Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Festival FanCity 2012 ovládl kostičkovaný svět hry Minecraft

Jan Neuman

Jan Neuman

29. 10. 2012

FOTO: Český Craftcon 2012 na FanCity 2012O prodlouženém víkendu se v Praze odehrál již druhý ročník festivalu popkultury FanCity, který opět lákal na herce ze seriálů, ale tentokrát i na program založený na počítačové hře Minecraft.

Kulturní centrum Novodvorská se od středy 24. října do neděle 28. října stejně jako loni proměnilo na místo, ve kterém ožívají fantasy a sci-fi bytosti.  Návštěvníci měli stejně jako minulý rok k dispozici nepřeberné množství konzolí a her, které si mohli vyzkoušet a zahrát, stejně jako další, ať již karetní, či deskové hry. Na festivalu jako takovém ale probíhal i další program tvořený samotnými fanoušky nebo i zahraničními hosty.

Beseda s herci na Fan City, u prava Gareth David-Lloyd, Gary Graham, Alaina Huffman a sličná moderátorka. Foto: Martin Peška

Největším tahákem letošního ročníku nebyli pouze herci, ale i program věnovaný počítačové hře Minecraft, která se v poslední době stala opravdovým fenoménem. Byl jí vyhrazený celý samostatný sál, který byl rekonstruován a nově otevřen. Návštěvnost byla opravdu velká, a to především u mladších generací.

Na programu se podílela i redakce našeho magazínu, podle kterého byla stejně jako v předchozím ročníku pojmenována  jedna programová linie. V rámci Večera fantazie došlo v sobotu na vyhlášení výsledků literární soutěže Fantastická povídka 2012. (Čtěte více)

Co se programové části týče, stává se asi tradicí hraní divadelních her. Před rokem byla sehrána parodie nejen na Pána prstenů pojmenovaná Pán prstenů: Hvězdné společenstvo. Letos šlo o divadlo s názvem Příběh geekův, což byla komedie, která si dělá legraci z celého současného fandomu, a doufejme, že jsme jí neviděli naposledy.

Herna ve které si mohl každý vyzkoušet hry dle libosti. Foto: Martin Peška

I letos na sídliště Lhotka dorazila trojice zahraničních herců. Tentokrát Alaina Huffman, která ztvárnila TJ v seriálu Stargate Universe. Dále vystoupil Gary Graham, nejznámější pravděpodobně pro svou roli velvyslance Sovala ze Star Trek Enterprise, případně za svou roli v Lebkounech. Barvy seriálu Torchwood hájil Gareth David-Lloyd a jako čtvrtý host nám přijela zahrát a zazpívat Marian Call. Na festivalu bylo samozřejmě přítomno i velké množství českých hvězd fantastického nebe, zejména z literární oblasti.

Návštěvnost akce byla už na první pohled větší než rok minulý, dorazilo především větší množství mladších účastníků, kteří sice přišli hlavně kvůli Mineconu, ale zaujaly je i jiné hry na konzolích či počítačích. Jejich pozornost si zasloužily i hry figurkové.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival FanCity 2012 ovládl kostičkovaný svět hry Minecraft

Hide picture