×
FANZINE.cz

Hra o trůny: HBO a G. R. R. Martin uvažují o celovečerním filmu

Král Tommen Baratheon I. Zdroj: HBO

Spisovatel G. R. R. Martin se původně bránil zfilmování své populární série A Song of Ice and Fire (Píseň ledu a ohně). Ještě před uvedením seriálu Hra o trůny, která z literární ságy vychází, několikrát odmítl nabídky na vytvoření celovečerního filmu. V nedávném rozhovoru však Martin přiznal, že by se plnohodnotnému hranému snímku ze svého fiktivního světa nebránil.

Král Tommen Baratheon I. Zdroj: HBO

„Záleží na tom, jak dlouho seriál na obrazovkách poběží. Budeme jej sledovat sedm let? Osm let? Nebo deset let? Moje knížky jsou čím dál tím rozsáhlejší. Možná bude třeba, aby vznikl film, který vyplní některá hluchá místa ze seriálu. Možná bude třeba dvouhodinový film, dejme tomu se stomiliónovým rozpočtem,“ prohlásil G. R. R. Martin, jehož poslední kniha Tanec s draky čítala téměř 1.200 stran.

Obálka George R. R. Martin - Tanec s draky

Fakt, že nejde jen o plané řeči potvrdil i Charles Dance, představitel Tywina Lannistera: „Uvažuje se o tom, že by vznikl hraný film, ale nevím o čem konkrétně. Je napsáno tolik materiálu, který by bylo třeba do jednoho filmu nacpat.“

Kromě zmíněné dalekosáhlé série však doplňuje G. R. R. Martin svůj svět i krátkými povídkami, které nesou souhrnný název Tales of Dunk and Egg. Série mapuje životní epizody rytíře jménem Duncan The Tall, z kterého se v budoucnu stane velitel Královské gardy, zatímco Egg je budoucím králem Aegonem V. z rodu Targeryenů.

„Tyto povídky by mohly posloužit jako předloha pro film. Zatím jsem napsal tři, ale v hlavě jich nosím další tucet,“ dodává G. R. R. Martin.

Jestli se nakonec dočkáme jednoho nebo více celovečerních filmů ukáže až čas. Nejbližším audiovizuálním dílem bude 5. série seriálu Hry o trůny, jejíž premiéra je naplánována na duben 2015.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..