Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Podívejte se na nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012

Redakce

Redakce

14. 1. 2012

!Anketa!I letos se na nás chystá osvěžující sprška nových filmů z žánru sci-fi a fantasy. Podíváme se na konec jedné ságy, u dalších snímků nám prozradí, co událostem předcházelo, a některé příběhy se rozjedou úplně nanovo. Který film je ale tím nejočekávanějším?

Snímek Mstitelé je velmi očekávanou záležitostí, Zdroj: distributor filmu

Vybrali jsme pro vás nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012. Výběr to nebyl snadný, protože se chystá mnoho zajímavých snímků.

Výsledek vypadá následovně.

10. Sněhurka a myslivec

Sněhurka najde chatrč, kde je sedm postýlek, zakousne se do otráveného jablka od babičky-čarodějnice, usne, princ ji polibkem vysvobodí, celý les jásá a určitě žijí všichni šťastně dodnes. Typická příběhová linie, která je určena pro ty nejmenší. Jak ale vypadá nejnovější zpracování? Naprosto jinak.

Sněhurka není prezentována jako lehká děva, ač lehá ve světnici se sedmi muži a ještě po nich s radostí uklízí. Myslivec zase není elf objímající stromy, co hlásá mír a lásku. K uhlazenosti prince má hodně daleko a něžná dívka se pod jeho dohledem mění v regulérní válečnici.

[youtube_660]dnsPDKU8fDg[/youtube_660]

Zlá čarodějnice ale ani tady nesmí chybět a Charlize Theron se v roli evidentně vyžila. Nezastaví se před ničím a její krása je její největší předností a zbraní. Až do doby, kdy jí Zrcadlo na otázku Kdo je na světě nejkrásnější? řekne špatnou odpověď. Pak se bledulka ocitne v pěkném maléru.

9. The Amazing Spider-Man

Spider-Man je očekávaný především ze dvou důvodů. Za prvé se čeká na to, jak moc filmaři pokazí zpracování dnes již klasického Spider-Mana s Tobeym Maguirem. A za druhé, zda remake překvapí také něčím novým.

Příběh zůstává stejný. Pavoučího muže prostě nejde stvořit jinak, než že ho kousne geneticky upravený pavouk. A vždy bude tím mužem Peter Parker. A stejně tak ho vždy bude provázet žena. Jen to překvapivě nebude Mary Jane Watson, nýbrž Gwen Stacy.

[youtube_660]GnBqD3y9u_A[/youtube_660]

Tentokrát se dozvíme více o Peterově minulosti, jeho rodičích, pavoučích začátcích i víc o jeho současném životě. Celý film tedy bude zaměřen spíše na hrdinovo nitro. Ale nepůjde jen o psychologický film – Spider-Man bude také čelit slizkému šupináči Lizardovi.

8. Total Recall

Ne až tak vzdálená budoucnost roku 2084. Dva kohouti na smetišti, dvě společnosti Euroamerica a Nový Shanghai, spolu soupeří o nadvládu nad světem a současně brání svoji pozici a moc.

Když dnes nemáte na dovolenou, půjčíte si. V roce 2084 si můžete nechat implantovat vzpomínky a užívat si v pohodlí svého domova. Stejně svou nevalnou finanční situaci vyřeší i tovární dělník Douglas Quaid. Vybere si dovolenou na Marsu v podobě tajného agenta. Tedy aktivní odpočinek, žádné válení u moře.

Co se mu asi honí hlavou?

Při procesu implantace ale vyjde najevo, že už jedny vložené vzpomínky má. V tu chvíli se proti němu náhle vzbouří všichni – blízcí i obě velmoci. Zjistí se totiž, že býval na Marsu členem odboje proti tyranu Cohaagenovi. Proto se musí vrátit zpět na Rudou planetu, aby našel sám sebe a vlastní vzpomínky. Ale v patách mu jsou zabijáci.

Jestli je vám to povědomé, tak se nemýlíte. Jedná se o remake filmu od režiséra Paula Verhoevena Total Recall z roku 1990 s Arnoldem Schwarzeneggerem.

