Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Nové sci-fi a fantasy filmy v roce 2014. Od pohádky po zánik lidstva

Jan Uhlík

Jan Uhlík

2. 3. 2014

Letošní rok je naplněný filmy, které zabrousí do našeho oblíbeného žánru sci-fi a fantasy. Jako vždy se jedná o širokou škálu témat a nejenom, že se budeme moci podívat na fantastickou pohádku, ale budeme moci čelit monstrům a zjistit, jak bylo lidstvo zotročeno a skoro vyhubeno.

Zdroj: Distributor

Zdroj: Distributor

Divergent

I v budoucnosti stále existují předsudky a škatulkování a to v té největší možné míře. Lidé jsou ve futuristickém Chicagu dělení do frakcí podle osobností – Mírumilovnost, Upřímnost, Odevzdanost, Sečtělost a Neohroženost. Co se ale stane, když člověk nezapadá ani do jedné skupiny? Je z něj divergent. Mladá Tris Prior (Shailene Woodley) se stane jednou z divergentů (odlišných) a zjistí, že nejenom jí chtějí mít za mrtvou, ale také proč se z í stává hrozba pro systém. Společnost v budoucnosti si budete moci prohlédnout 3. dubna.

video
play-rounded-fill

Transcendence

Doktor Will Caster (Johnny Depp) pracuje s dalšími vědci na výzkumu kmenových buněk. To, co objeví, by mohlo změnit svět od základů. Člověk v počítači, věc, která jedny straší a druhé nechává bez dechu. Will je za své vědecké hrátky postřelen a umírá. Útočníci ale nečekali, že tento akt se stane katalyzátorem pro úspěch experimentu. Co se stane, když se přenese vědomí a inteligence člověka do počítače? To můžete zjistit již 17. dubna.

video
play-rounded-fill

Maleficent

Příběh Šípkové Růženky zná snad každý. Jenže nikdo z nich ještě neměl šanci se podívat na události z perspektivy mocné čarodějnice Maleficent (Angelina Jolie), která Auroru (Elle Fanning) uvrhla do věčného spánku a spolu s ní celé království. Co Maleficent k tak zlému činu opravdu vedlo a jaký její život vůbec je, nám bude promítnuto 29. května a my si tak budeme moci připomenout svá dětská léta v nádherném visuálním zpracování.

video
play-rounded-fill

Na hraně zítřka

V blízké budoucnosti se lidstvo bude muset potýkat s mocnými mimozemšťany, kteří přišli, aby vymazali lidskou rasu z povrchu zemského a zabrali si Zemi sami pro sebe. Města padají a lidé se připravují vykonat poslední zoufalý krok. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise) je degradován na vojína a poslán do poslední bitvy jako pěšák. Cage zabije mimozemského alfu, ale lidstvo přesto prohraje a on umírá. Jenže záhadným způsobem Cage vstane z mrtvých na začátku předešlého dne. Díky spojení se s alfou je nucen prožívat znova a znova svůj poslední den. Není sám. Rita Vrataski (Emily Blunt) zažila to samé. Oba se náhodně setkají a pokusí se využít své neustále se nabývající zkušenosti ke zničení a výhře lidstva. Zemřít a obživnout několikrát za sebou s Tomem Cruisem budete moci 5. června.

video
play-rounded-fill

Transformers: Age of Extinction

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) a jeho dcera Tessa Yeager (Nicola Peltz) najdou způsob, jak se dají zničit Autoboti a Decepticoni. To zjistí obě skupiny mimozemským bojovníků, přičemž jedna se rozhodne rodinu chránit a druhá jí zničit. Přichází finální pád Decepticonů? To se dozvíte 26. června ve všech našich kinech.

transformers age of extinction-pic

Zdroj: Distributor

Jupiter vychází

Další film z daleké budoucnosti nás zavede do univerza, v kterém je Zem, a na ní lidská rasa, pouhým zrnkem písku. Mezigalaktická královna si chce udržet pořádek ve svém teritoriu a má vše pod kontrolou. Jenže nastává pro ni problém. Na Zemi se objeví dívka Jupiter (Mila Kunis), která má stejnou DNA. Je za ní poslán jeden z nejlepších nájemních vrahů (Channing Tatum) s cílem likvidace. Ten se do ní ale zamiluje a namísto zabití ji začne ochraňovat. Místo královny je v ohrožení. 24. července se budete moci dozvědět, zdali kráska Jupiter sesadí královnu.

