Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Nový trailer k filmu Iron Sky. Vesmírní nacisté udeří v roce 2018

Martin Peška

Martin Peška

9. 2. 2012

FOTO: Iron SkyČerná sci-fi komedie s názvem Iron Sky má svůj oficiální trailer. Tvůrci filmu ho zveřejnili pouhé 3 dny před světovou premiérou 11. února na filmovém festivalu Berlinale.

video
play-sharp-fill

Finský film režiséra Tima Vuorensola představí vesmírné nacisty, kteří mají v roce 2018 zaútočit na planetu Zemi z odvrácené strany Měsíce. V jedné z hlavních rolí se představí například Udo Kier, známý z filmů Království či Melancholia dánského režiséra Larse von Triera.

Vuorensola má na svém kontě jen předchozí sci-fi komedii Star Wreck: In the Pirkinning. „Iron Sky je ale temnější a o něco serióznější. Jsem si však jistý, že fanouškům Star Wrecku to nakonec přijde podobné. I zde se svérázné komediální pojetí stalo páteří příběhu,“ řekl režisér exkluzivně redakci FANZINE.cz.

Podívejte se také na předchozí trailery

Autoři Iron Sky mluví o filmu jako o výjimečném, zejména v souvislosti s velkou provázaností s fanouškovskou obcí. Jen na Facebooku se k Iron Sky hlásí necelých 94.000 příznivců. Nadšenci se na filmu podíleli nejen nápady, ale také mu zajistili publicitu svou aktivní propagací snímku na internetu. Dokonce ho i spolufinancují tím, že si už předem koupili nejrůznější propagační předměty k filmu či poslali sponzorský dar. Celkem se na film z řad fanoušků vybralo více než jeden milion eur.

[album: https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/film-iron-sky/|width=660]

Ve finských a německých kinech se má po světové premiéře Iron Sky představit až začátkem dubna. Dle vyjádření českých distributorů se do běžné kinodistribuce se snímek do tuzemských kin zřejmě nedostane. O představení filmu neuvažuje ani Severský filmový klub. „Co se týče filmu Iron Sky, ten by měl mít 4. dubna premiéru ve Finsku a to je na nás moc brzy, abychom o tom vůbec uvažovali,“ uvedla za klub Kateřina Kociánová.

O projekci filmu v Česku jednají zástupci Festivalu fantazie. V takovém případě by se snímek promítal v chotěbořském kině na Vysočině začátkem letních prázdnin. Jasno by podle ředitele festivalu Václava Pravdy mělo být do konce února.

Hudba z filmu však zazní v české metropoli už 5. dubna. V rámci We Come In Peace Tour ji do pražského Paláce Akropolis přijede představit slovinská skupina Laibach. Vstupenky jsou v předprodeji online za 739 korun.

Iron SkyOBR: Iron Sky

Akční / Komedie / Sci-Fi
Finsko / Německo / Kanada / Austrálie, 2012

Režie: Timo Vuorensola
Hrají: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner

Premiéra na Berlinale: 11. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nový trailer k filmu Iron Sky. Vesmírní nacisté udeří v roce 2018

Hide picture