Menu
FANZINE.cz
Komiks

Komiksové novinky pro září 2013: Vytaste peněženky

Ondřej Lorenc

Ondřej Lorenc

31. 8. 2013

John McCrea: HitmanNejen že se v září samozřejmě po prázdninovém útlumu roztrhl z komiksy pytel, ale navíc se do hry vrací nakladatelství Albatros! Skrývá se jako jedno z devíti pod velkou mediální značkou Albatros Media a.s., která navazuje na původní nakladatelství a pyšní se skutečně úctyhodným výběrem.

Usagi Yojimbo 20: Záblesky smrtiobalka Stan Sakai: Usagi Yojimbo

Snad nikdy nekončící dobrodružství toulavého ronina vesele pokračují. Lovci odměn Gen a Pes jsou na stopě posedlého bojovníka Inazumi. Detektivní záhada inspektora  Inazumi nebo démonem posedlý kněz, přes všechny tyto zápletky a příběhy sledujeme cestu Usagiho.

Bude se potýkat s rolí bodyguarda, asistenta při objevech nových fanscinujících vynálezů, prostě zase na svých cestách nenajde chvíli klidu.

Simpsonovi – Bart Simpson 1

Simpsonovi v rodinném balení už nestačí. Bart a jeho sestra si založili vlastní komiks, i když malý rebel by asi neustál, aby jeho jméno nebylo na obálce samo. Příběhy ze springfieldské školy  zavedou žlutého skejťáka do cesty mimozemšťanům nebo do potyček s obezitou.

Ta je ale omluvitelná, protože Bart se nám, dámy a pánové, zamiluje. Tak snad se to bude dát číst.

Gantz 1obalka Hiroya Oku: Gantz 1

Hra na život a na smrt. Představte si, že se snažíte zachránit opilého bezdomovce a při bezelstném činu vás přejede souprava metra. Ano, je to hloupá smrt, ale co když nejste ve skutečnosti mrtvý? To je příběh Kei Kurona.

Dostane totiž možnost vysloužit si svůj život zpět, ale jen když se pustí do boje s mimozemšťany. Vyzbrojen sci-fi zbraněmi se tak hrdina pouští do hry na život a tentokrát už skutečně na smrt.

Americký upír 2obalka rafael Albuquerque: Americky Upir

Las Vegas je městem pro každého kriminálníka. Cokoli si dokážete představit se tady dá s penězi dostat. Skinner Sweet se rozhodl zabořit tesáky právě do hříchem prosáklého města.

Nebude ale sám, válka mezí upíry je na spadnutí, tajná společnost, která se chce se všemi jemu podobnými nadobro vypořádat, spouští své plány a místní policie jde taky na věc. Kdo ale všichni jsou, aby se mohli měřit s prvním americkým upírem Skinnerem?

Death Note – Zápisník smrti 8

Light je natolik geniální, že se snad nedá zastavit. Jeho neprůstřelná logika a touha stát se bohem nového a dokonalého světa ho ženou vpřed a všechno pracuje pro něj.

Do hry ale vstupují noví protihráči a to rovnou dva, kteří jsou dohromady schopní překonat svého předchůdce a i když to vypadá, že jdou proti sobě, je tomu skutečně tak? Uvidíme, kdo je chytřejší.

Hitman: Pár vražd navícobalka John McCrea: Hitman

Každá správná mrtvola má i přes svůj hrob pár dobrých příběhů k vyprávění. Kniha má být pořádná jízda. Budou vyprávěny příběhy o tom, kde vzal Tommy svoje schopnosti nebo jak si to sám rozdal s bandou Mexikánů.

Šestipívo se připojí k Supermanovi s touhou ochraňovat město Metropolis, základna JLA čelí útoku a Hitman samozřejmě nebude u takové události chybět. Speciál je neuvěřitelně napěchovaný, nebude chybět ani Lobo. Jednoznačně tip měsíce.

Punisher Max: Vdovy

Žen, ze kterých Punisher udělal ve své krvavé kariéře vdovy, je určitě bezpočet. Ale pět se jich rozhodlo, že mu to vrátí.

Jediným jejich cílem je sejmout Franka Castla. Manželky mafiánů a gangsterů nasbíraly pěknou řádků zkušeností a jako tým si jdou pro to, co ještě nikdo nedokázal, odeslat muže s lebkou na triku do věčných lovišť. Uvidíme, jestli pořád platí, že holky se nemlátí.

1001 komiksů, které musíte přečíst, než zemřeteobalka: Paul Gravett: 1001 komiksu

Albatros v novinkách trochu pokulhává. Při novém rozjezdu se není čemu divit, ale také se nesmí zapomenout na to, že jejich stávající nabídka je hodně široká a tak novinky nejsou aktuálně jejich nosným pilířem. Ale!

Kniha Paula Gravetta, která se snaží o souhrn a okomentování všech důležitých děl v historii komiksu za zmínku určitě stojí. Její rostoucí popularita vedla k vývoji a dalším zpracováním, takže český překlad by měl stát zato.

Crew zdaleka není s dechem u konce

Další příběhy ze série Bleach, hned několik Garfieldů nebo dvojka Kid Paddla a další, to všechno ještě nabízí nakladatelství Crew pro měsíc září.

Jejich pokračující řady a dotisky jsou vpravdě nekonečné, ale proč ne, alespoň je jistota, že kdo chce, bude mít doma na poličkách kompletní série. Tak se uvidíme v knihkupectvích po výplatě!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Komiksové novinky pro září 2013: Vytaste peněženky

Hide picture