Menu
FANZINE.cz
Komiks

Slavní komiksoví hrdinové neunikli nahotě

Lenka Zajícová

Lenka Zajícová

23. 9. 2011

I komiksoví hrdinové si rádi odloží. Na rozdíl od reálných celebrit, je žádný paparazzi nepronásleduje. Na vině jsou v tomto případě kreslíři, kteří jejich nahá těla zvěčnili.

Pro určitou část lidí je nahota pořád ještě společenské tabu, ale její magická síla působí skoro na každého. Stejně jako už od pradávných dob, kdy Adam a Eva neznali potřebu zakrývat se oblečením a vystačili si jen se dvěma fíkovými listy. Většina lidí má nahotu ráda, tak proč jí bránit v komiksech?

Přečtěte si recenzi komiksu Simpsonovi: Promenáda

Zvídavost a sexualita provází člověka od jeho dětství až po dospělost. Není proto nic překvapivého, že se projevila i v kreslených seriálech nebo v komiksech. Marge Simpsonová, hlavní postava v televizním seriálu Simpsonovi, kterou ani není třeba představovat, se objevila nahá v listopadovém čísle časopisu Playboy v loňském roce.

Čísel zařazených do této specifické kategorie je mnoho. Přesto se však nejedná o nahotu v pravém slova smyslu, jelikož komiksy nečtou jenom starší čtenáři, ale také děti. Proto jsou hlavní sexuální partie částečně cenzurované, inkriminovaná část těla je utajena například stínem, nebo skryta v boji proti nepříteli.

A kteří hrdinové prošli touto proměnou, v níž přišli o oblečení? Je jich mnoho, Tarzan zápasící s gorilou na liáně, kdy je jeho svalnaté tělo ukazováno jenom zezadu. Aquaman a jeho vodní boj s nepřítelem, při kterém je v zápalu souboje vyobrazeno skoro všechno.

Podívejte se také na nejhezčí holky z conů, které se převlékají za hrdinky z filmů i her

A tím rozhodně výčet hrdinů naostro nekončí, viz komiksy Hoverboy, The Saga of the Swamp Thing, Watchmen. Dokonce ani ženy nezůstanou nahých scén ušetřeny, Batgirl se svým bouřlivým stylem, který využívá proti své soupeřce, je toho důkazem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slavní komiksoví hrdinové neunikli nahotě

Hide picture