Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Zvažuje se natočení prequelu Osvícení. Už jsou známi i producenti

Redakce

Redakce

1. 8. 2012

FOTO: ShiningSpolečnost Warner Bros. chystá prequel k dnes již kultovnímu hororu Osvícení. Dokonce jsou už známi i producenti, kteří mají snímek zaštítit.

FOTO: Shining

Šílenství už klepe na dveře. Zdroj: Warner Bros.

V poslední době se roztrhl pytel se všemi možnými prequely starých i novějších filmů (X-Men: První třída, Zrození Planety opic, Věc: Počátek, Prometheus, nebo obě pokračování Paranormal Activity). Tendence je to zajisté lukrativní. A na to spoléhá také filmové studio Warner Bros., které chystá prequel ke Kubrickově Osvícení.

Na tuto skutečnost upozornily jako první Los Angeles Times: „WB nenápadně zvažuje možnost natočení tohoto prequelu,“ napsal deník. Zároveň uvedl i osobnosti, které mají film produkovat. Zmiňuje se jméno scenáristky a producentky Laety Kalogridis a jejích partnerů Bradleyho Fischera a Jamese Vanderbilta.

Čtěte více: Stephen King se vrátí k Osvícení. Doktor spánek vyjde v lednu

Laeta Kalogridis produkovala snímky jako Avatar nebo Prokletý ostrov. Bradley Fischer potom například film Černá labuť s Natalií Portman. Jamese Vanderbilta zase můžete znát z nového filmu The Amazing Spider-Man, kde se podílel na scénáři. Mluvčí Warner Bros. však ujistil novináře, že „prequel je zatím v počáteční fázi a nikoliv v průběhu natáčení“.

video
play-sharp-fill

Hororový thriller Osvícení, natočený podle předlohy Stephena Kinga, si pohrává s divákovým vnímáním reality. Hlavní hrdina je spisovatel Jack Torrance (Jack Nicholson), který se uchází o místo v Hotelu Overlook, kam se poté se svou rodinou přestěhuje. Prequel by se měl pravděpodobně zaobírat dobou, která předcházela příjezdu Jacka do hotelu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zvažuje se natočení prequelu Osvícení. Už jsou známi i producenti

Hide picture