Menu
FANZINE.cz
Komiks

Superman Unchained je nejrozjetější komiksovou sérií

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

6. 11. 2013

Jim Lee: Superman UnchainedSuperman je žhavé komiksové téma. Jeho série se dočkávají popularity jak scénáristů, tak umělců. O filmových zpracováních ani nemluvě. Ze všech sérií ale v poslední době vystupuje do popředí hlavně Superman Unchained, jehož každý díl je komiksovým svátkem.

uvodni Jim Lee: Superman Unchained

Armádní tajemnství, kyber-teroristi a Lex Luthor. Takhle zní slogan pro novou Supermanovu řadu, která se z plenek dostala rovnou do středu zájmu komiksového světa! A o co že v ní jde?

Na počátku série došlo během jediného dne k pádu třinácti satelitů. Logickým podezřelým byl největší padouch Lex Luthor, ale při jeho pobytu ve vězení je těžké ho obvinit. Kdo za tím vězí, ale hlavně kdo zastavil pád posledního satelitu, který sám Superman sám nestihl?

Na začátku se tedy roztrhl pytel se záhadami a tajemstvími a s každým dalším dílem je Scott Snyder dál zamotává. Autor American Vampire a řady Batmanů je nevyčerpatelnou fontánou nápadů a po krátké kariéře (první American Vampire vyšel v roce 2010) je už na vrcholu a ověnčen cenami.

Jen ti nejlepší

A koho si vybral pro ilustrace? Sám velký Jim Lee doprovázen nikým jiným než Scottem Williamsem. Tahle dvě jména dohromady jsou prostě záruka kvality.

I když má série teprve pár dílů, už teď je na vrcholu popularity, zápletka není uspěchaná a odvíjí se pomalu, stejně jako motivy a vývoj charakterů.

Nezbývá než se jen těšit na český překlad nebo procvičit komiksovou angličtinu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Superman Unchained je nejrozjetější komiksovou sérií

Hide picture