Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

22 fotografií z FanCity 2012: První den festivalu dorazil i Anakin

Martin Peška

Martin Peška

25. 10. 2012

FOTO: Anakin Skywalker na FanCity 2012Ve středu 24. října byl na pražské Lhotce v KC Novodvorská zahájen druhý ročník FanCity. Už první den festivalu popkultury, který bude probíhat až do neděle 28. října, se objevili první fanoušci v kostýmech, mezi nimi například Anakin Skywalker.

Na návštěvníky festivalu FanCity čeká během následujících čtyř dní herna s desítkami konzolových i počítačových her, ale také besedy a autogramiády s filmovými a seriálovými herci ze seriálů JAG, Smallville, Star Trek, Stargate, Torchwood a dalších.

Herci přijeli i s rodinami

Během slavnostního zahájení festivalu se představila kanadská ex-modelka a herečka Alaina Huffman, představitelka role medičky Johansenové v seriálu Stargate: Universe. Dále zde bylo možné poprvé potkat například Garyho Grahama, který hrál ve Star Treku velvyslance Sovala. „Druhým pánským hostem letoního ročníku festivalu je Gareth David-Lloyd známý jako Ianto Jones z televizního sci-fi seriálu BBC Torchwood,“ doplnil seznam herců ředitel festivalu Václav Pravda.

Hosté na festival zavítali i se svými ratolestmi. Alaina Huffman i Gareth David-Lloyd přiletěli do Prahy i se svými rodinami. Alaina s šestiletou dcerou, Gareth se svou manželkou a pětiměsíčním miminkem.

Na festival se každoročně chystají i filmoví a seriáloví fanoušci v kostýmech. V prostorách KC Novodvorská tak není neobvyklé potkat postavy ze Star Treku či ze Star Wars včetně Darth Vadera a chlupáče Chewbaccy.

Hlavní lákadlo pro děti a mládež představuje testování herních novinek na konzolích i PC, hraní deskových, karetních i figurkových her. Chybět nebudou ani nejrůznější přednášky, workshopy, turnaje a soutěže.

Přijedou příznivci hry Minecraft

Kromě nových her bude program věnován zejména krychlovitému 3D světu hry Minecraft. „V rámci tzv. CraftConu zavítá na besedu s hráči i zahraniční návštěva. Speciálně kvůli festivalu do Prahy přijede Lydia Winters z firmy Mojang, která Minecraft vyvinula,“ potvrdil ředitel festivalu Václav Pravda.

Zajímavostí v programu letošního ročníku festivalu je vystoupení zpěvačky Marian Call, která na pražský festival FanCity zavítá v rámci svého prvního evropského turné, které financovala přes Kickstarter kampaň, tedy její fanoušci mohli pomocí příspěvků ovlivňovat místa a země, kde vystoupí.

Pětidenní vstupenka je ke koupi za 750 korun, jednodenní vstupné stojí 250 a půldenní s libovolnou dobou příchodu 200 korun. Děti do 12 let vyjde lístek na polovinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

22 fotografií z FanCity 2012: První den festivalu dorazil i Anakin

Hide picture