Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 hororových postav od Marvelu, které si zaslouží film

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

26. 8. 2012

Od poslední adaptace komiksu, který by měl nádech hororu, uběhla nějaká doba. A od marvelovského ještě delší. Že Marvel nemá hororové komiksy? No, na to se pojďme podívat blíže. Výběrem pěti nejvěhlasnějších.

Komiksové vydavatelství Marvel se specializuje především na superhrdinské komiksy. Mimoto ale občas vytvoří autoři nějakou postavu, jež s hororem koketuje, a občas i některou silně hororovou. Ale proč se nyní místo nich filmují jen Avengers, X-Men, Spider-Man a další muži navlečení v přiléhavých kostýmech? Přitom několik adaptací už tu bylo. Veleúspěšný Blade, průměrný Ghost Rider, popukáníhodný Toxic Avenger, ale i propadák Man-Thing (přitom skvěle napsaná postava).

Čtěte také: Ve filmu Avengers předvádějí namakaní superhrdinové svá ega

A jakých jiných pět hororových postav by si filmovou verzi rozhodně zasloužilo?

Doctor Voodoo

Začněme vcelku neznámou postavou. Doctor Voodoo vznikl v sedmdesátých letech jako Brother Voodoo. Docela nudná postava. V roce 2009 se objevil již jako Doctor Voodoo v Avengers a získal si ohromný věhlas. A jak vlastní řadu, tak i spoustu crossoverů a hostování. A není divu, černoch praktikující voodoo, to býval základ dobrého hororu po dlouhá léta. A fungoval by i dnes (dokonce měl být i zfilmován). Ten dnešní navíc nosí dredy.

O filmu s Doctorem Voodoo se kdysi uvažovalo. Zdroj: Marvel

Moon Knight

Hrdina slavný také od sedmdesátých let, jen s větším úspěchem. Dokonce ho Wizard jmenoval 149. nejlepší postavou komiksu a IGN dokonce 89.! Už dlouho nikdo nenatočil pořádný horor sázející na atmosféru. Lekačky a krváky, hm, to je lehké, ale vytvořit takové ovzduší, jaké skýtá Moon Knight? Přesto něco z té krve a baf efektů neuškodí. Nebo že by se alespoň objevil jako vedlejší postava v příštích Avengers? (Mimochodem, tato postava se objevila i ve v Čechách vydaných Avengers: Do boje!)

Werewolf

Celým jménem se postava jmenuje Werewolf by Night, nicméně kratší název je prodejnější. A navíc se může přiživit na úspěchu slavného filmu Werewolf. Po Stmívání nikdo nechce upíry, takže trocha rivalů by i mohla mít úspěch. Kromě toho by se jako protivník dal spojit s Moon Knightem. A jěště k tomu se neštítí otevřeně pozřít vnitřnosti. Do všeho také míchá rodinné starosti a vůbec vážná témata (je špatné žrát své kamarády?). Byla by to skvělá volba.

Kdo by nechtěl ve filmu vidět vlkodlaka požírajícího vnitřnosti? Zdroj: Marvel

Terror

Když už jsme nakousli drsnější sekci Marvelu (aneb Marvel MAX), nelze nezaplesat nad počinem s poetickým jménem Terror Inc. a jejím protagonistou Terrorem. Velice drsný a velice temný film, v němž by mohl i hlavní hrdina dostávat nakládačku. A vzhledem k tomu, že si může jakoukoli část těla zregenerovat, nemuseli by na to jít tvůrci v rukavičkách (leda snad pitevních). Tak co, kdo předehřeje režisérské křeslo, aby si na něj mohl Rob Zombie sednout a stvořit další klasiku?

Marvel Zombies

To jméno Zombie mi něco připomnělo. Aha, už vím, tuhle geniálnost, tuhle šílenost, tuhle perverznost! Sice se nejedná tak úplně o postavu, nicméně film by rozhodně slušel sérii Marvel Zombies. Mix čistokrevného hororu a (velice drsného) humoru. Ale reklamu už má hezkou. Jde totiž o spousty superhrdinů Marvelu, kteří jsou v alternativním vesmíru. A jsou zombie. A mají hlad. Film by to byl náramný (nebo náramně podělaný, jak to většinou s adaptací dobrých děl bývá), jen ta přístupnost by byla trochu vyšší. A ono není divu, film, ve kterém by vykousával Spider-Man krkavici svému příteli, není zřejmě rodinný celovečerák.

Také sérii Marvel Zombies by film velmi slušel. Zdroj: Marvel

Ale smiřme se s tím, dobré filmy dost často nemají úspěch. A dobré předlohy šanci na zadaptování. A když jsou zadaptovány, je to hrůza. Ale ta maličká naděje hryže snad v každém… Navíc ti Avengers, Spider-Man a další vydělávají tolik, že by se pár penízků na něco jiného utrhnout mohlo, ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 hororových postav od Marvelu, které si zaslouží film

Hide picture