Menu
FANZINE.cz
Horory, hororové filmy

Nové filmové horory: Rok 2015 se nese v duchu děsivých návratů

Máte už po krk romantických komedií a nebaví vás pořád dokola sledovat dojemné konce v záři ohňostrojů? Filmoví tvůrci hororů se rozhodli ve svém nadšení nepolevovat ani letos, a tak si pro své diváky připravili hotovou plejádu masových vrahů, posedlých dětí i krvelačných bytostí. Pokud se rádi bojíte, věřte, že rok 2015 se vám bude líbit.

FOTO: Insidious - Blumhouse Production

Pojď se s námi projít do budoucnosti. Chceš vidět, jaké horory půjdou do kin? Zdroj: Blumhouse Production

Amityville: The Awakening

Utahaná svobodná matka Jennifer Jason Leigh se snaží ušetřit peníze, které měsíčně vynakládá na svého syna v komatu. Společně s jeho dvěma sestrami se přestěhují do nechvalně známého domu Amityville, o jehož krvavé historii ale nikdo z nich nemá ani tušení. Když se však začne malý James zázračně uzdravovat za doprovodu nevysvětlitelných jevů, rodině brzy dochází, že s domem není něco v pořádku.

Další příběh z krvavé historie Amityville vzal pod svá křídla producent Jason Blum, který se mimo jiné podílel na obou dílech Insidious, Sinister a stojí za úspěšnou sérií Paranormal Activity. Pokud vás neohromily ani letité zkušenosti štábu, možná vás vyděsí Bella Thorne v jedné z hlavních rolí. Obsazení teprve sedmnáctileté disneyovské hvězdičky se může zdát přinejmenším zarážející – už jen proto, že od Kouzelných malin a Velké lásky je to k domu hrůzy přece jen pořádný skok. Jestli producenti nesáhli vedle, to se dozvíte už začátkem ledna.

Puls (Cell)

Podle předlohy hororového krále Stephena Kinga míří do kin další z jeho příběhů. Po loňské premiéře Carrie, děsivé dospívající dívky, u níž se projeví schopnost telekineze (a sklon k agresivitě) přichází z Kingovy dílny opět jeden katastrofický scénář. Tentokrát jde o nebezpečí v podobě tajemného signálu – Pulsu, který ze všech majitelů mobilních telefonů dělá nemilosrdné vrahy. Spojení všech těchto lidí (nejeden operátor by záviděl) by navíc brzo mohlo být jízdenkou k zániku lidstva.

Proti tomu se snaží v hlavních rolích Claye a Toma bojovat John Kusack společně se Samuelem L. Jacksonem. Stihne ještě dynamické duo zachránit svět před nebezpečnou moderní technologií, nebo bude mít elektronika navrch? A nemáte teď pocit, že návrat k písemné korespondenci má přece jen své kouzlo?

FOTO: Cell - obálka knihy

Bude filmové pracování stejně krvavé, jako Kingova kniha? zdroj: knižní obálka

31

Když už jsme u té klasiky, co takhle stará dobrá reality show? Tahle se nejspíš na Nově vysílat nebude, neznámí únosci se ale nechali inspirovat televizními pořady, a těsně před Halloweenem zavřeli pět lidí do jednoho domu, aby sledovali, jak se brzy pozabíjí. Doslova. Nečekejte, že jejich největší problém bude, až jim štáb odstřihne přísun cigaret a alkoholu, krvavá hra pojmenovaná 31 je dvanáctihodinový boj o holé přežití. Aby to ale nebyla taková nuda, do cesty jim únosci nepostaví jen tak obyčejné soupeře, ale děsivé klauny známé jako The Heads.

FOTO: Hra na utrpení - New Line Cinema

Děsiví klauni jsou nevyčerpatelným zdrojem. Takhle si zařádili ve Hře na utrpení. Zdroj: New Line cinema

Poltergeist se přiřítí v Pátek třináctého

Rok 2015 se mimo jiné ponese i v duchu remaků slavných snímků. Kromě jiného se opět setkáme s postavou vraha Jasona Voorheese ve filmu Pátek třináctého, tentokrát příznačně potřinácté (a člověk by myslel, že i masoví vrazi chodí do penze). Pokud jste spíše příznivci poctivé duchařiny, kde vzduchem létají nejen věci, ale také děti, jistě vás potěší nejnovější předělávka klasického Poltergeista. Obou remaků se však dočkáme až v druhé polovině roku.

FOTO: Freddy vs. Jason - New Line cinema

Ahoj holčičko, neztratila ses? Strejda Jason ti pomůže. Zdroj: New Line cinema

Žena v černém: Anděl smrti (Woman in black: The Angel of death)

Po prvním dílu Ženy v černém, kde si zahrál mimo jiné i Daniel Radcliffe, přichází tvůrci s ponurým pokračováním. V době druhé světové války se vracíme do domu Eel Marsh House, který nyní slouží jako bezpečné útočiště pro evakuované děti. Aspoň tak to na první pohled vypadá. Netrvá to ale dlouho a děti začnou umírat prazvláštními způsoby stejně jako posledně. Podaří se tentokrát ženě v černém zmocnit všech malých obyvatel domu, nebo někdo konečně najde způsob, jak s ní bojovat? Premiéra druhého dílu o pomstychtivém andělu smrti je zatím stanovená na leden.

https://www.youtube.com/watch?v=MNMW4SRkwmA

Insidious 3

S pokračováním přichází i jeden z nízkonákladových (avšak na sebe dobř vydělávajících) snímků Insidious, který sází na děti v komatu a astrální cestování. Jedinou změnou je přeobsazení ústřední dvojice Rose Byrne a Patricka Wilsona, mérium Elise v podání Lin Shaye přetrvává. Tentokrát se Elis snaží pomoci rodině Lambertových, i když ji k vysvobození mladé dívky (Hayley Kiyoko) musí její rodiče přemlouvat. Jestli se jí díky své schopnosti podaří nevinnou lidskou bytost zbavit nepřátelských entit, to uvidíte už 4. června.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

V pořadí už pátý díl populárních paranormálních jevů nejspíš nepřinese nic nového. Přesto, horor, který nás naučil spát zabalený v peřině jako housenka a nedůvěřovat ani vlastnímu domu, má své kouzlo. I tentokrát se v hlavní roli objeví Katie Featherston, se kterou producenti původně uzavřeli smlouvu jen na první tři díly, ale po spokojenosti na obou stranách se její působení rozhodli rozšířit také na zbývající části. O tom, co všechno se může skrývat pod vaší postelí, vám bude Paranormal activity vyprávět od 12. března.

FOTO: Paranormal activity - Bontonfilm CZ

Děsivé děti jsou v kurzu pořád, stejně tak paranormální jevy v rodinných domcích. Zdroj: Bontonfilm CZ

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmové horory: Rok 2015 se nese v duchu děsivých návratů

Hide picture