Menu
FANZINE.cz
Komiks

RECENZE: Třetí díl mangy Naruto je tu nejen Pro své sny, ale i pro sny fanoušků

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

24. 12. 2011

Manga série Naruto má jednu z největších fanouškovských základen v Čechách. A právě pro oddané modloslužebníky vychází již třetí díl. A téměř jen pro ně – nezanícenému čtenáři přijde adolescentní komiks jen jako průměr, možná opravdu lehounký nadprůměr. [album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/naruto-3-ukazky/]

Ano, třetí Naruto, pojmenované Pro své sny, jistě splní sny svých fanoušků. A nejen ty, splní i noční můry rodičů, kteří na to fanouškům dávají kapesné. Tedy ne že by byla cena nějak přemrštěná (ba naopak, 179 korun za něco málo přes dvě stě stran je cena naprosto výborná), ale v porovnání s jinými výdaji cílové skupiny se jedná o něco nevšednějšího.

Kniha útočí totiž především na náctileté kruhy (a to hlavně na tu část pod patnáct). Funguje zde ale o to sveřepěji.

Pěst na oko

Na scenáristické stránce je viditelná vcelku příjemná věc. To, že příběh nepůsobí příliš sterilně (tedy zatím, byl by opravdu zázrak, kdyby se ve všech cca dvě stě dvaceti pokračováních vždy objevilo jiné dějové schéma). Zatímco první díl byl pouze nudným výcvikem a druhý nepřehledným bojem, v nejnověji vydané knize se čtenář dočká jak bojů, tak i dialogů a normálních věcí.

Je pravda, že ty věci z normálního života, jež zde představuje především rozvíjení vztahů mezi postavami, svým vylíčením působí jako pěst na oko, ale což. Trocha přímočarosti a prvoplánovitosti ještě nikoho nezabila a pro cílovou skupinu je rozhodně vhodnější než šifrovaná psychika a náznakové vztahy.

Je libo dárek pod stromeček?

I po výtvarné stránce se objevuje sympatický fakt. Komiks není narván spoustou akce a dynamiky, tudíž není potřeba naplácat na stránku co jen to jde akčních mrňavých panýlků, na kterých čtenář půl hodiny luští, co je na nich nakresleno. Servíruje se sice pořád stejně nudná grafická stránka, nicméně alespoň přehledná a na poli mangy jedna z mála rozpoznatelných (velké plus).

Naruto nepřináší nic nového. A teď není řeč o novém dílu, ale o sérii celkově. Nijak nevyužívá možnosti komiksu, nic. Ale je to hit. Pokud máte děti, vůbec neváhejte a přineste jim ho pod stromeček. Budou nadšené. Pokud ovšem dětem není dvacet či více, to by pak už moc dobrý nápad nebyl…

Název originálu: Naruto #3: Pro své sny
Český název: Naruto #3
Scénář a kresba: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Masaši Kišimoto
Počet stran: 208
Vazba: paperback
Rozměry: 110 x 175 mm
Vydal: Crew, Praha 2011
Doporučená cena: 179 Kč

Hodnocení: *** (50 %)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

RECENZE: Třetí díl mangy Naruto je tu nejen Pro své sny, ale i pro sny fanoušků

Hide picture