Menu
FANZINE.cz
Fantasy filmy

Nové filmy podle komiksů v roce 2014. Dorazí X-Meni, Sin City a 300

Jan Uhlík

Jan Uhlík

12. 3. 2014

Trend komiksových adaptací se pomalu stupňuje a nás každý další rok čeká více a více nových filmů. Letos tomu není jinak a na scénu přicházejí nejenom pokračování předešlých dílů, ale i úplné novinky a jedno očekávané zmrtvýchvstání.

days-of-the-future-past-trailer

Captain America: Návrat prvního Avengera

Pokračování navazuje na události po prvním díle seskupení hrdinů Avengers. Po probuzení si Steve Rogers (Chris Evans) zažil jízdu v podobě Lokiho a invaze mimozemšťanů a nyní nebude mít čas na oddech. Další ohrožení se blíží. Záhadný bojovník Winter Soldier (Sebastian Stan) přichází a chce skalp Kapitána.

Chrise Evanse v komiksovém světě nevidíme naposledy. Již nyní se chystá druhý gigantický projekt – Avengers: Age of Ultron. Zde opět ztvární Kapitána po boku ostatních hrdinů, chybět bude pouze Hawkeye, ale fanoušci nemusí zoufat. Jeho místo nahradí Quicksilver (Aaron Taylor-Johnson) a Scarlet Witch (Elizabeth Olson). Pokračování prvního Avengera si budeme moci prohlédnout již 3. dubna.

video
play-sharp-fill

The Amazing Spider-man 2

Peter Parker (Andrew Garfield) si užívá odpočinku a života s vysněnou ženou Gwen (Emma Stone). Jenže idylka nemůže trvat věčně, obzvláště ne u Spider-Mana. Peter je zvyklý bojovat s bizarními padouchy, ale nyní přichází zcela nová hrozba, zatím největší v Peterově životě. Electro (Jamie Foxx) se chystá zasadit New Yorku smrtelnou ránu. Nepomůže tomu ani Harry Osborn jako Green Goblin (Dane DeHaan) a ani bestiální Rhino (Paul Giamatti).

Druhé pokračování není poslední. Tvůrci se rozhodli vytvořit gigant a konkurovat tak původní trilogii, kde si Spider-Mana zahrál Tobey Maguire. Již nyní jsou předběžné roky vydání dalších dvou dílů a to v roce 2016 a 2018. Premiéra druhého pokračování je stanovena na 24. dubna.

video
play-sharp-fill

Strážci Galaxie

Nebojácný cestovatel Peter Quill (Chris Pratt) se zaplete do potyčky, která by mohla vyvrcholit zánikem celé galaxie. Po ukradení záhadného předmětu se za ním spustí hon. Padouch Ronan (Lee Pace) chce mít orb jen pro sebe. Peter zjistí, jakou věc třímá v rukách a rozhodne se sestavit tým, který zabrání katastrofě. K ochraně galaxie se přidá pět zvláštních existencí – bláznivý expert na zbraně Rocket Raccoon, tak trochu neobvyklý strom Groot, tajemná bojovnice Gamora a krvelačný Drax Destroyer a Captain Mexica. Životy všech visí na vlásku.

Strážci Galaxie jsou druhým velkým projektem podle komiksové adaptace ze světa Marvelu. Tvůrci slibují, že po zhlédnutí filmu budeme ohromeni tím, jak se propojí realita Avengers a Strážců. Zajisté můžeme očekávat další potitulkovou scénu, s kterou nám tvůrci nejednou vyrazili dech. Dalšího náhledu do univerza se dočkáme 1. srpna.

video
play-sharp-fill

Sin City: A Dame for Kill For

Sin City je po devíti letech zpět. Letos nám bude umožněno udělat si již druhý výlet do města hříchu, u kterého se precizně vyřádil režisér Robert Rodriguez. Jeho další dílo zajisté naváže na úspěch prvního. O ději toho zatím moc nevíme, ale na plátně uvidíme opět Bruce Willise, Jessicu Albu a nové tváře Evu Green, Josepha Gordona-Levitta (Temný rytíř povstal) nebo například Joshe Brolina (Gangster Squad). Pokračování si budete moci prohlédnout 21. srpna.

video
play-sharp-fill

300: Vzestup říše

Hrdinný zásah tří stovek statečných Sparťanů inspiroval celé Řecko a to se začalo pod hrozbou devastujícího útoku samozvaného boha Xerxa (Rodrigo Santoro) sjednocovat pod velením generála Themistokela (Sullivan Stapleton). Xerxes tentokrát nevolí cestu po pevnině, ale finální ránu se rozhodne zasadit skrze mořské vlny.

Druhý díl se nebude od prvního zpracováním příliš lišit. Již 6. března uvidíme nádhernou visuální a zvukovou práci, u které se rozhodně vyplatí navštívit kvalitní česká kina a plně si vychutnat boj, který rozhodne o osudu celé Evropy.

 

video
play-sharp-fill

X-Men: Days of the Future Past

Mutantka Kitty Pride (Ellen Page) pošle z budoucna svému mladšímu já zprávu, že pokud X-Meni nezabrání vraždě senátora Roberta Kellyho, tak v budoucnu svět ovládnou Strážci, roboti naprogramovaný k eliminaci mutantů, a mutanti budou vyhlazování v koncentračních táborech. Tým nezahálí a začne s plánem, který zachrání desetitisíce životů. Wolverine (Hugh Jackman) je vyslán do minulosti, aby „zašlápl motýla“ a změnil tím přicházející katastrofu.

V dalším pokračování uvidíme klasickou sestavu mutantů, která však bude obohacena o zcela nové tváře. K bojovníkům za svobodu mutantů se připojí Quicksilver (Evan Peters), Warpath (Booboo Stewart), Sunspot (Adan Canto), Bishop (Omar Sy) a Blink (Bingbing Fan). Film naleznete 22. května ve všech českých kinech.

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmy podle komiksů v roce 2014. Dorazí X-Meni, Sin City a 300

Hide picture