Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Vybrali jsme 5 nejlepších filmů podle PC her. Nechybí ani Princ z Persie

Martin Pevný

Martin Pevný

7. 6. 2012

Existuje nepřeberné množství filmů natočených na motivy počítačových her. Redakce FANZINE.cz vybrala pět těch nejlepších.

Princ Dastan se vracel v čase pomocí dýky., Zdroj: distributor filmu

Předkládáme pět filmů, které mezi těmi na motivy PC her patří k naprosté špičce.

Princ z Persie: Písky času

Jedním z nejlepších natočených filmů na motivy počítačových her je snímek Princ z Persie: Písky času. Jedná se o epické akční dobrodružství zasazené do tajuplné Persie. Film je pojmenován přesně podle počítačové hry, která vznikla v roce 2003, ale byl natočen až o sedm let později režisérem Mikem Newellem.

Je třeba zachránit svět včas.

Film měl ve výsledku velký úspěch a v Americe získal 5 nominací. Dále film vydělal celosvětově přes 330 milionů dolarů a průměrné hodnocení filmu je překvapivě velice hezkých sedmdesát procent.

Resident Evil

Dalším filmem, kterým se budeme zabývat, je velmi známá a poměrně úspěšná filmová trilogie Resident Evil. První hra byla vydána v roce 1996 a první film z trilogie byl natočen v roce 2001. Jeho hlavní hrdinka Alice (Milla Jovovich) se probudí v bezvědomí a postupně se jí vrací paměť.

Ovšem Alice v žádné hře Resident Evil nenajdete. Film ze hryvychází, ale jinak se od sebe dost liší – až na poslední natočený film Resident Evil: Afterlife, který se koncem značně přiblížil ději poslední vydané hry Resident Evil 5. Šestý díl Resident Evil už vyšel na konzole, ale na počítačovou hru si musíme počkat až na začátek ledna roku 2013.

Milla Jovovich

Milla Jovovich v akci.

Letos na podzim bude mít premiéru další a pátý díl z řady Resident Evil. Jeho premiéra je stanovena na 13. září.

Oficiálně se pátý díl jmenuje Resident Evil: Retribution (Odveta). Režii a scénář pátého pokračování zajišťuje opět Paul W. S. Anderson.

Silent Hill

Následuje temné městečko, podle slavné ságy her Silent Hill. Film byl natočen v roce 2006 režisérem Christophem Gansem. Natáčel se v několika zemích – v Kanadě, Francii, Japonsku a USA.

Gans se snažil točit kvalitní psycho a především chtěl potěšit fanoušky hry, což se mu opravdu povedlo. Tento film se snaží být děsivý, šokující, temný a originální. Opravdu se nesnaží napodobit jiný film nebo válčit s konkurencí.

Na tento film jen tak nezapomenete

Další pokračování tohoto slavného hororu je stanoveno na podzim letošního roku. Druhé pokračování filmu bude režírovat Michael J. Bassett, který režíroval např. válečný hororový thriller Mrtvá hlídka.

Mortal Kombat

Nyní se podíváme na akční bojový film. Samotná hra se dočkala mnoha pokračování a také několika filmových zpracování. První film byl natočen roku 1995 a hned druhý díl natočili o dva roky později.

O rok později byla hra zpracována i jako seriál, který se pohyboval v hodnocení nad 50 %, tedy kolem průměru. První film režíroval čirou náhodou také Paul W. S. Anderson, který, jak bylo řečeno, pracoval na všech dílech Resident Evil.

Johnny Cage dostává sodu.

Aktuální informace vypovídají, že by se po patnácti letech mělo objevit během roku 2013 třetí pokračování této ságy. Zatím se nic jiného o dalším pokračování neví.

Hitman

Film, který režíroval  Xavier Gens (The Divide). Jedná se o akční krimi thriller natočený v roce 2006. Hitman alias Agent 47 byl zrozen jako nástroj pro zabíjení těch, kteří produkují násilí, zabíjejí, kradou a přepadávají.

Hitman nemá emoce, svůj důraz klade na přesnost a spolehlivost. Snímek vznikl jako adaptace stejnojmenné počítačové herní série, která několik let trhá žebříčky prodejnosti. Agent 47 je nástrojem pokusu šíleného vědce, který spojil pět různých DNA, aby získal nezničitelného zabijáka, který by bojoval jen ve službách dobra.

Hitman Blood Money

Hitman Blood Money, zdroj: hitman.com

První hra se jmenovala Hitman: Codename 47. Byla vydána v roce 2000 a dočkala se celkem tří pokračování.

Film získal jediné ocenění, a to trailer roku. Tento rok v říjnu vyjde další (pátý) díl počítačové hry ze série Hitman, s podtitulem Absolution.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 5 nejlepších filmů podle PC her. Nechybí ani Princ z Persie

Hide picture