Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Trailer filmu The Avengers: druhá ukázka nás připravuje na velkolepou podívanou

Jan Chalupa

Jan Chalupa

3. 3. 2012

Snímek The Avengers (česky Mstitelé) se v českých kinech objeví 3. května. První trailer navnadil komiksové fanoušky po celém světě. Druhý trailer vysoká očekávání potvrzuje.

video
play-sharp-fill

Film bude spojovat osudy nejznámějších komiksových postav z marvelovského univerza. Na plátně se tak střetnou např. Iron Man, Hulk, Thor nebo Kapitán Amerika. Všichni společně se budou snažit zachránit svět – případně ho alespoň pomstít.

V současné době není příliš mnoho potvrzených informací o tom, před jakým nebezpečím nás vlastně Mstitelé budou chránit. Z trailerů totiž vidíme pouze náznaky.

Michael Bay chystá Transformers 4. Známe první informace

Podle zahraničních zdrojů by měl mít záporák Loki (Tom Hiddleston – známý již z Thora) pod kontrolou armádu jakési mimozemské civilizace, s jejíž pomocí chce zřejmě ovládnout svět – nebo ho zničit…

Marek Benda k prvnímu traileru napsal: „Ukázka nám postupně představuje všechny hrdiny a jejich charakteristické symboly. Vše se nese ve velkém stylu, dvouminutová ukázka ale neukojí hlad po tomto filmu. Zkrátka, kdo se netěší, není člověk.“

Hodnocení druhého traileru

Pokud se první ukázka nesla ve velkém stylu, ukázka druhá se nese ve stylu přímo velkolepém. Zprostředkovává nám totiž střípky monumentálních záběrů, které doslova berou dech.

Můžeme si tak mnohem více vychutnat záběry na běsnícího Hulka, který v traileru například zachraňuje Iron Mana a drtí přitom okolní budovy.

Ještě pompézněji však působí samotný závěr ukázky, kdy přivede Iron Man mezi své spolubojovníky obří kovové monstrum, aby si s ním zřejmě užili nějakou tu legraci.

Thor a Černá vdova v plné kráse, Zdroj: distributor filmu

Trailer je skvěle sestříhaný – neukazuje ani příliš málo, ani příliš moc. Dokáže ale ještě trochu zvýšit již tak dost vysoká očekávání.

Mstitelé (The Avengers)

Režie: Joss Whedon
Hrají: Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Clark Gregg, Lou Ferrigno, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Amanda Righetti, Stellan Skarsgard, Jenny Agutter, Enver Gjokaj

Premiéra v ČR: 3. května 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Avengers: druhá ukázka nás připravuje na velkolepou podívanou

Hide picture