Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Nové sci-fi a fantasy filmy na leden 2013: Paralelní světy i Frankenweenie

Martin Pevný

Martin Pevný

28. 12. 2012

První měsíc v novém roce nám naservíruje kanadský horor Babycall, komediálně-hororový animák Frankenweenie: Domácí mazlíček a sci-fi romantické drama Paralelní světy.

Haf! Zdroj: Bontonfilm

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie, trailer)

Frankenweenie: Domácí mazlíček pochází od režiséra Tima Burtona a vypráví dojemný příběh chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami.

Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města zjistí, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (Frankenweenie), Animovaný / Komedie / Horor / Sci-fi, USA, 2012, 87 min, Režie: Tim Burton, Hrají: Winona Ryder, Catherine O’Hara, Martin Landau, Martin Short, Christopher Lee

Datum premiéry: 3. ledna

video
play-sharp-fill

Babycall (Babycall)

Ve svém nejnovějším snímku Babycall spolupracuje Pål Sletaune s mezinárodně známou, talentovanou a momentálně velmi žádanou herečkou Noomi Rapace, která zazářila v roli Lisbeth Salander v televizní adaptaci sbírky novel švédského novináře Stiega Larssona.

Tentokrát si zahrála matku osmiletého syna Anderse. Společně utečou od násilnického otce a manžela. Ze strachu, že je najde, dá Anna svému synovi do pokoje vysílačku, aby si i v noci byla jistá, že je v pořádku. Z malého přístroje se však začnou ozývat zvláštní neidentifikovatelné zvuky.

Babycall (Babycall), Horor / Thriller, Norsko, 2011, 96 min, Režie: Pål Sletaune, Hrají: Noomi Rapace, Kristoffer Joner, Vetle Qvenild Werring, Henrik Rafaelsen

Datum premiéry: 10. ledna

video
play-sharp-fill

Paralelní světy (Upside Down)

Adam je obyčejný kluk žijící v neobyčejné realitě. Vede skromný život a stále myslí na dívku, kterou kdysi potkal. Eva však pochází ze zcela jiného světa, ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah.

Jednoho dne zahlédne Adam dospělou Evu v televizi a už ho nic nezastaví, aby ji získal zpět. Zákon ani věda!

Paralelní světy (Upside Down), Sci-fi / Romantické / Drama, Kanada, 2012, 108 min, Režie: Juan Diego Solanas, Hrají: Kirsten Dunst, Jim Sturgess, Jayne Heitmeyer, Neil Napier, Larry Day

Datum premiéry: 31. ledna

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy na leden 2013: Paralelní světy i Frankenweenie

Hide picture