Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Tvůrci filmu Iron Sky dali první 4 minuty zdarma online, podívejte se

Martin Peška

Martin Peška

18. 3. 2012

FOTO: Screen z filmu Iron SkyTým filmařů stojící za černou sci-fi komedií Iron Sky vypustil dva týdny před finskou premiérou první čtyři minuty filmu zdarma na internet.

video
play-sharp-fill

Zdroj: youtube.com

Po několika uveřejněných trailerech a videích z natáčení Iron Sky, který vypráví příběh nacistů z odvrácené strany Měsíce, se tvůrci rozhodli na youtube.com umístit i nesestříhané první minuty filmu.

Úvod filmu začíná lunárním výsadkem v roce 2018, kdy ve Spojených státech vrcholí prezidentská kampaň. V ní usiluje o znovuzvolení žena, která v rámci své propagace vysílá na Měsíc černocha, modela Jamese Washingtona, kterého si zahrál Christopher Kirby (Matrix Reloaded, Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů). Zveřejněná ukázka končí v okamžiku, kdy je James zajat jako jediný z pozemské posádky nacisty, kteří obývají odvrácenou stranu přirozené družice naší planety od konce druhé světové války.

Nadšení z filmu na Berlinale

Film měl světovou premiéru na letošním Berlinale, do řady evropských kin se však dostane až v den oficiální premiéry, 4. dubna. Na německém filmovém festivalu se snímek, vznikající z velké části z finanční podpory samotné fanouškovské komunity okolo režiséra Vuorensoly, získal obdiv.

Kromě samotného námětu bylo na filmu oceňováno odkazování k zásadním filmům světové kinematografie, ale i odkazy k současným politickým projevům či skromné, ale dobře vytipované herecké obsazení.

Čtěte také: Místo kruhů v obilí hákový kříž. Tak vypadá plakát k filmu Iron Sky

Ačkoliv všichni čeští filmoví distributoři na dotaz naší redakce odmítli, že by se film díky nim objevil v českých kinech, naděje tuzemských fanoušků stále žije. Film by se mohl objevit v hledáčku dramaturgů letních filmových festivalů, ale ve hře jsou dle zdroje, který si nepřál být jmenován, i jiné možnosti představit film v Česku.

Dostane se i do českých kin či televize?

Dle informací FANZINE.cz před dvěma lety zakoupila práva na Iron Sky nejmenovaná plzeňská distribuční společnost levných DVD, následně však práva prý prodala. Nyní o film usiluje jiná společnost, která sdílí nadšení z filmu z Berlinale, a jedná s kanadskou společností nejen o právech na distribuci filmu do kin, ale také na vysílání v televizi. Pokud se film podaří získat do české a slovenské distribuce, premiéra by pak měla být stanovena údajně na 12. července.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Tvůrci filmu Iron Sky dali první 4 minuty zdarma online, podívejte se

Hide picture