Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

10 tipů z programu Festivalu fantazie 2013. Nenechte si ujít Bra’taca

Jan Neuman

Jan Neuman

20. 6. 2013

Festival fantazie 2011Festival Fantazie se nezadržitelně blíží a my jsme pro vás připravili výběr toho nejlepšího, co bude skýtat a co byste si neměli nechat určitě ujít. Festival Fantazie bude probíhat od 28. 6. do 7. 7. v Chotěboři na Vysočině.

1. Přijede jaffský mistr Bra’tac ze Stargate

FOTO: Tony Amendola na FanCity 2011V rámci Gateconu, tedy linie, která se na Festivalu Fantazie zabývá seriálem Hvězdná brána, se opět představí někteří herci právě z tohoto seriálu. Dorazí americký herec Tony Amendola, který v seriálu hrál jaffského mistra Bra’taca a který nedávno navštívil i první ročník Fan City. Jako druhý se představí Čecho-Kanaďan David Nykl, známý ze série Atlantis jako doktor Radek Zelenka.

Oba herce bude možné vidět na společné besedě, která proběhne v neděli 30. 6. ve 14:00. Samostatně budete moci navštívit jejich besedy v sobotu 29. 6. ve 14:00, kdy bude mít besedu Tony Amendola. V ten samý den ve 20:00 bude mít besedu David Nykl.

David Nykl bude mít navíc svou vlastní show, a to v neděli 30. 6. ve 14:00, která bude plná videoukázek, povídání a dalšího. Mimoto budete mít možnost se s herci vyfotit a nechat si od nich podepsat fotografie.

2. Autor knih a komiksů o Star Wars

Zdroj: wikimedia.org

Zdroj: wikimedia.org

Michael A. Stackpole je autorem románů pro sérii Star Wars, DragonCrown War a spousty dalších. Pracoval i na komiksových projektech pro série Star Wars. Beseda s tímto spisovatelem proběhne ve čtvrtek 4. 7. v 17:00.

3. Manželé píšící o Tolkienovi

Zdroj: ruthlacon.mymiddleearth.com

Zdroj: ruthlacon.mymiddleearth.com

Ze světa J. R. R. Tolkiena pocházejí, nebo spíše jsou s ním spojeni, další dva hosté, Ruth Lacon a Alex Lewis. Ruth Lacon je členem Tolkien Society a zveřejnila artbook s tvorbou inspirovanou právě Tolkienem. Dále vydává různé články a grafiky právě pro Tolkien Society. Beseda s Ruth Lacon a jejím manželem Alexem Lewisem, se kterým vydala několik odborných publikací o Tolkienovi, proběhne v úterý 2. 7. ve 14:00.

4. Kostičky opět v sérii FF

Zdroj: bubbledome.com

Zdroj: bubbledome.com

Na Festivalu Fantazie se stejně jako loni a i na jiných festivalech z této série objeví Minecraft. Hra, která se stala od doby svého vzniku již legendou. V rámci CraFFtconu budete mít možnost navštívit přednášky, besedy, autogramiády, ale budete mít možnost se i vyfotit se známými hráči a mnoho dalšího.

5. Filmový program a filmy

OBR: Star Trek: Do temnoty

Zdroj: CinemArt

Jako každý rok bude na Festivalu Fantazie k vidění velké množství filmů. Letos jich bude celkem 35. K vidění budou takové pecky jako nový Star Trek, Iron Man 3, Hobit, Muž z oceli a další. Velkou zajímavostí je také kinopremiéra indického filmu Ra.One o herním designérovi vyvíjejícím novou hru. Pro více informací se podívejte na program kina na Festivalu Fantazie. Jistě si vyberete to, co se bude líbit právě vám.

V rámci Festivalu Fantazie proběhnou i tzv. iShorts, tedy něco jako mini festival krátkých filmů se sci-fi a hororovou tematikou. K vidění budou filmy: I Am Biggeg And Better od Marka Dudy, Attack Of The Brainsucker od Kanaďana Sida Zanforlina, Skeletoni od Jakuba Hussara a Bobby Yeah, který natočil Angličan Robert Morgan. USA budou reprezentovat Colin Levy s filmem The Secret Number a a bratři Mezarovi (Andreas a Diego Meza-Valdes) s filmem Play Dead. Krátké snímky budou uvedeny v neděli 7. 7. v 10:00.

