Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Vybrali jsme 6 lovců upírů. Zachrání vás americký prezident i studentka

Redakce

Redakce

28. 8. 2012

FOTO: Upír!Anketa!Upíři. Pro někoho bezvýznamný mýtus, pro někoho obávaní tvorové. Pro ty, kteří se bojí, že budou napadeni, FANZINE.cz sestavil žebříček lovců upírů. Hlasujte o těch nejlepších v anketě na konci!

FOTO: Abraham Lincoln: Lovec upírů

Prezident odhaluje svoji druhou osobnost. Zdroj: Bontonfilm

Anita Blake

Pro začátek představme známou knižní hrdinku Anitu Blake. Postava pochází ze série fantasy povídek spisovatelky Laurell K. Hamilton, ale klidně by mohla dostat hlavní roli v seriálu Řekni, kdo tě zabil, protože má schopnost oživit mrtvé a zjistit příčinu jejich smrti. Jenže v jejím světě nevystupují vrahové, ale upíři, vlkodlaci a jiné nestvůry. Anita Blake ví, jak na ně, a proto je vždy zničí. Česnek asi nebude její tajná zbraň…

Abraham Lincoln (Abraham Lincoln: Lovec upírů)

Nedávno uvedený film představuje jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v úplně jiném světle. V dějinách to totiž bylo jinak. Upír zabil Lincolnovi matku, a ten proto zatoužil po pomstě. Zjistil navíc, že otroci, kteří jsou nakupováni Jihem, neslouží ke konání prací, ale právě pro potravu upírům.

Podle tvůrců tedy boj proti otroctví nebyl úplně kvůli otrokům, ale kvůli tomu, aby byli vymýceni upíři. Celkem troufalý tah. Příští generace tak zřejmě budou muset rychle začít přepisovat učebnice na hodiny dějepisu.

[youtube_660]cNEXUOoL400[/youtube_660]

Blade (Blade)

Podle komiksové předlohy bylo natočeno i několik filmů o černošském odpůrci upírů – Bladeovi. Není to tak docela člověk… Je napůl upír. Proti zubatým potvorám má však averzi, protože hrozí, že by mohli zcela vymýtit lidskou rasu. Proto se s nimi dává do boje a čelí i nejobávanějšímu upírovi – lordovi Deaconu Frostovi.

První film vznikl v roce 1998 a o čtyři roky později přišlo i pokračování. V něm se však téměř nic nezměnilo, jen přibylo soubojů. Cíl je však stále stejný – zničit upíry.

Lucian (Underworld: Vzpoura lycanů)

Jako první je potřeba pro nezasvěcené ujasnit význam slova lycan. Lycan je něco jako vlkodlak, akorát umí měnit svou formu, kdy se mu zachce, a nemusí tak čekat na úplněk, což má jistě své výhody. A právě zmíněný Lucian je lycan. Není to ale záporák, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jeho protivník je král upírů Viktor, který lycany utiskuje již po staletí. Lucian ve filmu proto sjednotil své společníky a započal bitvu dvou znepřátelených ras.

[youtube_660]rnqHbqgPpZc[/youtube_660]

Snímek je součástí série fantasy Underworld. Jsou již čtyři díly, které na sebe dějově navazují, akorát tento, byť byl třetí, má naopak všem předcházet jako jakýsi prequel. Poslední díl vyšel na začátku letošního roku.

Buffy (Buffy, přemožitelka upírů)

I seriálová postava může být tou vyvolenou, která bojuje s upíry. Buffy si ve škole k tomu vytvoří partu a s jejich pomocí likviduje upíry jedna báseň. Seriál není pouze o zabíjení démonů, hrají zde roli také vztahy mezi hrdiny.

Populární fantasy série vznikala od devadesátých let a má sedm sérií. Inspirovala se stejnojmenným filmem, který se do češtiny překládá jako Buffy, zabíječka upírů. Myšlenka je stejná – hlavní postava je vyvolená k boji s příšerami.

[youtube_660]-1v_q6TWAL4[/youtube_660]

Abraham Van Helsing

Profesor a lékař Van Helsing je pravděpodobně nejznámější bojovník proti upírům. Tato postava se poprvé objevila v románu Dracula z konce 19. století. Od doby, kdy se začaly natáčet filmy o Draculovi, se tak ve většině z nich Van Helsing objevil. Nejznámější z nich je snímek Drákula z roku 1992, kde ho ztvárnil Anthony Hopkins, nebo Van Helsing z roku 2004, kde dominuje v roli profesora Hugh Jackman.

[poll id=“13″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 6 lovců upírů. Zachrání vás americký prezident i studentka

Hide picture