Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Festival fantazie 2012 uvedl fanoušky fantastiky do bodu varu

Jan Nohovec

Jan Nohovec

5. 7. 2012

FOTO: Festival fantazie 2012Celkem deset dní probíhá na počátku července největší tuzemský festival fantasy, science fiction a hororu, ale i filmů a seriálů nebo deskových, karetních, počítačových i konzolových her. Celá akce se právě blíží do finále.

FOTO: Festival fantazie 2012

Foto: Jan Neuman, FANZINE.cz

Od pátku 29. června do neděle 8. července mohou domácí i zahraniční fanoušci všech možných podob fantastiky, filmů a her navštívit Festival fantazie v Chotěboři, který každoročně do malého městečka na Vysočině přiláká i přes velká letní vedra tisíce účastníků.

Celá akce se právě nachází v polovině a už má za sebou promítání desítek filmů a seriálů, soutěže pro fajnšmekry, Glee Party nebo divadlo, které mimo jiné ponouklo české politiky k založení libozvučné Partie Reformované Demokracie Evropského Lidu, a samozřejmě desítky až stovky přednášek  pokrývajících témata od fantastických žánrů, přes workshopy o tanci a sexu až po bojovku se seriálem Firefly nebo jeden regulérní den v Bradavicích.

Na finální víkend, který letos prodloužily i dva červencové státní svátky, ovšem organizátoři Festivalu fantazie drží ještě mnoho es v rukávu. Britská herečka Natalia Tena (Tonksová v Harrym Potterovi a Osha z Hry o trůny) rozjede ve čtvrtek koncert své alternativní kapely Molotov Jukebox. Chystá se předpremiéra filmu Iron Sky, dorazí velké množství domácích spisovatelů sci-fi a fantasy a z Polska přijedou i autoři J. Grzędowicz a M. L. Kossakowska. K tomu všemu mohou návštěvníci navíc od rána do noci navštívit obrovské herny deskových i počítačových her.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2012 uvedl fanoušky fantastiky do bodu varu

Hide picture