6. MatFyz Expo vás naučí vše, co potřebujete k sestrojení stroje času

Zdroj: www.mff.cuni.cz

Zdroj: www.mff.cuni.cz

MatFyz Expo, s podtitulem Matematika a fyzika zábavně, je programová linie, která se bude zabývat reálnou stránkou sci-fi tvorby. Na přednáškách této linie se budete moci dozvědět jak je to s cestováním vesmírem a zdali to má cenu, jak je to s cestováním v čase, či co jsou to takové názvy jako inerciální tlumiče nebo červí díra. Případně se budete moci přijít podívat na přednášku o připravované výukové hře Czechoslovakia 38–89, jež má za úkol vyučovat dějepis komiksovou formou.

7. Hraji, hraješ, hrajeme o trůny

Zdroj: HBO

Zdroj: HBO

Game of Thrones je celosvětovým fenoménem, a proto nesmí chybět ani na Festivalu Fantazie. V rámci této linie budete mít možnost dozvědět se něco o historii tohoto světa, náboženstvích nebo mytologii. Budete se moci podívat na některé vybrané díly, mezi kterými nechybí ani ten první, určený především pro fanoušky, kteří tento seriál ještě neznají, nebo jej ještě neviděli. Můžete se těšit i na vědomostní kvízy, případně na shrnutí dvanácti důvodů, proč Game of Thrones sledovat, nebo naopak dvanácti důvodů, proč jej nesledovat.

8. Kreslené postavičky nejen pro děti

Zdroj: deviantart.com

Zdroj: deviantart.com

Komiksy začínají být čím dál oblíbenější a vyhledávanější, jak po celém světě, tak i v ČR. Stejně tak v současnosti vychází mnoho filmů či seriálů s touto tematikou. V této linii budete mít možnost se dozvědět něco nového o svém oblíbeném komiksu nebo hrdinovi, či se něco dozvědět o naprosto jiných komiksech, které jste zatím neznali. Nebo se dozvědět, do jaké míry jsou filmy a seriály kompatibilní se svou předlouhou. Největší peckou této linie by mohla být právě přednáška Avengers vs. X-Men ve čtvrtek 4. 7. ve 22:00.

9. Večerní program

Zdroj: Festival Fantazie

Zdroj: Festival Fantazie

Nedílnou součástí Festivalu Fantazie je taktéž večerní program, koncerty, diskotéky a různé párty. Ze skupin se letos představí na jednom koncertě skupiny Barbar Punk, Natřije a Starfire. Stejně tak nebude chybět velice oblíbená Infantilní diskotéka, Bollywood party nebo Pony Párty. Po večerech se opravdu fantazii meze nekladou a v programu si každý může vybrat to, co jej bude bavit.

A pokud máte rádi hořící oheň, jiskry a podobně, bude pro vás připravena noční kovárna, která zatím z organizačních důvodů nemá určen pevný čas, ale určitě si ji nenechte ujít, sledujte pozorně program a přijďte.

10. Výstava LEGO a obrazy Jany Šouflové

Zdroj: LEGO

Zdroj: LEGO

Pro milovníky LEGA a umění je připravena výstava s fantasy a sci-fi tematikou. Mezi vystavenými kusy bude možno nalézt postavy a výjevy například z Hvězdných válek, Pána Prstenů, Harryho Pottera a mnoha dalších. Výstava bude doplněna o obrazy Jany Šouflové.

Z dalších pořadů se dají zmínit třeba přednášky o kování, ať už uměleckém, která proběhne v pondělí  1. 7. v 11:00, či o kování a výrobě zbraní v pátek 5. 7. v 10:00. Na práci kováře se budete moci přijít podívat i sami, denně mezi 13:00 až 20:00 bude otevřena kovárna, ve které se bude skutečně kovat.

Na Festivalu Fantazie se toho ale děje mnohem, ale mnohem více, proto by si všichni návštěvníci měli řádně prohlédnout program, aby jim v něm neuteklo něco podstatného A pokud si v danou hodinu nevyberete nic v programu, vězte, že na FF baru je také sranda a máte tam možnost seznámit se se spoustou zajímavých lidí, mnohdy i velice podobného ražení, jako jste právě vy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 tipů z programu Festivalu fantazie 2013. Nenechte si ujít Bra’taca

Hide picture