7. Hunger Games: Aréna smrti

Na území bývalé Severní Ameriky leží země Panem. Okolo hlavního města se rozkládá 12 krajů a v jednom z nich žije i šestnáctiletá Katniss se svou sestrou Primrose. Možná jejich domov na první pohled vypadá jako ten Kraj s rozlehlými, zelenkavými lesy, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Každý rok sužuje hlavní město Kapitol svojí krutovládou pomocí zvrhlé hry na život a na smrt Hunger Games. Vybírá z osudí každého kraje jednu dívku a jednoho chlapce, aby nakonec proti sobě všichni bojovali ve zvrácené reality show, v níž jde o život.

Katniss se přihlásí dobrovolně, aby do hry nemusela jít její sestra Primrose Everdeen.

[youtube_660]OgssLmsOa2s[/youtube_660]

Zůstane ve světě ještě nějaká lidskost nebo se žádného happy endu nedočkáme? Může mezi lesy vzplanout láska nebo jenom oheň? A nedojde jim munice? Nejspíš to nepůjde jinak, ale abychom se dozvěděli odpovědi na všechny otázky, budeme se muset podívat na Hunger games: Arénu smrti.

6. Bitevní loď

Každý člověk ví, že oceány jsou slané, hluboké a modré. Každý mimozemšťan ví, že je to perfektní místo pro úkryt.

Během mezinárodního námořního výcviku narazí jedna flotila na bitevní loď vesmírné rasy známé jako Vladaři. A jako vždy i tady nedopatřením spustí nějaký šmoula řetězec událostí, kdy se Země ocitne na hraně své existence. Před námořnictvem tak stojí nelehký úkol – zastavit je. Mimozemšťané se totiž nejen skrývali, ale navíc si ještě usmysleli, že si na naší Modré planetě postaví základnu.

video
play-sharp-fill

Jak se s tím mariňáci poperou? Jak vypadají Vladaři? A jak dopadne fušování Rihanny do herectví?

To se dozvíme poměrně brzy, Battleship je plánován už na duben tohoto roku.

5. Mstitelé

Sen všech fanoušků komiksu se naplnil. Na svět přichází ti největší hrdinové, kteří se zrodili v Marvelu. Sejdou se pod jednou střechou v organizaci S.H.I.E.L.D., protože nečekaný nepřítel ohrožuje bezpečnost obyvatel a obyčejní smrtelníci si s ním neví rady. Proto ředitel Nick Fury provádí nábor mezi pozoruhodnými jedinci.

Že to nebude lehké, je zúčastněným jasné. Auta létají vzduchem a ne všichni jsou zrovna týmovými hráči. Přesto si najdou čas i na škádlení, popichování a vtipkování, protože jednu věc mají společnou – cíl.

[youtube_660]1hPpG4s3-O4[/youtube_660]

Namasírují zadnice oni jemu nebo on jim? Kolik mrakodrapů se bude muset postavit? A bude se to odehrávat konečně někde jinde než v USA?

Skalní fanoušci jsou nejspíš pěkně naštvaní, že film je až na páté pozici. Snad pochopí, proč je tomu tak. Konkurence je letos veliká, což je ta nejlepší zpráva pro všechny milovníky filmu.

4. The Hobbit

Než Bilbo Pytlík oslavil své 111. narozeniny a vyprávěl dětem dobrodružné historky, ušel dlouhou cestu. Kudy vedla, jak začala a kdo ho na ní provázel, popisuje právě příběh The Hobbit: An Unexpected Journey.

Bilbo se dostane do výpravy, která si určuje za svůj cíl znovu získat ztracené trpasličí království Erebos. Vskutku vznešený a nemalý cíl hodný velikosti trpaslíků. Do společnosti 13 malých velkých mužů ho dostane Gandalf Šedivý a velitelem skupiny je legendární válečník Thorin.

