Menu
FANZINE.cz
Filmy a seriály

Festival fantazie 2012 láká na slavná jména i osvědčenou kvalitu

Jan Neuman

Jan Neuman

29. 6. 2012

FOTO: Herna na FanCity 2011Rok se s rokem opět sešel a již dnes v Chotěboři začíná největší festival fantastiky a her s názvem Festival fantazie. Na tento již 17. ročník zavítá Star Warsák Boba Fett, stejně jako Natalia Tena z Harryho Pottera nebo současného hitu Hra o trůny a mnoho dalších.

FOTO: Herna na FanCity 2011

Snímek byl pořízen v říjnu ve velké herně na festivalu FanCity, který pořádá stejný organizační tým jako PragoFFest. Foto: Karel Slabý, FANZINE.cz

Největším tahákem letošního festivalu by měla být návštěva Natalie Teny, čili Tonksové z posledních třech filmů Harryho Pottera,  čili Oshy ze seriálu Hra o trůny. Natalia Tena bude na festivalu přítomná od 3. až do 5. července, kde vystoupí na dvou besedách 3. a 4. července v kině pokaždé od 16:00.

Zlatým hřebem její návštěvy bude koncert kapely Molotov Jukebox, jíž je členkou. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 5. července od 22:00.

FOTO: Natalia Tena

Natalia Tena tak, jak ji v poslední době známe nejlépe – jako Oshu z Her o trůny. Zdroj: HBO

Natalia Tena samozřejmě nebude jediná, kdo FFko navštíví. Jako další se objeví herci z takových seriálů jako Stargate, již bude reprezentovat Garry Chalk alias plukovník Chekov.

Barvy seriálu Ztraceni bude reprezentovat Mira Furlan jako Danielle Rousseau, o čest kultovního Star Wars se popere Jeremy Bulloch, jež si zahrál již zmiňovaného Bobu Fetta.

Pro fanoušky fantastiky všeho druhu je připraveno 1395 pořadů rozdělených do 31 programových linií, zaměřených na jednotlivé filmy, knihy, či oblasti zájmů fanoušků. Stejně jako loni se bude i letos pořádat takzvaná Orclimpijáda, která se uskuteční v pondělí 2. července, a návštěvníci si v ní budou moci vyzkoušet nejen, co obnáší skřetí sport, ale i vychutnat si atmosféru ne nepodobnou té, kterou si užijí olympionici v Londýně.

„Vše, co jsem věděl, bylo, že si jdu na jeden týden zahrát toho ruského chlápka. Zbytek už tak nějak přišel sám od sebe. Řekli: “Pojď, budeš hrát tohohle Rusa. A mimochodem, mluvíš rusky?” A já řekl: “Ne.” “Nevadí! Naučíš se!” – takhle jednoduše začala jedna z největších rolí Garryho Chalka.

Letošní festival bude trvat 10 dní, od 29. června do 8. července, po které Chotěboř ovládne eufórie z návštěv oblíbených knižních, televizních, herních i filmových fantasy a sci-fi světů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival fantazie 2012 láká na slavná jména i osvědčenou kvalitu

Hide picture