Menu
FANZINE.cz
Nejnovější filmy v kinech (sci-fi, fantasy a horor)

6 zajímavostí o filmu Divergence. Herci museli projít tvrdým výcvikem

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

30. 4. 2014

O Divergenci se často hovoří jen jako o dalším filmu pro teenagery, ale herci se rozhodně nespoléhali jen na dojemnou lovestory, která uchvátí srdce dospívajících dívek po celém světě. Místo toho radši vsadili na své svaly.

Zatímco v USA už se hlavní vlna nadšení převalila, v Česku se na premiéru Divergence teprve s napětím čeká. Film podle stejnojmenné knižní předlohy Veronicy Roth vypráví příběh šestnáctileté hrdinky Tris, která žije ve společnosti rozdělené do pěti frakcí, ale představě dokonalé utopie se vymyká už jen tím, že je díky své povaze na rozmezí hned tří z nich. Zkrátka divergentní. Tris bývá právem přirovnávána ke statečné Katniss z Hunger Games a sami zjistíte, že to zdaleka není jediná věc, která oba snímky spojuje.

1. Přežijí jen ti nejsilnější

Celému natáčení předcházelo povinné dvouměsíční soustředění herců, především představitelů Neohrožených, kteří se se zbraní v ruce prakticky narodili. Muži nebo ženy, starší či mladší, všichni si výcvikem museli projít. Čekal je kurz zacházení se zbraněmi, základy bojových sportů a samozřejmě posílení kondice pomocí sklapovaček, kliků i boxu.

video
play-sharp-fill

„Theo James (Čtyřka) přišel připravený už tenkrát, bylo na něm poznat, že je v dobré formě. Shailene Woodley (Tris) jsem naopak řekl, že musí trénovat zkrátka úplně všechno a naprosto mě tak odzbrojila její ochota podstoupit celý tento proces a její odhodlání jít do toho po hlavě,“ neskrývá nadšení koordinátor výcviku J. J. Perry.

2. Z milenců příbuznými i nepřáteli

Shailene Woodley na sebe výrazně upozornila už loni. Diváky tehdy kouzlila a zároveň rozplakala diváky v dojemném snímku Hvězdy nám nepřály (rovněž natočeného podle světového bestselleru Johna Greena). Po jejím boku si zahrál Ansel Elgort, který ztvárnil její životní lásku. V Divergenci se ústřední dvojice opět setkala, i když v tentokrát v sourozeneckém poměru – Elgort si tady zahrál jejího staršího bratra Caleba.

Podobné filmové setkání čekalo na Shailene Woodley i s Milesem Tellerem, s nímž si zase zahrála mileneckou dvojici v romantické komedii The Spectacular Now. Nejen, že si na place často pletla jeho jméno, navíc ale nebyla schopna do bojových scén vložit řádnou dávku vzteku a pořádně mu nakopat zadek. Miles si ji musel vzít stranou a domluvit jí, aby se nebála být vůči němu mnohem agresivnější.

FOTO: Divergence - Shailene Woodley (2) - Bontonfilm

Pořádně se do toho opři! Kamarád nekamarád. Zdroj: Bontonfilm

3. Tetování z dávného Ruska

Možná si vzpomenete na Útěk z vězení, kde záda Wentwortha Millera tvořilo složité tetování, které maskérům před každým natáčením zabralo zhruba 4,5 hodiny. Tetování Čtyřky alias Tobiase možná není až tak složité, přesto se skládalo ze čtyřiceti dílčích kusů a jeho aplikace trvala okolo tří hodin. Inspiraci pro jednotlivé symboly vzali tvůrci údajně z ruského abstraktního umění z 20. let.

4. Nastávající matka kaskadérkou

Při natáčení byla Kate Winslet v roli vůdkyně Sečtělých už v pátém měsíci těhotenství, proto se ji snažili zabírat jen velmi zblízka, sedící za stolem nebo jí zakrývat břicho deskami či tabletem. Režiséra ale přiváděla k šílenství hlavně Katina tvrdohlavost, s jakou si prosazovala, že za sebe nechce kaskadérský záskok. Po pár záběrech už takové napětí nevydržel a zajistil jí ve fyzicky náročných scénách dublérku i přes její hlasité protesty.

video
play-sharp-fill

5. Čeští fanoušci bojovali za premiéru

Za to, že je Divergence jednou z nejočekávanějších jarních premiér, si můžou čeští fanoušci hrdě gratulovat. Původně ohlášená premiéra byla totiž vzápětí odvolána kvůli problému se získáním práv k uvedení filmu. Fanoušci ale nezaháleli, rozjeli zuřivou kampaň, sepisovali petice, až nakonec v zahraničí uvěřili, že si film dokáže vybudovat slušnou základnu příznivců i u nás, a premiéra byla znovu naplánována na 1. května.

6. Další kasovní trhák?

První díl trilogie přišel tvůrce filmu na 85 milionů, ale už po dvou týdnech v kinech si dokázal vydělat téměř dvojnásobek a zařadil se tak mezi předchozí úspěšné snímky jako Hunger Games, Harry Potter či Stmívání. Tvůrci tím pádem vycítili možnost snadného výdělku a rozhodli se kout železo, dokud je žhavé. Proto se už teď rozhodli postupovat stejně jako u výše zmíněných filmů a rozdělit poslední díl na dvě části, které by měly přijít do kin v březnu 2016 a březnu 2017.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

6 zajímavostí o filmu Divergence. Herci museli projít tvrdým výcvikem

Hide picture