×
FANZINE.cz

Festival Fantazie 2014 našima očima. Zaujal Gary Jones i MatFFyz Expo

Další skoro-jubilejní devatenáctý ročník chotěbořského Festivalu fantazie skončil a je na místě si zrekapitulovat potěšení a slasti, které svým návštěvníkům přinesl. Mezi hlavní taháky události patřili především hosté v čele s Gary Jonesem, známým z Hvězdné brány. 

Festival Fantazie

Pohled Jana Neumana:

FOTO: Jan NeumanLetošní ročník se opět nesl ve stylu knih, filmů, seriálů a komiksů. Probíhala spousta přednášek věnovaná nejrůznějším tématům od Her o trůny až po program, který si připravilo MatFFyz Expo. Přednášky skvěle doplňovaly cosplaye, kterých bylo letos opravdu, ale opravdu hodně. Díky nim vznikalo i spoustu zajímavých crossoverů.

Fotily se mezi sebou libovolné postavy, prostě podle toho, jak se komu líbit ten který kostým. Příkladem budiž například crossover, ve kterém se fotili hrdinové z Her o trůny, Hobita a z 300: Bitva u Thermopyl.

Na festivalu se také promítalo mnoho a mnoho filmů, o kterých potom probíhaly debaty, nejčastěji u piva, nebo točeného cideru, který se na Festivalu fantazie objevil v nabídce zcela poprvé. Debatovalo se hlavně o filmech z letošního roku, nejčastěji asi o nové Godzille a o filmu Na hraně zítřka.

Debutující se sice často vůbec neshodovali v názor, ale možná i proto to byla zábava, legrace a hlavně relaxace, pro kterou si na festival všichni přijeli. Také bylo možné pokecat ve frontě na grilovaného čuníka, ale to spíše všem tekly sliny a mluvilo se až po jídle. Čuník byl hned pryč a po občerstvení se zábava zase vrátila do podobného ruchu, ve kterém byla předtím.

Hlavně elektronickou zábavu nabízela Sokolovna, ve které bylo spoustu konzolí, automatů, počítačů a hromady a hromady rozdílných her. Probíhaly zde také turnaje v počítačových hrách, pro příklad zmiňme třeba turnaj v League of Legends.

festival-fantazie-2012-9
Jsme neškodní, nikdy se netrefíme. Foto: Jan Neuman, TOPZINE.cz

Koho nebavily počítače a konzole, mohl vyrazit do deskoherny, kde si vybral nějakou deskovku, či karetní, nebo figurkovou hru. A i tam se odehrávaly turnaje, ať už ty oficiální, nebo neoficiální souboje o to, kdo je v té které hře lepší.

Kdo mohl být třeba unaven, mohl zarelaxovat u každoročního Skřetího trojboje a u Skřetbalu. Pokud někoho omrzela i tato zábava, mohl se věnovat téměř každovečernímu fotbalu, nebo o něm třeba jen tlachat. Inu, co Čech, to fotbalista, hokejista, tenista a vůbec recesista.

FF6
Anonymus na Festivalu Fantazie. Foto: Markéta Pešková, TOPZINE.cz

Pokud jste hledali zábavu večer, FF bar byl vždy připraven se sličnou a příjemnou obsluhou a když jste měli štěstí, našel se tam i někdo s kytarou. Teprve potom začínala ta pravá zábava a zpívalo se až dlouho do noci, ne-li do rána.

Jak je již dobrým zvykem, konal se i tentokrát VEČER FANTAZIE, na kterém vystoupilo mnoho hostů. Jedněmi z nich byl třeba J. W. Procházka, který křtil audioknihy české fantastiky. V nich prý místo šampaňského a piva teče spíše krev. Mimo křtu knih se udílely i ceny Aeronautilus.

FOTO: Jiří W. Procházka
Jiří W. Procházka na setkání fanoušků fantastiky PragoFFest 2014. Foto: Jaroslav Houdek

Dále vystoupili fanoušci seriálu Glee, kteří si připravili dokonce dvě taneční vystoupení, na které několikrát trénovali i během festivalu.

Festival fantazie tedy nezůstal za očekáváním, splnil to, proč na něj fanoušci fantastiky jezdí, tudíž za dobrou zábavou, za kamarády a událost je také především únikem z šedé reality. Budeme se tedy těšit na další, tentokráte dvacátý ročník a přejeme mu, ať je ještě lepší, než ten letošní.

Pohled Marka Jedináka:

FOTO: Marek JedinákFestival Fantazie 2014 v malebném prostředí Chotěboře opět nabídl spoustu nefalšované zábavy. Mezi Sokolovnou a kinem se jako již tradičně pohybovala celá řada fanoušků ve více či méně známých kostýmech s popkulturní tématikou. Kovaní fandové sci-fi a fantasy se zase po roce sjeli a vytvořili neopakovatelnou atmosféru předního českého conu.

Letošní ročník mě zaujal především program kina. Napěchovaný program přitáhl pozornost tolika návštěvníků, že bylo nutné opatřit si lístky s dostatečným předstihem. V Sokolovně si fanoušci mohli osahat nové deskáče a na návsi nechyběla výborná točená zmrzlina. Třešničkou na dortu se stala přítomnost velkého množství fešných děvčat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..