×
FANZINE.cz

VIDEO: Nahlédněte do fantasy světa Aporveru. Máme exkluzivní ukázky

FOTO: Poslední z Aporveru - Filip Cíl

FOTO: Poslední z AporveruAčkoliv se premiéra českého fantasy filmu Poslední z Aporveru opět odsunula, TOPZINE.cz dnes exkluzivně nabízí svým čtenářům nové upoutávky. Zavedou nás do jeskyně Obránců a nabídnou let na rostlině zvané sykona.

video

Dvojrozměrné ukázky můžete zhlédnout přímo zde, trojrozměrnou verzi nabízíme na oficiálním youtube kanálu našeho magazínu (první video, druhé video).

Nová videa diváky seznámí s prostředím filmu režiséra Tomáše Krejčího, který v Posledním z Aporveru kombinuje prvky trikového i animovaného filmu a svým výtvarným pojetím odkazuje na filmy Karla Zemana.

Jedno video krátce představí jedny z tzv. sykon, které představují veškeré živé organismy na světě Aporveru. Konkrétně zde se ukazuje jejich jedinečná vlastnost létání a jejich praktické využití aporverskými obyvateli jakožto dopravního prostředku. Druhé video ukazuje hlavní protagonisty filmu při návštěvě jeskyně Obránců.

video

Děj filmu se odehrává na planetě Aporver se třemi slunci, kterou se snaží zničit zlo a Temnoty. Lidé zde bydlí velmi přírodním způsobem života na kloboucích tisícimetrových hub. S tématikou Aporveru jsou plánovány nakladatelstvím Fragment i dvě knihy, které napsal David Šenk publikující také pod pseudonymem Charles B. Brown.

V hlavních rolích se objeví čeští herci jako například Petr Forman, Filip Cíl, Jana Pidrmanová, Michal Zelenka či Tomáš Klus. Obsazení doplňují i dvě zahraniční herečky: Maysu Tarpovou (celovečerní film Odsouzeni zemřít), Tami Stronach (císařovna z filmu Nekonečný příběh).

Na hudbě k filmu spolupracuje mimo jiné i oscarová Markéta Irglová s kladenskou kapelou Zrní aktuálně nominovanou na cenu Apollo za album Soundtrack ke konci světa.

Podívejte se také na reportáž z natáčení 3D dotáček

video

„Spolu s Bontonfilmem chceme film uvést 13. června 2013,“ potvrdil dnes exkluzivně redakci FANZINE.cz svůj záměr Krejčí.

Snímek by se měl představit zahraničním distributorům během německého Berlinale, který se uskuteční už v termínu od 7. do 17. února. „Na Berlinale povezeme první dokončený reel filmu, abychom ho mohli prezentovat distributorům, kteří o film již projevili zájem. Je jich již přes 22 z celého světa,“ upřesnil režisér.

Čtěte také

VIDEO: Poslední z Aporveru mají za režiséra Supermana. Podívejte se na 3D natáčení

– Střihač Vetřelce Terry Rawlings: České fantasy Poslední z Aporveru může uspět i v USA!

– Princezna z Nekonečného příběhu Tami Stronach: Ráda bych vystupovala v České republice

– VIDEO: Tomáš Klus je největší frajírek českého fantasy filmu Poslední z Aporveru

– OBRAZEM: Film Poslední z Aporveru. Podívejte se, jak se točí české fantasy!

– Poslední z Aporveru snad nadchnou jako Avatar, doufá scenáristka Ozoráková

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..