Vizuální efekty, kvalitní příběh a netradiční hlavní hrdinové. Namísto svalnatého vraždícího nástroje, který s hláškou na rtech a písní v srdci zachraňuje svět, přichází pohublý hacker Neo.

Křehké dívky se také nedočkáme. Nebezpečně vyhlížející Trinity spíše musí Nea ochraňovat než opačně. Dějový spád vám nedovolí od zeleně laděného Matrixu odejít. Užijte si zelené Vánoce.

Trilogie Pán prstenů

Počet filmů: 3

Přibližná délka maratonu: 9 hodin (neprodloužené verze)

Těšíte se na Hobita? Ukraťte si čas s trilogií Pán prstenů. Nejlépe prodloužené verze ve full HD. Epické souboje, krásný Nový Zéland a milostné  příběhy – zde si přijde na své každý.

Vezměte přítele/přítelkyní, rodinu nebo kamarády a udělejte si výlet do Středozemě. Elijah Wood, Orlando Bloom, Viggo Mortensen, Christopher Lee jsou jména, která stojí za to vidět v jednom z nejlepších filmů všech dob.

Série Hvězdné války

Počet filmů: 6

Přibližná délka maratonu: 13 hodin

Pořádné sci-fi nesmí ve výčtu chybět. George Lucas zvolil netradiční přístup a jako první v pořadí natočil čtvrtý díl. Tehdy nikdo nevěřil v úspěch projektu a Lucas byl nucen založit vlastní studio pro natáčení a zvlášť ještě na efekty. Pokud jste náhodou žili na jiné planetě a těchto šest dílů vám ušlo, nyní je čas doplnit si vzdělání.

Kromě skvělé práce na scénáři a efektech, kterou Lucas předvedl, je filmová série i hvězdně obsazena. Harrison Ford, Mark Hamill v původní sérii a Ewan McGregorNatalií Portman v sérii novější jsou tou správnou volbou pro filmový maraton.

Nová upoutávka na Hobita je venku. Ježíšek přichází dříve

Výčet není kompletní a lze doporučit mnoho dalších, proto si své nápady nenechávejte pro sebe a podělte se s ostatními. Ale hlavně si užijte svátky v klidu, pohodě a bez stresu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Silvestrovský filmový maraton. Naplánujte si kompletního Terminátora

Hide picture