video
play-rounded-fill

RoboCop

Další zpracování již několikrát užité příběhu RoboCop přichází na svět. Úspěšný policista Alex Murphy (Joel Kinnaman), který je tváří boje proti korupci, se stane cílem atentátu a umírá. Společnost OmniCorp mu nabídne možnost žít dál – jako napůl člověk a napůl robot. Rodina spolu s ním nabídku přijímá a vzniká tak nový druh policisty – RoboCop. Najednou se z něj stává jistota při každé velké misy. S RoboCopem se nakládá jako se strojem, jenže lidská část se začne bouřit a přepisovat priority stroje. Další film o bájném policistovi přijde do kin již 6. února.

video
play-rounded-fill

Godzilla

Godzilla se vrací. Po šestnácti letech budeme mít opět možnost zhlédnout gigantické radioaktivní monstrum, které se rozhodne zdevastovat lidskou rasu. Ta si to nenechá líbit a začíná nelítostný souboj, z něhož může vzejít pouze jediný vítěz. Již klasický příběh o japonské nestvůře a odvážných vzdorujících se dostane do kin 15. května.

video
play-rounded-fill

X-Men: Days of the Future Past

Mutantka Kitty Pride (Ellen Page) pošle z budoucna svému mladšímu já zprávu, že pokud X-Meni nezabrání vraždě senátora Roberta Kellyho, tak v budoucnu svět ovládnou Strážci, roboti naprogramovaný k eliminaci mutantů, a mutanti budou vyhlazování v koncentračních táborech. Tým nezahálí a začne s plánem, který zachrání desetitisíce životů. Wolverine (Hugh Jackman) je vyslán do minulosti, aby „zašlápl motýla“ a změnil tím přicházející katastrofu. Film naleznete 22. května ve všech českých kinech.

video
play-rounded-fill

Úsvit planety opic

Tvůrci nám nabídli pohled na to, jak vůbec planeta opic vznikla. Nyní nám poodhalí, co vedlo ke skoro úplnému vyhynutí lidské rasy. Za vším stojí opičí virus, který se začal nezvratně šířit rychlostí světla. Přežívá jen několik málo jedinců. Ti navíc musí bojovat o své životy i s novým druhem opic v čele s Caesarem. Nastane období, kdy lidé jsou zoufalí a rozhodnou se o riskantní krok. Pokusí se o příměří s novou dominantní rasou na Zemi. Jak bude Caesar se svými primáty reagovat na příměří, se dozvíte 11. července.

video
play-rounded-fill

Intersellar

Christopher Nolan se znova spojil s Hansem Zimmerem za cílem zisku Oskara. Téma filmu si tentokrát zvolili velice zajímavě. K záhadné otázce, jak člověk dopadne, pokud se rozhodne proletět červí dírou, nám bude promítnuta vize režiséra. Již nyní můžeme s jistotou říci, že takováto myšlenka v rukou génia zapůsobí na obrovskou většinu návštěvníků kina. I vy sami se můžete přesvědčit 6. listopadu, zdali se splní očekávání výhry Oskara v několika kategoriích.

video
play-rounded-fill

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

Katniss (Jennifer Lawrence) přežila po druhé smrtonosnou arénu. Díky pomoci týmu, který se zapřísáhl, že Katniss ochrání, se jí nyní otevřela dvířka pro to, aby mohla pomstít svůj kraj a zachránit Peetu (Josh Hutcherson) z rukou prezidenta Snowa (Donald Sutherland). Revoluce je na spadnutí. Podaří se vůdcům Panemu potlačit vzpouru, nebo se lid konečně vymaní z moci despotické diktatury? Předposlední část ságy přijde do kin 21. listopadu.

hunger games mockingjay pt1pic

Zdroj: Distributor

Hobit: Tam a zase zpátky

Bilbo (Martin Freeman) se vydává se skupinou trpaslíků za osvobozením trpasličího království Erebor. Problém je, že si zem přivlastnil nejobávanější drak ve Středozemě, Šmak. Třetí díl uzavře pouť malého hobita, který se jako jeden z mála jeho druhu vydal za hranice a za dobrodružstvím. Nezapomeňte navštívit 18. prosince. kina a završit tak neočekávanou cestu spolu s Bilbem, Gandalfem (Ian McKellen) a trpaslíky.

hobbit

Zdroj: Distributor

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové sci-fi a fantasy filmy v roce 2014. Od pohádky po zánik lidstva

Hide picture