Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

10 tipů z programu PragoFFestu 2013, které byste si neměli nechat ujít

Jan Neuman

Jan Neuman

19. 1. 2013

PragoFFest 2013 se nezadržitelně blíží a my jsme se vám z programu pokusili vybrat to, o co byste určitě neměli přijít.

Extra program

Patrně nikdo by asi neměl chybět u slavnostního zahájení PragoFFestu ve čtvrtek 31. ledna ve 20:00 hod., kde se dozví spoustu informací o tom, co festival nabízí, jaké jsou novinky a co se od posledních ročníků mění. K tomu se samozřejmě váže i Večer fantazie, pořádaný v sobotu 2. února ve 20:00 hod., na kterém jako každý rok bude spousta hudby, tance a různých živých představení. Na Večer fantazie bude ve 22:00 hod. navazovat každoroční Fireshow na školním dvoře.

Koho zajímá, jaké kostýmy si letos připravili účastníci, jestli má někdo nějaké nové, nebo se chce inspirovat pro výrobu vlastního kostýmu, neměl by zapomenout na Kostýmovou soutěž, která bude probíhat po celý PragoFFest. Její výsledky budou oznamovány průběžně a celkového vítěze se účastníci dozvědí na Večeru fantazie.

Jaký kostým si vezmete na sebe vy? Zdroj: PragoFFest

Jaký kostým si vezmete na sebe vy? Zdroj: PragoFFest

Kdo má rád kulturu jako takovou, neměl by přehlédnout Divadlo Příběh Geekův, který měl premiéru na FanCity 2012. Jedná se o komedii ze života fantasy a sci-fi fanoušků hranou samotnými fanoušky. Divadlo se uskuteční v pátek 1. února ve 20:30 hod.

Pokud jste ještě v kině nestihli filmy, které jste chtěli vidět, máte možnost zde. Na letošním ročníku se bude ve čtvrtek 31. ledna ve 21:00 hod. promítat Rebelka a v pátek 1. února v 10:00 hod. bude následovat nový Total Recall. V pátek ve 22:00 hod. budete mít možnost zhlédnout novou adaptaci Spidermana. V sobotu 2. února ve 23:00 hod. bude možné lovit upíry s prvním americkým prezidentem v Abrahamu Lincolnovi: Lovci upírů. A konečně 3. února v 10:00 hod. bude možné zhlédnout Dobu ledovou 4: Země v pohybu.

Proč je Minecraft hranatý a To be Brony or not to be Brony?

Dva velké fenomény posledních let, ale i posledních festivalů. Co jim přináší takovou popularitu? Proč tolik lidí hraje Minecraft a proč se dospělí muži dívají na seriál pro holčičky My Little Ponny? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět dvě přednášky.

Čtvrtek 31. ledna ve 21:00 hod. a sobota 2. února v 10:00 hod.

Správný Hobit pije (a vaří) pivo

Co Čech, to muzikant. No, možná ani tak ne, spíše co Čech, to pivař. Pakliže vás někdy napadlo, kde se Tolkien nechal při vymýšlení svých hobitů inspirovat, měli byste vědět, že u nás. Ano, je to tak, Tolkien totiž za první světové války pobýval nějakou dobu v nemocnici, kde potkal jednoho našeho rodáka. Při společných rozmluvách se mu poklidný život u nás, se spoustou jídla, veselí a pití, zalíbil natolik, že tuto myšlenku vytkl i největším ze svých knižních hrdinů. Proč se tedy nenaučit jej vařit? PS: Bude i ochutnávka!

Sobota 2. února, 21:00 hod.

Hobit aneb další dlouhé čekání

O filmu po filmu, tak nějak by se dala nazvat tato přednáška, jež se zaměřuje právě na první film trilogie. Kdo přijde, dozví se, co v knize bylo a co nikoli, ale hlavně se dozví, co přijde v dalších filmech.

Neděle 3. února, 10:00 hod.

Partička s Potterem a Sci-fi Partička

Neobyčejně úspěšná adaptace humorné improvizace v podání fanoušků Harryho Pottera představená již v létě na Festivalu Fantazie, doplněná o Partičku ze světa science fiction. Pokud se toužíte zasmát festivalovým vtipům světa J. K. Rowlingové a téměř čemukoli ze sci-fi, neměli byste určitě chybět.

Sobota 2. února, 19:00 hod.

Suit Up Day

Téměř světoznámé heslo ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku Suit Up se konečně dostává i na české festivaly. Máte tento seriál rádi nebo třeba jen rádi nosíte společenské oblečení a chcete si u toho užít i legraci a poznat nové lidi? Potom je tato akce právě pro vás. Je naplánována zahajovací přednáška a následné focení, Suit Up Day bude potom probíhat neomezeně pro každého, kdo rád nosí společenské oblečení a je ochoten si ho přinést.

Zahájení v pátek 1. února v 15:00 hod.

50 Shades Of Grey – scénické předčítání

Další z fenoménů posledních let. Pokud přemýšlíte o tom, že si tuto knihu pořídíte, možná byste chtěli prvně slyšet, v čem je tato kniha tak výjimečná. A protože podle autorů nahrávaná verze je nic moc, tak budou předčítat sami.

Sobota 2. února, 18:00 hod.

Porty a Kuchy vs. Twilight sága

Máte rádi Twilight? Nebo naopak ne? Tak to byste neměli chybět na této besedě a zasadit se o své názory. Třeba se konečně rozhodne, kdo má pravdu, zda příznivci, nebo odpůrci. Anebo to bude prostě zábava.

Pátek 1. února, 19:00 hod.

Hra o trůny

Máte rádi seriálovou, nebo knižní podobu? Zajímá vás více informaci o knize, nebo o seriálu? V čem se seriál liší a v čem je stejný? To všem a mnohem více se dozvíte na této přednášce, a kdo ví, třeba po ní sáhnete po knize, nebo po seriálu. Případně budete vybaveni informacemi o přicházející třetí řadě seriálu.

Sobota 2. února, 18:00 hod.

Ztracené scénáře Hvězdných válek

Jedno z nejznámějších sci-fi na světě, opravdu si myslíte, že bylo takové, jaké je dnes? Chyba lávky, všechno bylo úplně jinak. Pokud vás zajímá jak, tento program je pro vás jasná volba. Ale pozor, při této přednášce může docházet k záchvatům smíchu.

Sobota 2. února, 21:00 hod.

Na PragoFFestu 2013 bude k vidění a slyšení určitě mnohem a mnohem více věcí, které se nám do tohoto výběru už bohužel nevešly. Proto máte-li zájem a chuť, podívejte se na stránky PragoFFestu pragoffest.cz a vyhledejte si v programu to, co zaujme přímo vás. Program doporučujeme sledovat i kvůli případným změnám. Byla by škoda přijít o svůj vyhlédnutý pořad kvůli organizačním, technickým či jiným změnám. PragoFFest 2013 se koná stejně jako loni v Modré škole v Praze na Hájích, a to ve dnech 31. ledna až 3. února.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 tipů z programu PragoFFestu 2013, které byste si neměli nechat ujít

Hide picture