Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Elfové jsou cool, řekla fanouškům v Praze Tory Foster ze seriálu BSG

Jan Nohovec

Jan Nohovec

28. 10. 2011

FOTO: Kanadská herečka Rekha Sharma na festivalu FanCity 2011!Exkluzivně!Kanadská herečka Rekha Sharma zavítala do Prahy na festival her, fantastiky a seriálů – FanCity 2011. Na otázku, zda by si ráda zahrála elfku v připravovaném filmu Hobit, odpověděla: „Proč ne.“ Prý jsou cool.

FOTO: Kanadská herečka Rekha Sharma na festivalu FanCity 2011

Foto: Karel Slabý, FANZINE.cz

Rekha Sharma, kanadská herečka indického původu, se objevila především v menších rolích v různých amerických televizních seriálech jako Láska je láska (The L Word), Smallville nebo ve dva roky starém remaku V. Nejvíce ji však prosadila důležitá role asistentky prezidentky ve sci-fi seriálu Battlestar Galactica, ve kterém je zdecimované lidstvo donuceno prchat před roboty, kteří se proti němu vzbouřili.

„Ráda jsem točila dvanáct, čtrnáct hodin zavřená ve studiu mezi kulisami. Člověk si pak opravdu připadal, jako kdyby byl zavřený v lodi, okolo které je jen vesmír. Dělalo to tu show víc reálnou,“ nechala se představitelka postavy Tory Foster slyšet ve čtvrtek večer na besedě v pražském kulturním centru Novodvorská.

OBRAZEM: Podívejte se, jaká atmosféra panuje na FanCity 2011

FOTO: Herečka Rekha Sharma jako Tory Foster v seriálu Battlestar Galactica

Rekha Sharma jako Tory Foster v BSG

„Na Battlestar jsem měla ráda, že nedělala postavy černobílé. Spíš jako mnoho odstínů šedé. Každý z těch lidí dělá chyby… Ale v poslední čtvrté sérii už bylo těžké, aby se postavy přece jen nezačaly nějakým směrem vybarvovat, jak se seriál blížil ke konci a hledal odpovědi na otázky,“ svěřila se svým názorem na finální epizody seriálu fanouškům. Hrát zápornou postavu ale prý nebylo špatné.

Rekha Shama si nedávno také vyzkoušela i jaké to je být režisérem a scenáristou. Režírování bylo prý zajímavý zážitek, který si už ale zopakovat nechce. Zato z jejího psaní by prý něco mohlo být. Herečkou však určitě zůstane. A českým fanouškům vzkazuje, že kdyby je napadla nějaká role, která by jí seděla jako ulitá, ať dají vědět. Zatím bude snít například o roli Maggie ve filmovém zpracování Kočky na rozpálené plechové střeše od Tennessee Williamse. Anebo o té elfce z Hobita, kterou jí fanoušci na komorní besedě tolik doporučovali.

FanCity, festival her a fantastiky, se koná v těchto dnech, od 26. do 30. října v KC Novodvorská na pražské Lhotce. Kromě Rekhy Sharmy, kterou zde budete moci potkat naposledy v pátek 28. října, je hostem festivalu také představitel jaffského mistra Bra´taca ze Stargate SG-1 a v pátek okolo 14:00 přijede i Kocour z Červeného trpaslíka. Magazín FANZINE.cz (při TOPZINE.cz) je hlavním mediálním partnerem akce. Sledujte náš speciál k této události.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Elfové jsou cool, řekla fanouškům v Praze Tory Foster ze seriálu BSG

Hide picture