Menu
FANZINE.cz
Komiks

Třináctou komnatu českého komiksu otevře výstava v Kostelci nad Orlicí

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

3. 7. 2012

Že je komiksových výstav málo? Že je jich devadesát procent v Praze? Nezoufejte a vyrazte 21. července do Kostelce nad Orlicí, čeká vás vernisáž (a později výstava) obrovských rozměrů.

My žijeme v Praze, to je tam, kde se jednou zjeví duch sám. Ano, to je sice možné, nicméně tentokrát se kulturní duch zjeví někde jinde. V Kostelci nad Orlicí (konkrétně v Galerii Kinský) proběhne 21. července vernisáž 13 komnat komiksu. Výstava samotná pak potrvá do 30. září.

Čtěte také: Zpříjemněte si čekání na lovce upírů Abea Lincolna stylovým komiksem

Ale proč Duch sám? Čím se tato výstava vymyká? Rozměry. Každý z třinácti vystavujících autorů, kteří by měli dokonce na vernisáž i přijet a ukázat společný kalendář zámku, dostal na starost vlastní zámeckou komnatu. Dohromady čeští komiksoví tvůrci zaplní zhruba pět set metrů čtverečních.

Vystavovaní autoři
Renáta Fučíková, Lela Geislerová, Lucie Lomová, Jaromír 99, Hza Bažant, Dan Černý, Jiří Grus, Karel Jerie, Tomáš Kučerovský, Vojtěch Mašek, Jaromír Plachý, Vojtěch Šeda, Vašek Šlajch

Není to moc? Není. Naopak výstava obřích proporcí by českému komiksu měla prospět. Ukáže ho totiž v mnoha a mnoha odstínech. A to jak žánrově, od dětských přes alternativu až po erotickou scénu, tak i přístupem.

To už by mělo snad každého návštěvníka přesvědčit, že komiks není jen brakové čtivo, ale dokáže zaujmout a povznést mysl. Takže nashle v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí. A snad se začne načas při čtvrté odpolední.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Třináctou komnatu českého komiksu otevře výstava v Kostelci nad Orlicí

Hide picture