Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Vybrali jsme 7 filmových tipů na Halloween. S nimi vás nuda nezabije

Matouš Márai

Matouš Márai

31. 10. 2012

Právě dnes, 31. října, ožívají nemrtví a vrací se duše zesnulých. Vy máte dvě možnosti. Vydat se na halloweenskou party nebo strávit večer v pohodlí domova s kvalitním hororem.  Zde jsou tipy pro druhou možnost, protože umírat nudou není žádná zábava.

Klasický film Halloween se v roce 2007 dočkal remaku. Zdroj: MGM

Ačkoliv na nás televize kašle, nezoufejte. Navštivte místní půjčovnu nebo oblíbené webové stránky a udělejte si vlastní zábavu. Vraždících dýní, psychicky narušených zabijáků a podobné havěti je více než dost. Vyberte si to pravé pro váš filmový maraton.

Halloween (1978)

Halloweenský filmový maraton bez klasiky Johna Carpentera je jako Silvestr bez alkoholu. Cosi se děje, kolem to bouchá, ale něco není v pořádku. Velmi odhodlaný zabiják v bílé masce se po patnácti letech v psychiatrické léčebně vrací. Nevraždí pro peníze, ani pro pomstu. Oběti si vybírá náhodně, v bezpečí není nikdo, dokonce ani ti, kdo zůstávají doma u televizních obrazovek….

Ukradené Vánoce (1993)

Neboli Noční můra před Vánocemi je typickým burtonovským počinem. Halloweenská monstra se rozhodnou, že vezmou práci za Santa Clause a udělají si Vánoce po svém. Malé ratolesti jsou pak poněkud překvapené, když dárek rozbalí a roztomilý plyšák se jim snaží ukousnout hlavu. Film je kompletně loutkový, přesto (nebo právě proto) je kvalitnější než obdobné drahé animované snímky.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=7TvpCIPP4EE[/youtube_660]

Osvícení (1980)

Osvícení je někdy považováno za nejlepší filmovou adaptaci knižní předlohy. Román od Stephena Kinga je zárukou kvality. Ovšem když se v hlavní roli objeví Jack Nicholson a režii si vezme na starost Stanley Kubrick, teprve tehdy se film stává legendou. Nicholsonovo šílenství v odlehlém hotelu vás přinutí k zamyšlení, zda starý Jack je bláznem jenom na obrazovkách.

Drákula (1992)

Je těžké si představit výčet hororů bez upírů. Upíři byli, jsou a budou děsiví ještě nějaký čas. Snad jen chvilkové zakopnutí v podobě Twilightu nás přimělo myslet si, že upíři jsou třpytiví tvorové pochybné orientace. Nikoliv však dnes, nikoliv s Garym Oldmanem, Keanu Reevesem a Anthonym Hopkinsem. Jedna z nejlepších adaptací klasického románu přináší hrůzu doslova až domů.

Mlha (2007)

Zřejmě nejdrsnější filmový konec všech dob. Filmová adaptace Kingova románu je psychologickým dramatem, které zamrazí až do morku kostí. Náboženský fanatismus a kolektivní psychóza vám připomenou, že je možná lepší se lidem vyhýbat.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=KIASIWljPr4[/youtube_660]

Ospalá díra (1999)

A ještě jednou Tim Burton, tentokrát v hraném filmu s Johnnym Deppem. Newyorský konstábl Ichabod Crane spoléhá výhradně na svůj rozum. Pro neortodoxní přístup je poslán do malé vesnice jménem Ospalá díra, aby vyšetřoval několikanásobnou vraždu. Zaskočen není ani v momentu, kdy mu s naprosto vážným obličejem vesničané sdělí, že vraždy má na svědomí Bezhlavý jezdec. Racionalita padá a překvapení přichází, když se z mlhy vynoří kůň s jezdcem, kterému tělo končí u ramen. V takových chvílích se vyplácí neztrácet hlavu.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Na konec je dobré pustit si něco odlehčeného. A proč ne právě tento počin od Roberta Rodrigueze. Známý režisér se svým přítelem Quentinem Tarantinem mají mnoho filmových úspěchů, a tak si Tarantino spolu s Georgem Clooneyem zahraje jednoho z hlavních hrdinů.

Bratři Geckovi utíkají přes hranice do Mexika s kradenými penězi. Na místě, kde se mají setkat s převaděči, je atmosféra napjatá. V malém nočním podniku se sexy tanečnice mění na krvežíznivé potvory se zuby o velikosti kubánského doutníku. Plánovaně béčkový film plný humoru a nadsázky je tím pravým pro závěr halloweenského filmového maratonu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vybrali jsme 7 filmových tipů na Halloween. S nimi vás nuda nezabije

Hide picture