Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Premiéra českého 3D fantasy filmu Poslední z Aporveru se posouvá. Na září

Martin Peška

Martin Peška

4. 1. 2012

FOTO: Filip Cíl ve filmu Poslední z Aporveru!Exkluzivně!Z 22. března na září se posouvá termín premiéry fantasy filmu Tomáše Krejčího, ve kterém si zahrála mimo jiné Susan May Pratt z thrilleru Odsouzeni zemřít či představitelka dětské císařovny z Nekonečného příběhu Tami Stronach.

video
play-sharp-fill

„Rozhodli jsme se, že to tak bude lepší kvůli času na PR kampaň,“ zdůvodnil posun premiéry redakci FANZINE.cz režisér Krejčí. Jedná se už o druhou změnu termínu uvedení filmu do kin. Původně ho měli diváci vidět už v září 2011, ale kvůli 3D dotáčkám byla premiéra posunuta na 22. březen 2012.

FOTO: Filip Cíl ve filmu Poslední z Aporveru

Zdroj: Bontonfilm

Co víme o filmu:
Má se jednat o trikový fantasy film kombinující živé herce s animovaným a počítačově vytvořeným prostředím. Podle scenáristky filmu je Aporver apokalyptická pohádka až moralita.
Fanouškům filmů Karla Zemana možná bude film svým provedením trochu připomínat Cestu do pravěku (1955). Tomáš Krejčí svůj filmový počin přirovnává spíše k Zemanově Bláznivé kronice (1964).

Letos v lednu přitom měl vyjít knižně i první díl pro filmové nedočkavce. Kniha Davida Šenka s názvem Srdce Aporveru, která se 1. ledna objevila v knižních tipech redakce FANZINE.cz, má být první částí série, v níž se čtenářům představí ústřední dvojice hrdinů Prin a Rolan, kteří se vydávají nalézt bájný Ecidil. Jedná se totiž o srdce celé říše, jež pomalu skomírá. Jeho zastavení by tedy znamenalo jistou zkázu.

video
play-sharp-fill

Podívejte se také na fotografie Francesca Castelli z 3D natáčení Posledního z Aporveru

Kniha tedy vyjde s největší pravděpodobností také až na podzim. „Na základě přesunu filmové premiéry na září 2012, ke kterému došlo mezi svátky, jsme se rozhodli přesunout expedici titulu Srdce Aporveru a Poslední z Aporveru na podzim 2012,“ potvrdila za nakladatelství Fragment Lucie Dvořáková.

[album: https://www.fanzine.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/film-posledni-z-aporveru/|width=660]

Čeští filmoví tvůrci přizvali spolupracovníky ze zahraniční

Íránská rodačka Tamara Stronach, která se zapsala do srdcí filmových fanoušků zejména rolí křehké princezny v kultovním Nekonečném příběhu, se měla na filmu Poslední z Aporveru původně podílet pouze jako choreografka, nakonec si ve filmu i zahrála.

„Je zjevné, že talentovaní lidé pracující na Posledních z Aporveru mají Nekonečný příběh velmi rádi, takže je zde patrná jistá inspirace,“ řekla herečka v červenci minulého roku v exkluzivním rozhovoru pro FANZINE.cz.

Čtěte také rozhovor se scenáristkou filmu Janou Ozorákovou

Další zahraniční herečkou, která se ve snímku objeví je Američanka Susan May Pratt známá ze seriálu Posel ztracených duší (2005), či filmů Odsouzeni zemřít (2006), Bez tváře (2008).

video
play-sharp-fill

Slibnou budoucnost filmu předpovídá i jeho střihač Terry Rawlings, který se dříve podílel na filmech jako Vetřelec či Blade Runner. Rawlings s evropskými filmaři kromě Tomáše Krejčího nikdy nespolupracoval. V minulosti se v Evropě pouze účastnil natáčení filmu Bez tváře. „Tomáš mě tehdy požádal, zda bych se nechtěl zhostit role britského profesora, což pro mne bylo velmi lákavé a vzrušující, protože to bylo moje vůbec první a zároveň také poslední vystupování před kamerou,“ řekl Rawlings v květnovém rozhovoru.

Z českých herců se ve filmu objeví Petr Forman, Filip Cíl, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Nela Boudová, Eduard Jenický či Tomáš Klus a Michal Zelenka.

Natáčení Války s mloky není v ohrožení

Odsunutí premiéry filmu Poslední z Aporveru na září 2012 by nemělo mít vliv na další projekt Tomáše Krejčího, kterým není nic menšího než filmová adaptace Války s mloky Karla Čapka. Natáčení by mělo začít už v létě. Na video z kamerových zkoušek či vývratné návrhy k filmu se můžete podívat v našem speciálu.

video
play-sharp-fill

Krejčí se společně se svým týmem chystá v budoucnu také zfilmovat legendární Abíčkový komiks Kruanova dobrodružství scenáristy Vlastislava Tomana.

Poslední z Aporveru (Last Children Of Aporver, The)
Fantasy / Animovaný
Česko, 2012, 90 min
Režie: Tomáš Krejčí
Hrají: Filip Cíl, Susan May Pratt, David Vobořil, Jana Pidrmanová, Petr Forman, Tami Stronach, Bořivoj Navrátil, Naděžda Prchalová – Vicenová, Tomáš Klus, Michal Zelenka, Hana Vagnerová, Nela Boudová, Eduard Jenický, Zdeněk Velen, Marcela Holubcová, Ondřej Malý.
Premiéra v ČR: září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéra českého 3D fantasy filmu Poslední z Aporveru se posouvá. Na září

Hide picture