Osamělé Hoře, ke které směřují, nemusí přejít zrovna sedmero řek, ale čekají je husté lesy plné zlobrů (ne, nepůjde o Shreka s chlupatým flašinetem), smrtících pavouků či kouzelníků. Zásadním místem se pro Bilba stane jeskynní labyrint, kde potká někoho, kdo se mu navždy vtiskne na stránky jeho knihy života – Gluma.

video
play-sharp-fill

Orientační smysl ztraceného Bilba není zrovna jeho silnou stránkou, ale dávka lstivosti a dřímající odvahy je překvapením pro něj samotného. Není to snubní prsten, který mu změní život, ale stane se majitel zlatého kroužku, který je spojen s osudem Středozemě tak silně, že o tom Bilbo nemůže mít ani tušení.

3. Gravity

Režisérská hračička Alfonso Cuarón zasedl za (možná) dubový stůl a spolu se svým synem Jonasem napsal scénář k sci-fi počinu jménem Gravity. Urputně zatím tají příběhovou linii, ale přece jen vypustil ze skříně alespoň kostru filmu a něco málo o něm řekl.

Raketa spolu s astronauty, kteří byli vysláni do vesmíru opravit poškozený Hubbleův teleskop, je zasažena troskami satelitu. Nehodu nepřežije většina posádky, až na jednoho muže a jednu ženu, která se snaží vrátit zpět domů za svou dcerou.

Režisér Alfonso Cuorón

Protože vyprávění pochází z hlavy mexického kouzelníka, nemělo by jít o Armagedon 2, ale o čistokrevné temné sci-fi.

2. Prometheus

V Bibli je psáno, že nás stvořil Bůh za sedm dní. Ten na nás stále dohlíží z Nebe, a když člověk dojde na konec své pozemské pouti, vezme ho k sobě. Pokud tedy dodržoval náboženské zákony.

Jenže co když nebyl jenom jeden Bůh. Co když za vším stálo bohů, inženýrů života, více? Archeologové našli pod zemským povrchem důkazy o tom, že by to mohlo být právě tak. Cesta, kterou tyto doklady ukázaly, by mohla vést k těmto stvořitelům a zároveň ukázat klíč k našemu původu.

[youtube_660]sftuxbvGwiU[/youtube_660]

Tato kolébka života leží světelné roky daleko – v útrobách zatím neprobádaného komplexu. Tým složený z vědců a průzkumníků se vydá na cestu, aby zjistil, jak započal život na Zemi, a také finančně zajistil korporaci, která je vyslala.

Ridley Scott se vrací k žánru sci-fi a slibuje napínavou podívanou. Jestli vám je na videu něco povědomé, tak je to jasný odkaz na kultovní film Vetřelec. Dozvíme se něco o tom, odkud vetřelci jsou a jak se střetli s lidmi?

Vybrat toho nejlepšího bylo velmi těžké a naprosto snadné zároveň. Adepti byli dva a oba by si první příčku s přehledem zasloužili, ale vítěz může být jen jeden. Tentokrát musel Prometheus ustoupit a uvolnit cestu jedné končící legendě.

1. Temný rytíř povstal

Gotham je zahalen pod temnou dekou jménem Batman. Ten byl uznán vinným ze zločinů, které byly uloženy na jeho bedra pro dobro gothamského lidu. Nedůvěra v druhou tvář Bruce Wayna stoupá a všechno dobré, co dřív představovala, se mění v nenávist a pohrdání.

Jokera možná chytil a předal spravedlnosti, jenže on zahnívá v Arkhamu s úsměvem. Proč? Batmana ženou lovci nejen z řad policie pod vedením komisaře Gordona, ale i znenadání se objevující Bane. A nocí se nenese psí vytí, ale kočičí mňoukání Seliny KyleCatwoman.

[youtube_660]7gFwvozMHR4[/youtube_660]

Ani Brucovi ani Batmanovi tak nezbylo mnoho přátel a jeho zoufalá situace bude završena poslední tečkou. Vyrovnal se Bruce se smrtí Rachel, která zemřela kvůli jeho nechtěnému omylu, když se nechal napálit od Jokera? Zůstala v obyvatelích Gothamu ještě nějaká vzpomínka na jeho předchozí dobré činy?

Uvidíme v kině.
[poll id=“11″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na nejočekávanější sci-fi a fantasy filmy roku 2012

Hide picture