Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

VIDEO: Tak šel čas se sérií Resident Evil. Podívejte se na rekapitulaci

Martin Pevný

Martin Pevný

10. 9. 2012

OBR: Resident Evil: RetributionŽe si už přesně nepamatujete, jak šel čas s filmovou sérií Resident Evil? A chcete si to připomenout, než zajdete na nový díl Odveta do kina? Přinášíme vám rekapitulaci celé série, a to i ve formě videa.

video
play-sharp-fill

Resident Evil

Začalo to v ústředí Umbrelly Corporation nazývaném Úl ve městě Raccoon City, kde jeden z pracovníků chtěl odkrýt fakta o celé společnosti. Když ale spěchal, na zem mu spadl T-virus, rozbil se a unikl do ventilace. Nainstalovaný řídící program Červená královna ihned uzamkl všechny východy a vstupy a poté zabil jedovatým plynem veškeré pracovníky společnosti. To nejhorší ale teprve přišlo.

Ozbrojená jednotka SWAT vtrhla do budovy, která sloužila jako vstup do Úlu. Našla zde policistu Matta a bezpečnostní agentku Alice (Milla Jovovich), která byla zasažena nervovým plynem a nic si nepamatovala. Všichni následně vstoupili do Úlu a šli vypnout Červenou královnu, spustil se ovšem bezpečnostní program a čtyři agenty zabil. Nakonec program vypnul agent Chad Kaplan spolu s Alice.

To byla ale velká chyba. Program byl sice vypnut, jenže mrtví lidé ožili za pomoci T-viru, který je přeměnil na zombíky.

A jde se odpojit královna! Zdroj: Falcon

Nakonec se dostali Alice, Matt, Kaplan, Rain Ocampo (Michelle Rodriguez) do vlaku, kterým chtěli uniknout z Úlu. Rain ale záhy zemřela kvůli kousnutí od zombíka a Kaplana zabil zmutovaný projekt Umbrelly. Alice se ho podařilo zabít, jenže ještě předtím mutant škrábl Matta, což se na něm začalo po příjezdu projevovat. Alice mu sice chtěla pomoci, ale v tu chvíli sem vtrhl tým společnosti Umbrella a zabránil tomu.

Resident Evil: Apokalypsa

Po uzavření Úlu se ho Umbrella rozhodla opět otevřít, aby mohla prozkoumat, co se přesně stalo. Jenže po otevření se na ně vyřítila horda zombie. Proto Umbrella z města evakuovala všechny důležité lidi, ovšem civilisté v něm zůstali a nastala panika. V tu chvíli se Alice probudila v nemocnici v Raccoon City.

Do města bylo vysláno speciální komando pod taktovkou Umbrelly, jejímž členem je i Karlos Olivera (Oded Fehr). Společně s ostatními členy ale přijdou na to, že je Umbrella využila, aby se sama dostala bezpečně z města.

V druhém díle se Alice potkává s Jill Valentine

Tým se pak potkal s dalšími přeživšími, mezi nimiž byla i Jill Valentine (Sienna Guillory), členka S.T.A.R.S  a také stará známá Alice. Zjistí, že jediná možnost jak se dostat z města je najít dceru jednoho z vědců, kterou Umbrella nedokázala evakuovat. V cestě jim však tentokrát nestojí pouze zombie, ale také nová zbraň Umbrelly, projekt Nemesis.

Resident Evil: Zánik

T-virus se rozšířil téměř po celém světě, a tak se přeživší naučili stěhovat, nezdržovat se dlouho na jednom místě a držet se dál od velkých měst. Claire Redfield (Ali Larter) založila konvoj, který nabírá přeživší a stará se o ně. Při jednom nocování jsou napadeni vránami, které se krmily nakaženým masem, a tudíž jsou samy nakažené. Když už se zdá, že je konvoj ztracen, objeví se Alice a poodhalí svoje speciální síly, které získala, když na ni Umbrella prováděla pokusy.

Připojí se ke konvoji, kde potkává starého známého Karlose. Rozhodnou se, že se vydají do Las Vegas, aby nabrali zásoby na cestu na Aljašku, kde údajně má být území bez nákazy. Ve městě jsou však napadeni skupinou upravených zombie a bojují o holý život. I když se jim nakonec podaří s velkými ztrátami dostat z města, Alice ještě čeká pořádný souboj se zmutovaným Dr. Isaacsem.

V poušti Alice pomohla zachránit konvoj přeživších

Resident Evil: Afterlife

Ve světě, který je zamořen virovou infekcí, jež mění zbytek populace na zombie, pokračuje Alice na své cestě v boji proti korporaci Umbrella. Když v Tokiu zničila hlavní základnu, potkala současného velitele Umbrelly Alberta Weskera, který jí při souboji vpíchl injekci a tím ji připravil o všechny psychické a fyzické schopnosti. Alice však přežije a vydá se na Aljašku, kam odletěl zbytek konvoje Claire. Když tam dorazí, potká jen Claire, která přišla o paměť a chová se šíleně.

Když prolétají letadlem nad bývalými Spojenými státy, nevidí nic než trosky, dokud nezahlédnou jednu budovu, okolo které je velká koncentrace zombies, ale také přeživší. Claire se postupně vrací vzpomínky.

Brzy se vydají na záhadnou loď Arcadia. Když na ni ale dorazí, zjistí, že patří Umbrelle a že na ně čeká nepříjemné překvapení v podobě Alberta Weskera. Ten nakonec unikne a k lodi míří několik vrtulníků společnosti Umbrella pod vedením Jill Valentine, kterou podlá společnost ovládá.

Na konci Afterlifu se opět objevila Jill Valentine

Resident Evil: Odveta

Alice pokračuje v pronásledování lidí, kteří jsou zodpovědní za šíření epidemie. Tentokrát se vydá z Tokia do New Yorku, Washingtonu a Moskvy, kde zjistí dosud nevyjasněné skutečnosti o své minulosti.

Smrtelný virus společnosti Umbrella Corporation nadále mění zbytek světové populace v zombíky, kteří touží po jediném – čerstvém mase. Páté pokračování bude opět velmi propojené s počítačovou hrou Resident Evil. Ve filmu uvidíme například oblíbenou postavu Leona.

Nepřehlédněte: Film Resident Evil: Odveta má čtyři výbušné klipy

Předpremiéra snímku již proběhla v Tokiu a na americké filmové databázi si nese zatím velice slušné skóre 7/10.

video
play-sharp-fill

Resident Evil: Retribution  (Odveta)

Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller
USA / Německo, 2012

Režie: Paul W.S. Anderson
Hrají: Milla Jovovich, Michelle Rodriguez, Sienna Guillory, Shawn Roberts, Boris Kodjoe, Kevin Durand, Oded Fehr, Johann Urb, Bingbing Li, Wentworth Miller, Colin Salmon, Jason Isaacs, Amanda Dyar, Mika Nakashima

Premiéra v ČR: 13. září 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Tak šel čas se sérií Resident Evil. Podívejte se na rekapitulaci

Hide picture