Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Máte rádi černý humor? Punisher: Vdovy vás zahřeje u srdce

Jan Šuška

Jan Šuška

22. 10. 2013

Garth Ennis: Punisher - VdovyŽeny, které kvůli Punisherovi přišli o muže, prahnou po odplatě. Pět vdov se proto rozhodlo udělat to, na co se nezmůže ani celý regiment Robocopů, sejmout Punishera.

Příběh sleduje pět vdov, které se spolčily za úmyslem zabít Punishera. Spolu pak zkoumají jeho slabiny a chytí jej do pasti. Když už se zdá, že je s Punisherem konec, objevuje se na scéně neznámá hrdinka, která také touží po odplatě. Vrátila se z pekla a touží splatit svou krev krví vdov. Do všeho se zaplétá detektiv, který případ čtyř vdov vyšetřuje.

Garth Ennis
Britský komiksový scénárista narozen roku 1970 v Belfastu. Díky svému nadání dostal nabídku od nakladatelství DC Vertigo, kde začal psát Hellblazera. Spolu se Stevem Dillonem rozjeli vlastní řadu Preacher. K jeho další tvorbě patří Hitman, Soudce Dredd a The Pro.

Tento komiks Punisher Vdovy, je jedna velká báseň na téma odplata, která má skvělou atmosféru, příběh a vynikající kresbu. Děj má spoustu zajímavých prvků, které v Punisherovi často chybí.

Oproti minulému dílu, Muž z kamene, ve kterém hrála hlavní role válka v Afghánistánu, má kniha Vdovy o pár stupňů vyšší kvalitu, jak po stránce výtvarné tak po scenáristické. Čtenář si však může všimnout určitých dějových shod, které se čas od času v komiksu opakují.

I Punisher má svojí sekretářku

Například žena – hrdinka, která se objeví i v tomto díle coby asistentka, spřízněná duše a nakonec i milenka, se zřejmě autorovi Garthu Ennisovi zamlouvá. Možná chce čtenářům ukázat Punishera jako citu schopného chlápka.

Garth Ennis: Punisher - Vdovy

Autor do příběhu zakomponoval i detektiva, který má přijít všemu na kloub. Vytvořil příjemného policejního hrdinu na způsob Rogera Murtaugha, který se chystá odejít do důchodu.

Jak si představit ztělesnění pomsty v ženském provedení?

V knize moc zábavy nenajdete.  Humorná je akorát situace, při níž jedné vdově, která se vyžívá v sexu všeho druhu, kolegyně objednaly v restauraci klobásky. Jinak je to samá krev, a jelikož se příběh točí kolem žen i dost domácího násilí. Něco pro sadisty.

Komiksová série Punisher MAX:

Kreslíř Lan Medina má o něco líbeznější a profesionálnější kresbu než Leandro Fernandez. Fernandezova kresba působí více evropsky, zato Medinova kresba, má rysy komerčního Marvelu, které se k Punisherovi více hodí.

Punisher Vdovy je komiksem pro fanoušky světa Marvel bez Spider-Mana, světa bez spravedlnosti, ve kterém si Frank Castle dělá, co se mu zlíbí. Dělá to se zapálením a dělá to dobře. V tomto díle našel spřízněnou duši, která mu otevře oči.

Původní název: Punisher Max vol. 8: Widowmaker
Český název: Punisher Max: Vdovy
Scénář: Garth Ennis
Kresba: Lan Medina
Překlad: Richard Podaný
Obálka: Tim Bradstreet
Vazba: brožovaná
Rozměry: 168 x 258 mm
Počet stran: 168
Vydal: BB/art, Praha 2013
Doporučená cena: 399 Kč

Hodnocení: ***** (90%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Máte rádi černý humor? Punisher: Vdovy vás zahřeje u srdce

Hide picture