Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Star Wars ve 3D. Nejvíce se bohužel povedl Jar-Jar Binks

Matouš Márai

Matouš Márai

9. 2. 2012

George Lucas si pohrával s myšlenkou třetího rozměru pro své filmy už v průběhu natáčení novější trilogie. Konečně se dočkal! Podívejte se, co vám 3D, kromě otlačeného nosu od brýlí, přinese.

Souboje s meči patří k nejlepším momentům, Zdroj: distributor filmu

Hvězdné války jsou filmy přímo prahnoucí po třetím rozměru. Světelné meče, lasery a vesmírné bitvy si divák bezpochyby zaslouží v plné kráse. Kdo by nechtěl vidět souboj Anakina s Obi-Wanem na lávové planetě Mustafar ve 3D? Snad jen zarytý odpůrce Hvězdných válek.

Převod do třetího rozměru probíhal pod dohledem George Lucase a Johna Knolla. Druhý jmenovaný stojí za speciálními efekty novější trilogie. Princip převodu spočíval v přidání druhého snímku ke stávajícímu. Vzniká pak iluze třetí dimenze. Speciální efekty jsou oříškem, s nímž si musel Lucas poradit. Jak to tedy dopadlo?

Dobré je, že tvůrce nenapadlo divákovi zprostředkovat zážitek jednou scénou, kdy vám zbloudilý robot vystřelí laser do hlavy. Celý film si tak pochvalujete nevtíravost scény, až vás to dovede k momentu, kdy se ptáte, kde slíbené 3D je.

Respektive těšíte se na závěrečnou scénu souboje s meči. Máte velké očekávání, čekáte, stále čekáte a najednou se objeví titulky. Bohužel nejlépe zpracované 3D scény jsou s infantilním Jar-Jar Binksem. Přijde chvíle, kdy se bojíte, že vám svými zuby ukousne hlavu.

Star Wars ve 3D bude pro úplně novou generaci fanoušků, říká Anakin

Buďme však spravedliví. Stále mluvíme o Hvězdných válkách, jejichž převedení bylo provedeno ex post (tedy až po dokončení). Z čehož plyne kvalitní zážitek, který se obešel bez vážných prohřešků. Můžeme být rádi, dílo bylo zachováno. Mohli jsme také skončit s otřesným remakem, jakého se dopustil Steven Spielberg ve filmu E.T. – Mimozemšťan, když vyměnil pušky pronásledovatelů za vysílačky.

Lucas fanoušky už párkrát zklamal, například zmíněným Jar-Jarem nebo dětinským seriálem Klonovými válkami. V případě nových Hvězdných válek určitě nebudete odcházet se zatnutou pěstí v ústech a nevěřícným výrazem ve tváři. Dokonce ani s hlavou v dlaních. Užijete si Star Wars, jak je znáte, navíc s drobným zlepšením a na velkém plátně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Star Wars ve 3D. Nejvíce se bohužel povedl Jar-Jar Binks

Hide picture