Menu
FANZINE.cz
Fantasy knihy, fantasy literatura

Vichry zimy budou vát během svateb i válek, prozradil G. R. R. Martin

Adriana Pavliková

Adriana Pavliková

20. 7. 2014

George R. R. Martin je autor slavné knižní ságy Píseň ledu a ohně. Před nedávnem poskytl pár šťavnatých náhledů na zápletky a postavy, které se objeví v jeho nejnovější knize. Je jisté, že Vichry zimy přicházejí. Nikdo ale zatím neví kdy dorazí. 

FOTO: Roh Vichry zimy

Výřez z obálky knihy Vichry zimy od G. R. R. Martina. Zdroj: zahraniční obálka.

Již šestá kniha série Píseň ledu a ohně zatím nemá ani ohlášené datum vydání. Naštěstí se George R. R. Martin nad fanoušky slitoval a prozradil několik drobností týkajících se očekávaného románu. Podle autora se bude pokračování držet zásady „překvap a udeř“. Na čtenáře tedy bude čekat další spousta zvratů, které lámou srdce. Přijde ještě více úmrtí, zrad a co nejhůř – další svatby.

Další odstavce článku odhalují pár velice zajímavých SPOILERŮ. Proto by čtenáři, kteří si nechtějí zkazit moment překvapení, neměli číst dál.

Martin prohlásil, že čtenář bude prudce zasažen již na začátku a to dvěma velkými bitvami. V jedné bitvě se na Severu utká Stannis s armádou Ramsaye. Druhou potyčku si bude muset vybojovat Daenerys za Úzkým mořem. Yunkai, neboli Žluté město, napadne Meereen v pokusu Daenerys svrhnout. Martin také prozradil, že v knize čeká mnoho dalších úmrtí, zrad a svateb. Koho se ale tyto události budou týkat, to si čtenáři musí domyslet. Zbývá jen čekat a doufat, že smrt nepotká další z oblíbených postav.

Mnoho fanoušků doufalo v návrat slavných kočovníků na koních, kteří se v příběhu neobjevili od smrti Khala Droga. Nyní se jim přání splní. Dothrakové přijdou zpět na scénu a to prý ve velkém. I na Zdi čeká milovníky Martinových knih velké množství událostí.  Podle autora dokonce přijde i na setkání Daenerys a Tyriona. Ve větší části knihy však jejich příběhy zůstanou oddělené. Oba by měli hrát v příběhu důležité role.

Goerge R. R. Martin. Zdroj: Wikipedia.

Goerge R. R. Martin. Zdroj: Wikipedia.

Kromě spousty překvapení dojde i na dlouho očekávané

Tyrion je odhodlaný zůstat naživu a to pro něco, o čem si nebyl jistý během pátého dílu. Musí přežít, aby se vůbec mohl pokusit dosáhnout svého cíle. Na druhou stranu Dany přijala dědictví svého rodu a je odhodlaná zpět získat Železný trůn. Oba dva se tedy vrací domů. Z tohoto prohlášení může čtenářům začít vřít krev v žilách, protože motto rodu Targaryenů zní Oheň a krev. A právě tato slova přijme Dany za své.

Co na čtenáře doopravdy čeká? Snad se to brzy dozvědí!

Jak již bylo zmíněno, datum vydání nové Martinovy knihy je stále stejnou záhadou jako identita matky Jona Sněha. Malým upokojením může být pro čtenáře kniha vycházející v říjnu. Na Světě ledu a ohně se George R. R. Martin podílel spolu se dvěma spoluautory a odhaluje v ní mnohá tajemství. Autor také vypustil do světa několik kapitol, které budou součástí Vichrů zimy.

Teď už jen, aby je poskládal dohromady a dal vědět, kdy se čtenáři budou moci nadšeně vrhnout do knihkupectví pro celý svazek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vichry zimy budou vát během svateb i válek, prozradil G. R. R. Martin

Hide picture