Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Rowlingová odhalila lahůdky o Harry Potterovi jako Rita Holoubková

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

27. 7. 2014

Nejspíš každý fanoušek Harryho Pottera má účet na Pottermore. Jen ti nejvěrnější ho však s chutí pravidelně kontrolují. Tihle šťastlivci už mají dlouhou dobu možnost sledovat aktuální dění v kouzelnickém světě prostřednictvím článků od Rowlingové.

FOTO: Harry Potter Epilogue

Slavná trojice z Harryho Pottera a Ginny v epilogu posledního filmu Harry Potter a Relikvie smrti. Zdroj: Distributor

Autorka slavné ságy o Harry Potterovi se rozhodla sem tam udělat fanouškům radost. Díky Pottermore se tak čtenáři o kouzelnickém světě dozvídají stále nové a naprosto autentické informace. J. K. Rowlingová se mimo jiné postarala o fenomenální událost, která potěší každého famfrpálového nadšence. Již od 12. dubna se na Pottermore v sekci Denního věštce objevovaly články informující o čtyřstém dvacátém sedmém finále mistrovství světa ve famfrpálu. Jeden z posledních se zmiňuje i o Harrym.

Slavná událost a slavné osobnosti

V tisíci pětistech slovech článku vydaném 8. července na Pottermore odhalila autorka spoustu zajímavostí. Prostřednictvím Rity Holoubkové přivedla zpět druhého nejslavnějšího (hned po Merlinovi) kouzelníka všech dob a jeho přátele. Fanoušci se od konce ságy o Harry Potterovi jen třásli na to, aby si kdekoli mohli přečíst o svých kouzelnických hrdinech. Někteří se obrátili na fan – fiction, další si své příběhy sami vymýšleli a jiní s napětím a s nadějí v srdcích pravidelně navštěvovali Pottermore.

FOTO: Pottermore stadion

Famfrpálový stadion tak, jak byl navržen pro Pottermore. Zdroj: Pottermore

Konečně se všichni dočkali. Rita Holoubková přináší unikátní informace o událostech, které se odehrávají tři roky před epilogem série. Ten se objevil na konci sedmé knihy o Harry Potterovi s podtitulem Relikvie smrti. V Denním věštci se tak čtenáři dozví pár lahůdek týkajících se setkání Harryho Pottera a spol. při příležitosti finále famfrpálového poháru 2014.

Mistrovství světa ve famfrpálu se prý pravidelně účastní mnoho známých osobností. Od ministrů až po slavné zpěváky. Všichni představují vzrušení pro ostatní fanoušky, kteří se tlačí okolo jejich VIP tribun, aby měli šanci získat nějaký ten podpis. Tento rok však vzrušení překračuje mezí, dav se totiž doslechl o příjezdu jisté skupinky kouzelníků.

Jak se mají členové Brumbálovy armády?

Harry za několik dní dosáhne 34 let a je teď slavný jako nikdo. Nemá proto šanci se jen tak ztratit v davu. Stále nosí své kulaté brýle. Ve svých černých vlasech má pár bílých vlasů a k jeho jizvě na čele se přidala další na tváři. Není divu, vzhledem k tomu, že teď pracuje na Ministerstvu čar a kouzel jako bystrozor. Ginny se stala hvězdou Hollyheadských harpyjí a je tedy jednou z hráčů na turnaji. Utkání se po Harryho boku účastnili i jejich synové James a Albus.

FOTO: World cup

Harry a spol. se mistrovství světa ve famfrpále letos neúčastnili poprvé. Měli možnost ho vidět už ve čtvrté knize Harry Potter a Ohnivý pohár. Zdroj: distributor

Co se týče Rona a Hermiony, tento pár prý doprovázel Potterovy na každém kroku. Ron nyní spolupracuje s bratrem Georgem, pomáhá mu s organizací v obchodě s čarodějnými rekvizitami. Hermiona, Ritou označena jako femme fatale, získala velice dobrou pozici na Ministerstvu čar a kouzel. Zároveň je prý dobrou matkou pro své dvě děti, Huga a Rose.

Kromě Harryho, Rona a Hermiony zmiňuje Rita i ostatní členy bývalé Brumbálovy armády. Nevilla Longbottoma a jeho manželku Hannah téměř nařkla z opilectví. Lenka Láskorádová zase podle ní měla příliš excentrické šaty. Teddy Lupin a Victoire Weasley se události také zúčastnili, rozhodně si však utkání nevšímali tolik jako sebe navzájem.

Rita si samo sebou nebrala žádné servítky a neváhala si pravdu trošku přiopravit i když jen pouhými dobře zvolenými narážkami a řečnickými otázkami. Například za přemítáním o talentu Ginny Potterové se skrývá narážka na její nové slavné příjmení. Na Ronovu adresu se obrátila s tím, že nejspíše neunesl složitost zaměstnání bystrozora. Usoudila tak podle toho, že zaměstnání opustil po dvou letech od chvíle, kdy nastoupil společně s Harrym. Rita dokonce naznačuje, že Ron trpí nějakou duševní chorobou.

Poslední odstavec se zajímavým prohlášením

Kromě všech těchto skvělých novinek se v článku Rity Holoubkové nachází v posledním odstavci jedna velice zajímavá věta. Ta by snad mohla být oznámením další knížky od Rowlingové s Harrym a jeho přáteli v hlavních rolích. Rita píše, že pro ty, koho zajímá jejich (Potter a spol.) nedokonalost má připravenou novou knihu.

Název této knihy bude Brumbálova armáda: Temná stránka demobilizace. Mělo by se jednat o Rityinu novou biografii, která se objeví na pultech knihkupectví  Krucánky a kaňoury již 31. července. Nejenže se jedná o datum, kdy má Harry Potter narozeniny. Tento rok – deset dní před posledním červencovým dnem – si také každý mohl připomenout sedmé výročí vydání sedmé knihy o Harry Potterovi. Sedm je v kouzelnickém světě velice významné číslo.

Znamená to ale, že si Rowlingová chystá pro své fanoušky překvápko?  Budou si muset počkat ještě pár dní, aby to zjistili. Bohužel však vydání další knihy není zrovna pravděpodobné. J. K. Rowlingová totiž pracuje na scénáři pro nový film, který volně navazuje na sérii Harryho Pottera a vychází z její dříve vydané knížky Fantastická zvířata a kde je najít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rowlingová odhalila lahůdky o Harry Potterovi jako Rita Holoubková

Hide picture