Menu
FANZINE.cz
Komiks

Nové komiksy na duben 2013: Projděte se po světě s komiksem v podpaží

Ondřej Pešek

Ondřej Pešek

31. 3. 2013

Letošní duben bude komiksy přímo nabitý. Jeden hit za druhým. Kulometná salva na peněženky fanoušků. Ale když ji miluješ, není co řešit. Navíc člověk nemusí jezdit do zahraničí, provedou ho tamtudy obrázkové knížky.

Batman R.I.P.

obalka Alex Ross: Batman R.I.P.Batman je mrtvý. Samozřejmě že bude nakonec méně mrtvý než punk, z kterého většina vymřela, ale to už je jedno. V tomhle komiksu zkrátka umře. A jak jinak by to mohl Grant Morrison provést, než v šílených kulisách? Bizarní postavy donutí čtenáře i Bruce Waynea zkoumat Batmanovu mysl. Nepatří on sám do Arkhamu? No, teď už spíš na krchov…

Persepolis

Slavný komiks Marjane Satrapiové vypráví o jejím životě v Íránu a následných chvílích ve Francii. Ačkoli u nás už Persepolis vyšel, tentokrát je v jednom svazku. Četli jste ho poprvé? Nevadí, dejte si ho znovu v kuse. Vždyť nejedna událost by se dala interpretovat na Česko.

Punisher MAX #7: Muž z kamene

Do další méně prosáklé země nás naláká Frank Castle. Punisher totiž jede do Afghánistánu. Zapomeňte na Afghánistán ze strany Fotografa, Garth Ennis vás uvádí na bitevní pole. Na popraviště. Na jatka. Země se zbarví krví. A znáte něco poetičtějšího, než písek, krev a lebku na triku?

Jeruzalém

Guy Delisle zavede české čtenáře už počtvrté do nelehkých podmínek. Ale lehkým způsobem. Můžete se těšit na krátké gagy, vtipné poznatky a sarkastické poznámky otce s rodinou. Z běžných situací opět vytvoří kouzelné příhody. A jede s manželkou a s Lékaři bez hranic, čekejme tedy něco jako Barmu.

DMZ #5: Skrytá válka

obalka Brian Wood: DMZ #5Brian Wood vezme čtenáře již popáté do demilitarizované zóny. Samozřejmě s tou demilitarizací to tak žhavé nebude. Po obřím tématu v podobě machinací s vojáky v Palbě do vlastních se vrací k těm malým človíčkům. Samozřejmě z plivající kritiky společnosti a lidského vedení to neubere ani kousek.

Action Comics #1: Superman a lidé z oceli

A ještě jednou přijde pološílený pologeniální Grant Morrison. Několik let se v Čechách vyskytovalo supermanovské sucho, letos je duben a přilétá druhá kniha. Jeho Utajený počátek už máme v malíku, takže se pustíme rovnou na epická dobrodružství. Porazí Muže z oceli Lex Luthor v komiksu, který v Americe začal vycházet teprve před rokem a čtvrt?

Naruto #11: Zapálený učedník

Z podivného voyeura z desátého dílu se vyklubal mocný Ropuší mudrc. A tvrdohlavý Naruto se snaží vetřít do jeho přízně, aby ho mudrc cvičil. Jenže nic není tak lehké, jak se zdá. Získá nového mistra, nebo pod jeho velením nevydrží ani do zkoušek?

Crew2 #34

Čtyřiatřicáté (ačkoli na svých stránkách Crew píše, že třiačtyřicáté) číslo představuje poslední Crew tak, jak ji známe. Poté se už najíždí na nový systém. Takže si pořádně užijte Sláina, který láká i na úžasné obálce, i Soudce Dredda.

Garfield #38

Jim Davis: GarfieldLenosti není nikdy dost. Žraní nikdy nikoho neomrzí. Stripy se okoukají až po delší době. Lidé mají rádi domácí mazlíčky. Sedmnáct procent obyvatel České republiky tvrdí, že oranžová je jejich oblíbená barva. Důvodů, proč stále i po těch letech vydávat Garfielda, je plno. A vy tvrdíte, že jste se s ním ještě nesetkali?

Calvin a Hobbes #8: Jeden neví, kam dřív skočit

Že mají lidé slabost pro stripy, to dokazuje i Bill Watterson se svým Calvinem a Hobbsem. To, že své vtípky pojímá jinak, to už je vedlejší. Kdo má chuť na trochu těch dětských mouder, cynických připomínek a trochu osobní filozofie, neměla by mu tahle dvojice ujít.

A co dál?

Crew by nás měla zasypat spoustou komiksů, ale protože ještě nemají potvrzená data, bůhví, jestli vyjdou opravdu v dubnu. Ale bylo by se na co těšit. Lechtivé a krásné stripy Liberty Meadows, poslední díl Crying Freemana, po Netopejru převzané Mýty i Lucifer, série ze světa World of Warcraft a další Spider-Man a spol. Dokonce udávají i dvanáctého Naruta, ale tam už jde o hodně naivní představu. Každopádně jestli se stihne i všechno ostatní, mělo by se začít říkávat Duben, z komiksů chudí budem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové komiksy na duben 2013: Projděte se po světě s komiksem v podpaží

Hide picture