Menu
FANZINE.cz
Komiks

5 hororových postav od Marvelu, které si zaslouží film

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

26. 8. 2012

Od poslední adaptace komiksu, který by měl nádech hororu, uběhla nějaká doba. A od marvelovského ještě delší. Že Marvel nemá hororové komiksy? No, na to se pojďme podívat blíže. Výběrem pěti nejvěhlasnějších.[album: https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/hrdinove-od-marvelu/]

Komiksové vydavatelství Marvel se specializuje především na superhrdinské komiksy. Mimoto ale občas vytvoří autoři nějakou postavu, jež s hororem koketuje, a občas i některou silně hororovou. Ale proč se nyní místo nich filmují jen Avengers, X-Men, Spider-Man a další muži navlečení v přiléhavých kostýmech? Přitom několik adaptací už tu bylo. Veleúspěšný Blade, průměrný Ghost Rider, popukáníhodný Toxic Avenger, ale i propadák Man-Thing (přitom skvěle napsaná postava).

Čtěte také: Ve filmu Avengers předvádějí namakaní superhrdinové svá ega

A jakých jiných pět hororových postav by si filmovou verzi rozhodně zasloužilo?

Doctor Voodoo

Začněme vcelku neznámou postavou. Doctor Voodoo vznikl v sedmdesátých letech jako Brother Voodoo. Docela nudná postava. V roce 2009 se objevil již jako Doctor Voodoo v Avengers a získal si ohromný věhlas. A jak vlastní řadu, tak i spoustu crossoverů a hostování. A není divu, černoch praktikující voodoo, to býval základ dobrého hororu po dlouhá léta. A fungoval by i dnes (dokonce měl být i zfilmován). Ten dnešní navíc nosí dredy.

O filmu s Doctorem Voodoo se kdysi uvažovalo. Zdroj: Marvel

Moon Knight

Hrdina slavný také od sedmdesátých let, jen s větším úspěchem. Dokonce ho Wizard jmenoval 149. nejlepší postavou komiksu a IGN dokonce 89.! Už dlouho nikdo nenatočil pořádný horor sázející na atmosféru. Lekačky a krváky, hm, to je lehké, ale vytvořit takové ovzduší, jaké skýtá Moon Knight? Přesto něco z té krve a baf efektů neuškodí. Nebo že by se alespoň objevil jako vedlejší postava v příštích Avengers? (Mimochodem, tato postava se objevila i ve v Čechách vydaných Avengers: Do boje!)

Werewolf

Celým jménem se postava jmenuje Werewolf by Night, nicméně kratší název je prodejnější. A navíc se může přiživit na úspěchu slavného filmu Werewolf. Po Stmívání nikdo nechce upíry, takže trocha rivalů by i mohla mít úspěch. Kromě toho by se jako protivník dal spojit s Moon Knightem. A jěště k tomu se neštítí otevřeně pozřít vnitřnosti. Do všeho také míchá rodinné starosti a vůbec vážná témata (je špatné žrát své kamarády?). Byla by to skvělá volba.

Kdo by nechtěl ve filmu vidět vlkodlaka požírajícího vnitřnosti? Zdroj: Marvel

Terror

Když už jsme nakousli drsnější sekci Marvelu (aneb Marvel MAX), nelze nezaplesat nad počinem s poetickým jménem Terror Inc. a jejím protagonistou Terrorem. Velice drsný a velice temný film, v němž by mohl i hlavní hrdina dostávat nakládačku. A vzhledem k tomu, že si může jakoukoli část těla zregenerovat, nemuseli by na to jít tvůrci v rukavičkách (leda snad pitevních). Tak co, kdo předehřeje režisérské křeslo, aby si na něj mohl Rob Zombie sednout a stvořit další klasiku?

Marvel Zombies

To jméno Zombie mi něco připomnělo. Aha, už vím, tuhle geniálnost, tuhle šílenost, tuhle perverznost! Sice se nejedná tak úplně o postavu, nicméně film by rozhodně slušel sérii Marvel Zombies. Mix čistokrevného hororu a (velice drsného) humoru. Ale reklamu už má hezkou. Jde totiž o spousty superhrdinů Marvelu, kteří jsou v alternativním vesmíru. A jsou zombie. A mají hlad. Film by to byl náramný (nebo náramně podělaný, jak to většinou s adaptací dobrých děl bývá), jen ta přístupnost by byla trochu vyšší. A ono není divu, film, ve kterém by vykousával Spider-Man krkavici svému příteli, není zřejmě rodinný celovečerák.

Také sérii Marvel Zombies by film velmi slušel. Zdroj: Marvel

Ale smiřme se s tím, dobré filmy dost často nemají úspěch. A dobré předlohy šanci na zadaptování. A když jsou zadaptovány, je to hrůza. Ale ta maličká naděje hryže snad v každém… Navíc ti Avengers, Spider-Man a další vydělávají tolik, že by se pár penízků na něco jiného utrhnout mohlo, ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 hororových postav od Marvelu, které si zaslouží film

Hide picture