Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

5 věcí, které víme o filmu Batman vs. Superman. Střet s Captainem Americou

S 99% pravděpodobností to bude kinohit přespříštího jara. Řeč je o vysněné komiksové adaptaci Batman vs. Superman, jejíž natáčení je v plném proudu. Co všechno už o netrpělivě vyhlížené podívané víme?

Superman

Supermanovi přibyde nový netopýří parťák. Zdroj: Warner

U Warnerů se v reakci na marvelovské filmy rozhodli vybudovat vlastní filmový vesmír postav z DC Comics, jehož prvním stavebním kamenem se stal loňský Muž z oceli, a tak Supermanův trikot opět oblékne Henry Cavill, jeho milovaná Lois Lane bude mít znovu tvář Amy Adams, jeho máti si zahraje Diane Lane a šéfredaktora Whitea Laurence Fishburne.

Stejně tak se režisérské taktovky opět ujme Zack Snyder, čímž byly definitivně vyvráceny fámy o návratu Christophera Nolana k batmanovské látce. Ačkoliv ani Nolan není od snímku úplně odstřižený – připadl mu post jednoho z výkonných producentů. Jaké další informace již o očekávaném komiksovém dobrodružství víme?

Obsazení

FOTO: batmanvssuperman3

Zdroj: vicmarran.deviantart.com

Jelikož se snímek nebude opírat o nolanovskou trilogii, nováčky v obsazení lze očekávat na batmanovské straně – štafetu Bruce Waynea tak od Balea přebere Ben Affleck, jehož výběr před pár měsíci vyděsil řadu fanoušků.

Podle Snydera bude Affleckův Batman starší a zkušenější bojovník se zločinem než Clark Kent, avšak s vydatnou porcí charismatu, která patří k postavě Bruce Waynea. Kromě Batmana získá nového představitele jeho sluha Alfred. Michaela Cainea vystřídá jiný britský herecký bard – Jeremy Irons.

Batmanův kostým

Zdroj: Warner

Zdroj: Warner

Režisér Zack Snyder se neudržel a na svém Twitteru se pochlubil fotkou Batmanova kostýmu, který Ben Affleck ve filmu oblékne. Fotografie zobrazující i novou podobu Batmobilu překvapila poměrně temným výtvarným pojetím kostýmu i vozu.

Kostýmní výtvarník filmu Michael Wilkinson přiznal, že výtvarná stránka včetně kostýmu je inspirována komiksem Franka Millera Návrat Temného rytíře, v němž musel stárnoucí netopýří muž znovu vzchopit své síly.

Záporák

FOTO: Jesse Eisenberg Lex Luthor

Zdroj: fmirza95.deviantart.com

Ačkoliv název filmu staví Batmana se Supermanem proti sobě, po provalení informací, že se v příběhu objeví postava Lexe Luthora, začalo být jasné, kdo se stane jejich nepřítelem č. 1. Pro Supermana Nemesis již od dětských let, pro Batmana rival nejen ve světě byznysu.

V minulosti Luthora na plátně ztvárnil Kevin Spacey a především Gene Hackman, který si zlotřilého miliardáře střihnul hned třikrát. Snyderova volba však překvapivě padla na Jesseho Eisenberga. I jeho obsazení fanoušky překvapilo, protože Luthor byl doposud líčen především jako urostlejší muž středního věku s prořídlou kšticí.

Trénink na Justice League?

Zdroj:  Warner

Zdroj: Warner

Krátce po zapojení Batmana do pokračování Muže z oceli vyšlo najevo, že tvůrcům dva superhrdinové nestačí a na plátno budou povolány další postavy z týmu Justice League. Kromě hlavních postav se ve filmu objeví také Gal Gadot v roli Wonder Woman a Ray Fischer jako polorobot Cyborg.

Znamená to tedy, že Batman vs. Superman bude jakousi generálkou na vlastní filmové dobrodružství Justice League, které by mělo do kin dorazit rok nato.

Datum premiéry

FOTO: batmanvssuperman4

Zdroj: redhood2913.deviantart.com

Původní termín, kdy se měli Batman a Superman postavit na plátně bok po boku, byl stanoven na polovinu června 2015, po úvaze však studio datum premiéry posunulo na 6. května 2016. Na tom by nebylo nic neobvyklého, pokud by však ve stejný den do kin nevstupoval marvelovský Captain America 3.

Střetnutí hrdinů ze stájí DC Comics a Marvelu, o kterém dlouhodobě sní řada fandů, se tak odehraje alespoň pomyslně v žebříčku návštěvnosti. Stále se však jedná o termín, který je ještě daleko, a alespoň u jednoho ze studií se mohou objevit důvody, které povedou k jeho posunutí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 věcí, které víme o filmu Batman vs. Superman. Střet s Captainem Americou

Hide picture