Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

VIDEO: Nahlédněte do fantasy světa Aporveru. Máme exkluzivní ukázky

Martin Peška

Martin Peška

14. 12. 2012

FOTO: Poslední z AporveruAčkoliv se premiéra českého fantasy filmu Poslední z Aporveru opět odsunula, TOPZINE.cz dnes exkluzivně nabízí svým čtenářům nové upoutávky. Zavedou nás do jeskyně Obránců a nabídnou let na rostlině zvané sykona.

video
play-sharp-fill

Dvojrozměrné ukázky můžete zhlédnout přímo zde, trojrozměrnou verzi nabízíme na oficiálním youtube kanálu našeho magazínu (první video, druhé video).

Nová videa diváky seznámí s prostředím filmu režiséra Tomáše Krejčího, který v Posledním z Aporveru kombinuje prvky trikového i animovaného filmu a svým výtvarným pojetím odkazuje na filmy Karla Zemana.

Jedno video krátce představí jedny z tzv. sykon, které představují veškeré živé organismy na světě Aporveru. Konkrétně zde se ukazuje jejich jedinečná vlastnost létání a jejich praktické využití aporverskými obyvateli jakožto dopravního prostředku. Druhé video ukazuje hlavní protagonisty filmu při návštěvě jeskyně Obránců.

video
play-sharp-fill

Děj filmu se odehrává na planetě Aporver se třemi slunci, kterou se snaží zničit zlo a Temnoty. Lidé zde bydlí velmi přírodním způsobem života na kloboucích tisícimetrových hub. S tématikou Aporveru jsou plánovány nakladatelstvím Fragment i dvě knihy, které napsal David Šenk publikující také pod pseudonymem Charles B. Brown.

V hlavních rolích se objeví čeští herci jako například Petr Forman, Filip Cíl, Jana Pidrmanová, Michal Zelenka či Tomáš Klus. Obsazení doplňují i dvě zahraniční herečky: Maysu Tarpovou (celovečerní film Odsouzeni zemřít), Tami Stronach (císařovna z filmu Nekonečný příběh).

Na hudbě k filmu spolupracuje mimo jiné i oscarová Markéta Irglová s kladenskou kapelou Zrní aktuálně nominovanou na cenu Apollo za album Soundtrack ke konci světa.

Podívejte se také na reportáž z natáčení 3D dotáček

video
play-sharp-fill

„Spolu s Bontonfilmem chceme film uvést 13. června 2013,“ potvrdil dnes exkluzivně redakci FANZINE.cz svůj záměr Krejčí.

Snímek by se měl představit zahraničním distributorům během německého Berlinale, který se uskuteční už v termínu od 7. do 17. února. „Na Berlinale povezeme první dokončený reel filmu, abychom ho mohli prezentovat distributorům, kteří o film již projevili zájem. Je jich již přes 22 z celého světa,“ upřesnil režisér.

Čtěte také

VIDEO: Poslední z Aporveru mají za režiséra Supermana. Podívejte se na 3D natáčení

– Střihač Vetřelce Terry Rawlings: České fantasy Poslední z Aporveru může uspět i v USA!

– Princezna z Nekonečného příběhu Tami Stronach: Ráda bych vystupovala v České republice

– VIDEO: Tomáš Klus je největší frajírek českého fantasy filmu Poslední z Aporveru

– OBRAZEM: Film Poslední z Aporveru. Podívejte se, jak se točí české fantasy!

– Poslední z Aporveru snad nadchnou jako Avatar, doufá scenáristka Ozoráková

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Nahlédněte do fantasy světa Aporveru. Máme exkluzivní ukázky

Hide picture