Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Tvůrci Iron Sky točí film podle drsného komiksu. Podívejte se na videa

Jan Neuman

Jan Neuman

21. 11. 2012

Po úspěšném filmu o nacistickém Měsíci a po parodii na Star Trek a Babylon 5 s názvem Star Wreck míří tvůrci do Hollywoodu, kde by měli na filmová plátna přivézt film o drsňáckém nájemném lovci.

video
play-sharp-fill

Arnold Rifkin nominoval pro práci na sci-fi filmu podle komiksu o nájemném lovci jménem Jeremiah Harm režiséra Tima Vuorensolu a producenta Tera Kaukomaau. K nim se ještě připojí Ross Richie, zakladatel BOOM! Studios, ve kterém Jeremiah Harm vyšel, a Timur Bekmambetov, režisér filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů a Noční a Denní hlídky.

„Toto je jedinečná příležitost pro tisíce umělců, geeků a filmových fanoušků přispět k tvorbě nového sci-fi světa,“ přibližuje Vuorensola jejich model tvorby založený na ovlivňování natáčení filmu samotnými fanoušky. „Věřím, že crowdsourcing je cestou budoucnosti. Film totiž již není pouze produkt, který vyleze na konci potrubí. Celkový proces tvorby může být stejná zábava jako jeho pozdější zhlédnutí,“ dodává i Kaukomaa.

Podívejte se na video. Tvůrci filmu Iron Sky dali první 4 minuty zdarma online

Tvůrci hodlají při natáčení použít stejný model, který slavil úspěch při natáčení Iron Sky, tedy shromažďovat kreativní výstupy od fanoušků a vkomponovávat je do filmu. Kdybyste jim tedy chtěli i vy poradit, v současné době je na jejich webové adrese možno navrhnout vlastní vzhled mimozemšťana. Hledá se jich celý milion a jeden může být i váš.

video
play-sharp-fill

Jeremiah Harm je komiks vydaný komiksovým nakladatelstvím BOOM! Studios v roce 2006. Jeho tvůrci jsou Keith Giffen (52, Anihilation) a Alan Grant (Batman, Lobo). Jde o hard sci-fi, ve které nájemný lovec cestuje po galaxii a chytá nejrůznější mimozemšťany. A skutečně to nedělá v rukavičkách.

Příběh má na první pohled jednoduchý děj slibující velkou akci. Jeremiah Harm je lovec lidí (spíše však mimozemšťanů, které nenávidí), vracející se na Zemi, aby vypátral gang zločinců, který unesl jednu mladou dívku. Jeremiah se nepáře téměř s ničím, je prezentován asi jako takový drsňák, jakým měl být Jonah Hex, takže doufejme, že tenhle film vyjde lépe. Jonah Hex byl totiž propadák, ač trailer vypadal vcelku solidně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tvůrci Iron Sky točí film podle drsného komiksu. Podívejte se na videa

Hide picture