Menu
FANZINE.cz
Geekoviny

Festival Fantazie 2014 našima očima. Zaujal Gary Jones i MatFFyz Expo

Redakce

Redakce

9. 7. 2014

Další skoro-jubilejní devatenáctý ročník chotěbořského Festivalu fantazie skončil a je na místě si zrekapitulovat potěšení a slasti, které svým návštěvníkům přinesl. Mezi hlavní taháky události patřili především hosté v čele s Gary Jonesem, známým z Hvězdné brány. 

Festival Fantazie

Pohled Jana Neumana:

FOTO: Jan NeumanLetošní ročník se opět nesl ve stylu knih, filmů, seriálů a komiksů. Probíhala spousta přednášek věnovaná nejrůznějším tématům od Her o trůny až po program, který si připravilo MatFFyz Expo. Přednášky skvěle doplňovaly cosplaye, kterých bylo letos opravdu, ale opravdu hodně. Díky nim vznikalo i spoustu zajímavých crossoverů.

Fotily se mezi sebou libovolné postavy, prostě podle toho, jak se komu líbit ten který kostým. Příkladem budiž například crossover, ve kterém se fotili hrdinové z Her o trůny, Hobita a z 300: Bitva u Thermopyl.

Na festivalu se také promítalo mnoho a mnoho filmů, o kterých potom probíhaly debaty, nejčastěji u piva, nebo točeného cideru, který se na Festivalu fantazie objevil v nabídce zcela poprvé. Debatovalo se hlavně o filmech z letošního roku, nejčastěji asi o nové Godzille a o filmu Na hraně zítřka.

Debutující se sice často vůbec neshodovali v názor, ale možná i proto to byla zábava, legrace a hlavně relaxace, pro kterou si na festival všichni přijeli. Také bylo možné pokecat ve frontě na grilovaného čuníka, ale to spíše všem tekly sliny a mluvilo se až po jídle. Čuník byl hned pryč a po občerstvení se zábava zase vrátila do podobného ruchu, ve kterém byla předtím.

Hlavně elektronickou zábavu nabízela Sokolovna, ve které bylo spoustu konzolí, automatů, počítačů a hromady a hromady rozdílných her. Probíhaly zde také turnaje v počítačových hrách, pro příklad zmiňme třeba turnaj v League of Legends.

festival-fantazie-2012-9

Jsme neškodní, nikdy se netrefíme. Foto: Jan Neuman, TOPZINE.cz

Koho nebavily počítače a konzole, mohl vyrazit do deskoherny, kde si vybral nějakou deskovku, či karetní, nebo figurkovou hru. A i tam se odehrávaly turnaje, ať už ty oficiální, nebo neoficiální souboje o to, kdo je v té které hře lepší.

Kdo mohl být třeba unaven, mohl zarelaxovat u každoročního Skřetího trojboje a u Skřetbalu. Pokud někoho omrzela i tato zábava, mohl se věnovat téměř každovečernímu fotbalu, nebo o něm třeba jen tlachat. Inu, co Čech, to fotbalista, hokejista, tenista a vůbec recesista.

FF6

Anonymus na Festivalu Fantazie. Foto: Markéta Pešková, TOPZINE.cz

Pokud jste hledali zábavu večer, FF bar byl vždy připraven se sličnou a příjemnou obsluhou a když jste měli štěstí, našel se tam i někdo s kytarou. Teprve potom začínala ta pravá zábava a zpívalo se až dlouho do noci, ne-li do rána.

Jak je již dobrým zvykem, konal se i tentokrát VEČER FANTAZIE, na kterém vystoupilo mnoho hostů. Jedněmi z nich byl třeba J. W. Procházka, který křtil audioknihy české fantastiky. V nich prý místo šampaňského a piva teče spíše krev. Mimo křtu knih se udílely i ceny Aeronautilus.

FOTO: Jiří W. Procházka

Jiří W. Procházka na setkání fanoušků fantastiky PragoFFest 2014. Foto: Jaroslav Houdek

Dále vystoupili fanoušci seriálu Glee, kteří si připravili dokonce dvě taneční vystoupení, na které několikrát trénovali i během festivalu.

Festival fantazie tedy nezůstal za očekáváním, splnil to, proč na něj fanoušci fantastiky jezdí, tudíž za dobrou zábavou, za kamarády a událost je také především únikem z šedé reality. Budeme se tedy těšit na další, tentokráte dvacátý ročník a přejeme mu, ať je ještě lepší, než ten letošní.

Pohled Marka Jedináka:

FOTO: Marek JedinákFestival Fantazie 2014 v malebném prostředí Chotěboře opět nabídl spoustu nefalšované zábavy. Mezi Sokolovnou a kinem se jako již tradičně pohybovala celá řada fanoušků ve více či méně známých kostýmech s popkulturní tématikou. Kovaní fandové sci-fi a fantasy se zase po roce sjeli a vytvořili neopakovatelnou atmosféru předního českého conu.

Letošní ročník mě zaujal především program kina. Napěchovaný program přitáhl pozornost tolika návštěvníků, že bylo nutné opatřit si lístky s dostatečným předstihem. V Sokolovně si fanoušci mohli osahat nové deskáče a na návsi nechyběla výborná točená zmrzlina. Třešničkou na dortu se stala přítomnost velkého množství fešných děvčat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Fantazie 2014 našima očima. Zaujal Gary Jones i MatFFyz Expo

Hide picture